Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-09-2019, 11:40   #101
Darek_J
ford::beginner
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 02-05-2019
Skąd: Grodzisk mazowiecki
Model: Volvo S60, Mondeo Mk5
Silnik: 2.4 benzyna, 2.0TDCi
Rocznik: 2005,2014
Postów: 32
Domyślnie Odp: Rozprogramowanie kluczyka

Precyzyjna odpowiedź. Dziękuję hindus. Czyli jeśli podczas programowania okaże się, że kluczyk (pilot) z aledrogo jest niesprawny, będę mógł uruchamiać silnik i zamykać auto zwykłym oryginalnym kluczykiem (tym bez pilota)? Będę też dzięki temu kluczykowi mógł podjąć próbę ponownego zakodowania mojego starego pilota w parze z kolejnym ponownie zakupionym na aledrogo?

Bump: Antej, bez urazy, ale wydaje mi się że nie zrozumiałeś mojego zapytania. Ja tu pytam o programowanie pilota (nie immobilajzera), bez pomocy komputera. Chyba, że ja nie zrozumiałem Twojej odpowiedzi.

Darek_J jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-09-2019, 12:09   #102
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Rozprogramowanie kluczyka

Cytat:
Napisał Darek_J Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... jeśli będę próbował samodzielnie zaprogramować piloty zgodnie z procedurą z książki obługi samochodu (mój stary i zakupiony na aledrogo), to jeśli ten zakupiony będzie niesprawny, nie zaprogramują się oba i zablokuję sobie samochód (laweta do serwisu Forda). Myślicie, że to prawda?
Bzdura.
Piloty można sobie programować "do upojenia i ekstazy". Te, które w danym cyklu programowania sie dopisały - te działają a te, które w danym cyklu programowania nie uczestniczyły albo nie zaprogramowały się - te nie działają. I tyle.
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-09-2019, 12:11   #103
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,544
Domyślnie Odp: Rozprogramowanie kluczyka

Chyba się wzajemnie nie rozumiemy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Mamy 2 niezależne systemy

A. Programowanie pilota centralnego zamka (do otwarcia samochodu) - przy pomocy metody opisanej w instrukcji (zapłonem) - można zaprogramować 1 lub więcej pilotów
B. Programowanie immobilizera (do odpalenia samochodu) - przy pomocy Forscana i komputera - można zaprogramować 2 lub więcej kluczyków (a dokładniej - pastylek immobilizera bo to one są rozpoznawane)

Kluczowe (hehe Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ) jest tutaj rozróżnienie pilota (radiowego) od kluczyka z pastylką immobilizera.

Serwis mówi prawdę w odniesieniu do immo i programowania 1 oryginalnego i 1 dodatkowego kluczyka. Ale to nieprawda w stosunku do pilota. Jak kupisz nowy klucz z pilotem (zintegrowanym), możesz bez problemu dopisać jego pilot do centralnego zamka (zapłonem), ale do zaprogramowania immobilizera żeby nim odpalić auto będziesz potrzebował porządnego kabla i komputera (albo kolegi z ww.). U Ciebie nie ma problemu bo masz 2 oryginalne klucze (każdy ze swoim immo) więc nawet jak trzeci będzie uszkodzony to zaprogramowanie tylko 2 wystarczy żeby odpalić auto.

Ostatnio edytowane przez hindus ; 02-09-2019 o 12:13
hindus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-09-2019, 12:14   #104
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Rozprogramowanie kluczyka

Cytat:
Napisał hindus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Chyba się wzajemnie nie rozumiemy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ...
Kolega powyżej cały czas pisze o pilotach i daje wyraźnie do zrozumienia, iż odróżnia je od IMMO. Piszmy na temat...
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-09-2019, 12:18   #105
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,544
Domyślnie Odp: Rozprogramowanie kluczyka

Ale pytał też o immobilizer, Antej też pisał o immo i serwis też najwyraźniej mówił o immo bo przecież instrukcja programowania pilotów jest dostępna w instrukcji to jak można byłoby uceglić wg. niej samochód? Stąd to sprostowanie - moim zdaniem jak najbardziej w temacie.
hindus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-09-2019, 12:21   #106
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Rozprogramowanie kluczyka

Cytat:
Napisał Darek_J Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
..... Czy zwykły kluczyk (bez pilota) odblokowuje immobilajzer?
Dajmy już pokój... Pytanie było precyzyjne i nie ma co dzielić włosa na czworo, czy kolega "jest ogarnięty"... Przecież widać, że jest... O ASO niestety to rzadko się da powiedzieć... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-09-2019, 12:27   #107
Darek_J
ford::beginner
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 02-05-2019
Skąd: Grodzisk mazowiecki
Model: Volvo S60, Mondeo Mk5
Silnik: 2.4 benzyna, 2.0TDCi
Rocznik: 2005,2014
Postów: 32
Domyślnie Odp: Rozprogramowanie kluczyka

Koledzy, dzięki Waszym odpowiedziom, nie mam więcej pytań w tym temacie. Dziękuję.
Darek_J jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-09-2019, 12:56   #108
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,486
Domyślnie Odp: Rozprogramowanie kluczyka

Cytat:
Napisał Darek_J Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Antej, bez urazy, ale wydaje mi się że nie zrozumiałeś mojego zapytania.
A Ty chyba nie czytasz.

Pytanie #95



odpowiedź była od ręki,#96
Cytat:
Napisał Antej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
immo nie zrobisz bez komputera,pilot centralnego wg instrukcji.
więc po co ostatnie 10 wpisów?

Ostatnio edytowane przez Antej ; 02-09-2019 o 12:59
Antej jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2022, 16:18   #109
tomekz699
ford::beginner
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 13-11-2016
Skąd: Rybnik
Model: Focus ST mk2 / Focus mk2
Silnik: 2.5T/ 1.6tdci
Rocznik: 2006/2006
Postów: 11
Domyślnie Błąd programowania kluczyka PATS

Witam
Próbuje zmienić licznik z zwykłego przedlifta na przedlift z komputerem. Licznik działa, ale w forscanie podczas wgrywania kluczyka wyrzuca błąd przy 13 lub 15% błąd programowania kliczy PATS. Liczba dogranych kluczy w liczniku to 0. Próbowałem na różnych wersjach forscan. Próbuje to zrobić poprzez viaken stn1170 V3. Wgrałem do niego najnowszy soft. Też nie pomogło. Kluczyki to nie klony. Jeden Ori , drugi dorobiony, ale w starym liczniku identyfikuje się indywidualnie. Nie mam już pomysłu. Proszę o pomoc
tomekz699 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2022, 16:25   #110
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,486
Domyślnie Odp: Rozprogramowanie kluczyka

Licznik z kugi?
Antej jest online   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
licznik



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:39.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.