Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-04-2021, 12:05   #21
sajmonista
ford::advanced
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 08-03-2017
Skąd: Limerick IRL
Model: Focus Mk2
Silnik: 1.4 benzyna
Rocznik: 2007
Postów: 299
Domyślnie Odp: 2006 2.0TDCI Keyless go/Rozładowujący się akumulator/Elektryka

chlopaki, forum jest zeby sobie pomagac, przestanmy wiec wytykac sobie jakies blahostki. Co do stacyjki, trzeba zdjac obudowe, troche porozkrecac, zeby dostac sie do w sumie trzech kostek. Ja je odlaczylem i mierzylem pobor, nadal byl okolo 0.5 A. Koszt programowania w moim przypadku to okolo 140 euro. Co do modulu KVM, tego w bagazniku, to zdarza sie, ze szlag je trafia, chociaz u mnie caly system keyless dziala, tylko ten pobor pradu, dlatego wyciagnalem bezp. 56. A jesli chodzi o blokade w kierownicy, tez podobno potrafi sie nie rozlaczac, stad pobor, ale jesli odlaczysz te trzy kostki, a pobor bedzie nadal, to wiadomo, ze to nie tam. Ja odlaczalem rozne rzeczy, juz nawet nie pamietam tych moich dzialan, ale wyszlo, ze to ten sterownik KVM szwankuje. Najgorsze jest to, ze programowanie drugiego nie gwarantuje do konca, ze wszystko bedzie ok, mozna wrocic do starego wtedy, ale to wiaze sie z ponownym programowaniem, bo w danym momencie do auta moze byc przypisany tylko jeden sterownik.
Ja mam pytanko do innych? Czy w wypadku auta z kierownica po prawej stronie, ten sterownik jest w tym samym miejscu co w aucie z normalna kierownica? tj po lewej stronie bagaznika?

sajmonista jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-04-2021, 14:16   #22
StarWars
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-01-2018
Skąd: Małopolska
Model: Focus MK2 3D 2.0TDCi 170 km
Silnik: 281 000 km
Rocznik: 2006
Postów: 11
Domyślnie Odp: 2006 2.0TDCI Keyless go/Rozładowujący się akumulator/Elektryka

Dzięki za cenny komentarz, Sajmonista, szkoda ze wymiana modułów nie gwarantuje naprawy. Jeśli będziesz miał nowy trop albo rozwiążesz to, dawaj znać.
U mnie F56 bezpiecznik od keyless żre tylko 0,05
F55 moduł drzwi kierowcy i centralnego zamka też 0,05
Ale F46 centralna skrzynka bezpieczników 0,20

Czyli mogę wypiąć keyless, ale różnica będzie niewielka, nadal zostaje 0,45 ampera z czego 0,12A poboru w ogóle nie udało mi się zlokalizować, a zaprawdę powiadam Wam, szukałem

Znalazłem ten czerowny kabel, i idzie pod filtrem powietrza w stronę pasa przedniego, wchodzi do instalacji z żółtym przekaźnikiem. Przekaźnik nie był zaczepiony, tkwił za reflektorem. Do czego on służy? Potem ten kabel z tego przekaźnika albo kończy się w tym momencie, albo idzie wzdłuż pod pasem przednim, pod tymi plastikami, tam ma jeszcze ze dwie kostki, jedna idzie do wiatraka, dalej już się zgubiłem. Do lapmy to na pewno nie idzie.

W pierwszym poście pisałem że nawet, gdy wypne wszystkie te kable ze skrzynki bezpieczników pod maską, to dalej ciągnie te 0,5A.
Bezpieczniki ktore zdiagnozowałem pokrywają się z tym co napisałeś Sajmonista, dzięki.


[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]


Link do całości [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Chłopaki chcecie więcej zdjęć? Mam szukać dalej, a moze spróbować czegoś innego?
Tam była też mowa o źle zrenenerowanym altku (na co nie ma żadnej pewności) On przecież na postoju nie żre prądu, czy żre? Patrząc na bezpieczniki które sprawdzałem
Jak pytałem jak sprawdzic czy altek jest "be" po regeneracji, to odpowiedzi nie dostałem. Robił go natomiast ogarniety serwis forda, który regularnie ogarnia altki z fordów, więc zostawmy to.

Ostatnio edytowane przez StarWars ; 07-04-2021 o 14:44
StarWars jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
akumulator , elektryka , zwarcie instalacji


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:32.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.