Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-08-2015, 18:44   #1
zulus85
ford::beginner
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 02-08-2006
Skąd: Kraków
Model: Focus C-max
Silnik: 1,8 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 13
Domyślnie objawy zwarcia na zakrętach-przepalające się zarówki

Witam wszystkich.
Mam dziwną przypadłość z palącymi się żarówkami. Otóż na skrzyżowaniach gdy skręcam w prawą lub lewą stronę zdarzy się że pojawia się jakieś zwarcie lub coś co powoduje że wyłącza się na sekundę radio, czasem pojawi się błąd "usterka układu wspomagania" lub zapali się kontrolka ABS które znikają po kilku sekundach oraz co jakiś czas przepalają się żarówki. Byłem w serwisie i podpinali kompa nie było błędów. Byłem także u jednego elektromechanika
Gdy auto stoi i przy włączonym silniku kręcę kierownicą nic się nie dzieje - jednak gdy auto jedzie dzieją się ww. rzeczy. Po prostych drogach przejechałem 250 km i wszystko w porządku. wjechałem w miasto i na zakrętach lecą żarówki.

Akumulator jest w porządku. Ma około roku i napięcie na nim wynosi 12,2 V, przy pracującym silniku 14,2V podobnie pod obciążeniem. Jedynie gdy kręci się kierownicą czasem spadnie do 11,7V ale po chwili wraca na wyższe wartości.

Byłem u jednego elektromechanika, to jak na złość jak jeździł tym samochodem to nie dawało żadnych ww. oznak. Sprawdzał napięcia i mówi że jest w normie. Rozłożył ręce i mówi że nie wie co może się dziać.
Podjechałem do innego punktu gdzie tylko zajmują się elektryką samochodową i tam goście też mówią że spotkali się z czymś takim pierwszy raz. Mówią że to może być alternator, regulator ładowania, sterowani silnika bo podobno od steruje alternatorem, albo że gdzieś masa nie styka lub przetarła się gdzieś wiązka kabli. Sprawdzenie kabli około 150zł i nie ma żadnej pewności że to to. Inną rzeczą jest to że nie chętnie za to by się wzięli, bo to dużo roboty a mały zarobek dla nich...

Macie jakiś pomysł?

zulus85 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-10-2015, 13:43   #2
zulus85
ford::beginner
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 02-08-2006
Skąd: Kraków
Model: Focus C-max
Silnik: 1,8 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 13
Domyślnie Odp: objawy zwarcia na zakrętach-przepalające się zarówki

Oddałem autko do mechanika którego koledzy z forum polecają: Niepołomice
Auto-Naprawa ul, Grunwaldzka 7, 512 825 327 Adam i ja również z czystym sumieniem go będę polecać. Trochę czasu i nerwów panom zajęło zanim znaleźli przyczyny ww. problemów ale udało się. Na początku posprawdzali kabel masowe i dołożyli dodatkowy do silnika ale to nie było przyczyną problemów. Najprawdopodobniejszą przyczyną było przetarcie się kabla. Którego nie wiem bo to słodka tajemnica mechaników. Dzień po naprawie pojechałem do Czarnogóry i problem nie wystąpił.

Pozdrawiam, temat do zamknięcia.
zulus85 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
c-max , elektryka , zwarcie instalacji , żarówki


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:00.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.