Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-01-2022, 10:00   #241
Dzikson4
ford::average
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 31-01-2021
Model: Escape
Silnik: 2.0
Rocznik: 2013
Postów: 59
Domyślnie Odp: Przednie reflektory przekładka

Escape 2013 przedlift. Wersja z Xenon .Mam założone lampy Xenon z Kugi. Wszystko działa ale czytam że LED powinien przygasać po włączeniu świateł mijania ,u mnie LED pali się stałą siłą. Co trzeba zmienić żeby przygasał .Dodam że palą się słabiej przed odpaleniem auta .


Ostatnio edytowane przez Dzikson4 ; 16-01-2022 o 16:03
Dzikson4 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2022, 10:54   #242
loozik
ford::beginner
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 21-03-2021
Skąd: Katowice
Model: Ford Escape
Silnik: 2.0
Rocznik: 2014
Postów: 14
Domyślnie Odp: Przednie reflektory przekładka

Cytat:
Napisał Dzikson4 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Escape 2013 przedlift. Wersja z Xenon .Mam założone lampy Xenon z Kugi. Wszystko działa ale czytam że LED powinien przygasać po włączeniu świateł mijania ,u mnie LED pali się stałą siłą. Co trzeba zmienić żeby przygasał .Dodam że palą się słabiej przed odpaleniem auta .
Też jestem zainteresowany tym tematem. Czy wystarczy pogrzebać w forscanie, czy może jest to kwestia dołożenia jakiegoś dodatkowego okablowania, bo pozycyjki są zamontowane z zderzaku, a nie w samym reflektorze.
loozik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2022, 14:28   #243
loozik
ford::beginner
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 21-03-2021
Skąd: Katowice
Model: Ford Escape
Silnik: 2.0
Rocznik: 2014
Postów: 14
Domyślnie Odp: Przednie reflektory przekładka

Cytat:
Napisał Dzikson4 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Escape 2013 przedlift. Wersja z Xenon .Mam założone lampy Xenon z Kugi. Wszystko działa ale czytam że LED powinien przygasać po włączeniu świateł mijania ,u mnie LED pali się stałą siłą. Co trzeba zmienić żeby przygasał .Dodam że palą się słabiej przed odpaleniem auta .
Nie wierzę, że nikt tego nie robił Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jakieś sugestie? Ktoś coś podpowie?
loozik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-02-2022, 11:06   #244
pierogi
ford::beginner
 
Imię: Konrad
Zarejestrowany: 05-10-2021
Skąd: Ostrowiec Świętokrzyski
Model: Escape
Silnik: 2.0
Rocznik: 2017
Postów: 18
Domyślnie Odp: Przednie reflektory przekładka

Cytat:
Napisał YS3F Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kanadyjskie są jak w EU

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka
Cześć
za kilka dni odbieram Forda Escape SE 2017r z Kanady i znajduję mnóstwo sprzecznych informacji na temat lamp. Tylne przeciwmgielne ogarnięte.
Odpowiedzcie proszę jak to jest - wymagana przekładka czy nie...
Auto już zarejestrowane po przeglądzie ale nie daje mi to spokoju - wiecie jak to jest z przeglądami

Nie śpię po nocach, z żoną się kłócę a net to jedna wielka kiełbasa informacyjna.

Czy po VIN-nie można dojść czy przekładka konieczna?

Jestem totalnym ignorantem w tych sprawach - po prostu chcę spokojnie jeździć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dziękuję z góry za odpowiedzi

Ostatnio edytowane przez pierogi ; 20-02-2022 o 11:15
pierogi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-02-2022, 13:46   #245
lukaszooo
ford::expert
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 24-06-2015
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Model: KUGA
Silnik: 1.5 eb
Rocznik: 2020
Postów: 2,449
Domyślnie Odp: Przednie reflektory przekładka

Lampy przednie w EU muszą być asymetryczne, USA posiada symetryczne. Jeśli lampy są wymienione na xenon zgodnie z prawem mają mieć poziomowanie i spryski.
Praktycznie żaden diagnosta nigdy nie zwracał uwagi na przednie lampy a jedynie na tylne. Od tego roku jest straszna nagonka na ten temat.
Jeśli chcesz mieć poziomowanie xenonu trzeba dołożyć instalacje, moduł i czujniki.
lukaszooo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-03-2022, 05:49   #246
czarek7777
ford::amateur
 
Imię: Czarek
Zarejestrowany: 24-06-2018
Skąd: Sokolow
Model: Mondeo mk4
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 4
Domyślnie Odp: Przednie reflektory przekładka

Kuga mk2 lift USA. Lampy xenon. Musze wymienic jedna lampe i oczywiscie wszystko swieci oprocz długich, które są sterowane przez dodatkowy moduł, ktorego nie ma w USA. Czy ktoś próbował ominąć ten moduł i dać długie bezpośrednio z kostki na lampe?
czarek7777 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-03-2022, 10:29   #247
keplak
ford::average
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 27-04-2019
Skąd: Otwock
Model: ford escape se
Silnik: 2.5 hybryda
Rocznik: 2020
Postów: 161
Domyślnie Odp: Przednie reflektory przekładka

Witam . Panowie pytanie troszkę z innej beczki aczkolwiek dot. tematu . Za dwa tygodnie dociera do mnie Escape 2018 r. Niestety brak jest w nim przednich reflektorów . Chciałbym zacząć już powoli ich szukać tylko kurcze nie wiem w jakie auto było wyposażone. Rozkodowałem VIN i albo jestem z racji wieku ślepy albo nie ma tam takich informacji .
keplak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-03-2022, 14:28   #248
SRS
Moderator
 
Avatar SRS
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 17-02-2004
Skąd: Lubelskie
Model: Fiesta
Silnik: 1.4L Duratec 16V PFI
Rocznik: 3/2012 / 4/2011
Postów: 3,984
Domyślnie Odp: Przednie reflektory przekładka

Cytat:
Napisał keplak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Niestety brak jest w nim przednich reflektorów
takie były reflektory https://archiwum.allegro.pl/oferta/l...624581285.html
GJ5413D152AF
GJ5413D153AF
__________________
IDS |Forscan| UCDS - Doposażanie | Programownie sterowników | IMMO // WSZYSTKIE MODELE EUROPA-USA
ZMIANA MOCY - MONTAŻ TEMPOMATU - SPOLSZCZENIA - NAWIGACJE - PRZERÓBKI LAMP
SRS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-03-2022, 16:02   #249
keplak
ford::average
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 27-04-2019
Skąd: Otwock
Model: ford escape se
Silnik: 2.5 hybryda
Rocznik: 2020
Postów: 161
Domyślnie Odp: Przednie reflektory przekładka

Dziękuję .
Czyli oryginalnie były ksenony a może bi-ksenony . W poprzednim Escape miałem Bi-ksenon skrętny . Czy to jest jedna i ta sama lampa tylko niektórzy sprzedawcy nie wiedzą co sprzedają ? Pogubiłem się już trochę . Po podanych numerach( za które dziękuję jeszcze raz ) nie mam wiedzy jakie lampy powinienem dokupić . Xenon, bi-ksenon czy bi-ksenon skrętny ?????
A czy zwykłe soczewki EU będą się nadawać bez dociągania dodatkowych kabli, instalacji , modułów ? Tylko zmiana kostki i odpowiednie kodowanie ? Proszę o poradę .
keplak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-03-2022, 13:09   #250
keplak
ford::average
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 27-04-2019
Skąd: Otwock
Model: ford escape se
Silnik: 2.5 hybryda
Rocznik: 2020
Postów: 161
Domyślnie Odp: Przednie reflektory przekładka

To może z innej beczki pytanko .
GJ5413D152AF
GJ5413D153AF
to są numery wersji USA a jakie numery mają odpowiedniki tych lamp na EU ?
keplak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:07.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.