Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-02-2012, 19:28   #11
wtk84
ford::beginner
 
Imię: Wiktor
Zarejestrowany: 24-01-2011
Skąd: W-W-A
Model: Ford Fusion
Silnik: 1,4 Tdci
Rocznik: 2006
Postów: 49
Domyślnie Odp: demontaż panelu sterowania nawiewem

Pozwoliłem sobie skopiowaćmanuale stworzone przez kolegów z forum [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] ,[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] ,to powinno Tobie pomóc ,fusion i fiest nie różnią się chyab tak bardzo więc powino ułatwić ,padły Ci żaróweczki (sam dziś je wymieniałem 4szt 12v/2w całoszkalne)niewiem gdzie jest zdjęcie jak wypiąc cięgno nawiewu,ale wypięcie dużo pomaga znajduje się pod schowkiem po lewej stronie musisz sei przyjżec bo to jest na wcisk,wypniesz to i będzie łatwiej z wyjęciem konsoli.

wtk84 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-03-2012, 18:06   #12
SPLpolska
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 24-01-2012
Skąd: Poznań
Model: Fiesta
Silnik: 1,4 TDCi
Rocznik: 2003
Postów: 0
Domyślnie Re: demontaż panelu sterowania nawiewem

Najlepsze dojście do cięgna nawiewu jest po zdjęcieciu osłony nawiewu na nogi po stronie pasażera, trzeba ścisnąć z obu stron, żeby wypiąć to cięgno a wygląda ono tak:

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Nie wiem jeszcze, czemu wszyscy pchają śrubokręt pod włączniki ogrzewania szyby skoro najłatwiej i najbezpieczniej wsadzić rękę przez schowek pasażera i poprostu popchnąć włącznik
SPLpolska jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-06-2013, 21:05   #13
atco48
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 15-03-2011
Model: fusion
Silnik: 1,4 benzyna
Rocznik: 2006
Postów: 7
Domyślnie Odp: demontaż panelu sterowania nawiewem

Cytat:
Napisał wtk84 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pozwoliłem sobie skopiowaćmanuale stworzone przez kolegów z forum [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] ,[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] ,to powinno Tobie pomóc ,fusion i fiest nie różnią się chyab tak bardzo więc powino ułatwić ,padły Ci żaróweczki (sam dziś je wymieniałem 4szt 12v/2w całoszkalne)niewiem gdzie jest zdjęcie jak wypiąc cięgno nawiewu,ale wypięcie dużo pomaga znajduje się pod schowkiem po lewej stronie musisz sei przyjżec bo to jest na wcisk,wypniesz to i będzie łatwiej z wyjęciem konsoli.
Szanowny kolego, mam problem własnie z tymi żaróweczkami. Dotąd po puknięciu w konsolę zapalły się na krótko a teraz juz wogóle nie świecą. Bardzo proszę napisz jak sie do nich dostać. Mam fuzję z 2006r, benzyna, wersja silver. Będę bardzo wdzięczny za wiadomość i nstruktaż na adres rosty@o2. Pozdrawiam.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
atco48 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-06-2013, 21:17   #14
kubaw20055
ford::expert
 
Avatar kubaw20055
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 29-08-2008
Skąd: Nowy Sącz
Model: Fiesta mk4 i pół/Fusion FL/ Focus mk3.0/ Fiesta mk7
Silnik: 1.3/1.4 Duratec/ 1.6 TDCI/ 1,25
Rocznik: 2000/2006/2011/2010
Postów: 2,546
Domyślnie Odp: demontaż panelu sterowania nawiewem

Te żaróweczki bez problemu można wymienić bez zdejmowania konsoli czy nawet radia. Otóż wystarczy otworzyć schowek pasażera, najlepiej wyjąć go w całości. Do wyjęcia oprawek z żarówkami potrzebna będzie nasadka 8mm, którą nakładamy na oprawkę - przekręcamy oprawkę w lewo o kilka stopni i ciągniemy do siebie - montaż w odwrotnej kolejności Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
S P R Z E D A M :
Wyprzedaż garażowa, posiadam trochę części do różnych modeli Forda:
https://forum.fordclubpolska.org/sho...38#post3446638
kubaw20055 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-06-2013, 20:59   #15
emonkey
ford::advanced
 
Avatar emonkey
 
Zarejestrowany: 28-08-2009
Skąd: Śrem
Model: Ford Fiesta mk5
Silnik: 1.4 TDCi
Rocznik: 2002
Postów: 382
Domyślnie Odp: demontaż panelu sterowania nawiewem

Przez schowek to trzeba być masochistą jakimś Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Mi było trudno nawet jak zdemontowałem panel nawiewu (konsole), aż w końcu odkręciłem same pokrętła od tego panelu (Fiesta przed FL).

Koszt żaróweczki jakieś 80gr (ja tyle płaciłem) i teraz fajnie świeci. Są chyba 4, ale kup sobie 5 to na pewno starczy.

Pozdrawiam
__________________
Jeżeli jeszcze Cię nie wyprzedziłem, to na pewno to zrobię Fiesta mk5: Demontaż AirBag Demontaż panelu sterowania nawiewem Termostat wymiana Wymiana tylnych żarówek Odpowietrzanie układu sprzęgła
emonkey jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2022, 08:21   #16
smietana
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 12-06-2019
Model: C-Max
Silnik: 1.6 16V Benzyna
Rocznik: 2005
Postów: 260
Domyślnie Demontaż pokręteł nawiewu. Jak?

Witam.
Fiesta Mk6 mam pytanie odnośnie jak demontuje się tutaj pokrętła nawiewu/klimatyzacji. W opisach pod filmami zagranicznymi na YT jedni piszą, że trzeba demontować całość zarówno wyjąć panel klimy jak i jego zdemontować a inni, że tak samo jak w focus mk2, że mocno kombinerkami. Niby u jednych działa z kombinerkami a u innych nie. To jak to jest?
Zapytanie dla znajomej i w sumie z ciekawości dla mnie. Ja w swoim c-maxie kombinerkami zdemnotowalem zarówno w panelu zakupionym z foki mk2 jak i w swoim panelu i założyłem normalnie.
smietana jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:17.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.