Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-06-2022, 20:33   #1
marzenie74
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 12-06-2021
Model: mondeo mk5
Silnik: 2,0 TDci
Rocznik: 2016
Postów: 7
Domyślnie samoczynne włączanie się alarmu

Witam. Moje pytanie dotyczy alarmu i wskazań menu serwisowego. A więc w nocy dał mi popalić włączający się alarm ( co pół godziny ) po nieudanych próbach wyłączenia złośliwca z komputera podjąłem decyzję o odłączeniu aku i niestety okazało się że jest to niemożliwe z powodu własnego zasilania alarmu , odłączenie aku powodowało włączanie się innego alarmu . Odłączenie aku coś zresetowało i alarm przestał się włączać. Na necie wyczytałem że rozładowany aku może powodować włączanie się alarmu i tu kolejny problem , mianowicie w menu serwisowym wskazania aku to 11,4 V a bezpośredni pomiar miernikiem to 12,4 V . Po podładowaniu prostownikiem na mierniku 12,8 V a menu serwisowym znowu mniej 11,8 V. Podobno gdzieś pod maską koło zbiornika płynu do spryskiwaczy jest wyłącznik alarmu. Gdzie dokładnie i jak wygląda ? Co może być powodem zaniżania Volt przez menu serwisowe ? Co mogło być powodem włączania się alarmu ? Pozdrawiam

marzenie74 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-06-2022, 07:10   #2
szynszyl
ford::professional
 
Avatar szynszyl
 
Zarejestrowany: 05-04-2004
Skąd: Jasło
Model: Smax
Silnik: 2.2 TDCi ograniczone by Heko :)
Rocznik: 2009
Postów: 1,483
Domyślnie Odp: samoczynne włączanie się alarmu

Cytat:
Napisał marzenie74 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mogło być powodem włączania się alarmu ?
padnieta bateria syrenki alarmu w nadkolu. No ale wtedy nie wyłby alarm po odlaczeniu aku ...hmmm ...
__________________
225kM, 500Nm

1% podatku na mojego syna
szynszyl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:52.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.