Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-01-2022, 17:04   #1
111zenek
ford::amateur
 
Imię: Zenek
Zarejestrowany: 19-01-2020
Skąd: Polska C
Model: B5
Silnik: 1.9TDI
Rocznik: 2000
Postów: 0
Domyślnie Mondeo Mk4 - 2012

cześć,

na co dzień bywam na innym forum motoryzacyjnym gdzie z 3 różnych modeli samochodów (ocatvia 03, passat b7, mondeo 4) doradzono mi abym zainteresował się bardziej mondeo. auto mi się bardzo podoba, pasuje mi idealnie jego wielkość oraz to, że nie jest zawalidrogą)

auto mi się podoba ale mam wrażenie po ponad 2 miesiącach przeglądania ogłoszę na dwóch znanych portalach ogłoszeniowych, że pomimo mojego prawie 20 letniego doświadczenia motoryzacyjnego, wskazane będzie zasięgnięcie opinii szeroko pojętego Internetu na temat aut które "rzuciły mi się w oczy".

do tej pory posiadałem malucha, matiza, nubirę, passata, astrę 3. teraz kolej padł na następnego wybranka. jako, że kasy za dużo do wydania nie ma oraz patrząc przez pryzmat moich nie do końca udanych wcześniejszych zakupów chciałem podpytać szanowne forum co myślą o takich samochodach:

vin: WF0GXXGBBGCC03707 link do ogłoszenia: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

vin: WF0GXXGBBGCL52306 link do ogłoszenia: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

budżet - im bliżej 30 tym lepiej.
poszukuję kombi z relingami, automatyczną klimą oraz silnikiem 2.0. warunkiem koniecznym jest nawiew z klimatyzacji na tył (żona mi się w lecie gotuje oraz po lifcie (przedliftowa deska z radiem nie bardzo mi pasuje . no i żeby przebieg był niższy niż 300.000
czy da się takie auto kupić, czy od razu dać sobie spokój?

ktoś pomoże, ktoś podpowie?
może jest ktoś na forum który pomaga w zakupach obejrzeć auto? może ktoś sprowadza takie samochody z udokumentowaną historią?

liczę na odzew.

pozdrawiam

111zenek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2022, 18:28   #2
slawek-kali
ford::expert
 
Avatar slawek-kali
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Niemcy - Paderborn
Model: Smax Titanium S
Silnik: 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 4,941
Domyślnie Odp: Mondeo Mk4 - 2012

Cytat:
Napisał 111zenek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
WF0GXXGBBGCC03707
12/2016 ok. 156kkm
Cytat:
Napisał 111zenek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
WF0GXXGBBGCL52306
07/2017 ok. 118kkm

wiecej ich w ASO nie widziano..
__________________
Sprawdz VIN - napisz maila!
Auta z Niemiec, Ogledziny, pomoc w kupnie -> dzial uslugi-KLIK
slawek-kali jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2022, 11:55   #3
AstraC
FCP member
 
Avatar AstraC
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 08-07-2014
Skąd: Warszawa
Model: Vectra B / S-Max II
Silnik: 2.2 DTI / 2.5 ale turbo nie ma
Rocznik: 2001
Postów: 281
Domyślnie Odp: Mondeo Mk4 - 2012

Cytat:
Napisał slawek-kali Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
12/2016 ok. 156kkm

07/2017 ok. 118kkm

wiecej ich w ASO nie widziano..
To w sumie ten drugi wygląda na realny przebieg.

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Co do samego przebiegu, mój 2.0TDCI wymagał w tych okolicach wymiany rozrządu(1100 płaciłem) i regeneracji turbo(jakieś 1200) + wymiany uszczelniacza wału od strony skrzyni (a szkoda bo sprzęgło miał zdrowe - sam uszczelniacz z wymianą 700 mi mówili wtedy, ja sprzedałem zanim zmieniłem), warto również skontrolować stan zawieszenia, szczególnie z tyłu i ogólną korozję od spodu. Zdarzają się awarie zaworu sterowania turbiną, wtedy bywają problemy z mocą, ale po zgaszeniu zawór terkocze, lecz jest na wierzchu i nie przesadnie drogi.
__________________
Zaawansowany fanatyk Opla, delegatura w Fordzie
Vectra Zender Sport - sportowy lecz powolny sadzomiot
AstraC jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2022, 07:49   #4
kocur
ford::average
 
Avatar kocur
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 04-10-2013
Skąd: Kraków
Model: RAV4 Hybrid
Silnik: 2.5
Rocznik: 2023
Postów: 151
Domyślnie Odp: Mondeo Mk4 - 2012

Cytat:
Napisał slawek-kali Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

07/2017 ok. 118kkm

wiecej ich w ASO nie widziano..

Ciekawe jakie wpisy ma gość w książce skoro twierdzi: "serwisowany do końca (kompletna książka serwisowa)" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
MOMENT OF TERROR IS THE BEGINNING OF LIFE
kocur jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2022, 21:50   #5
111zenek
ford::amateur
 
Imię: Zenek
Zarejestrowany: 19-01-2020
Skąd: Polska C
Model: B5
Silnik: 1.9TDI
Rocznik: 2000
Postów: 0
Domyślnie Odp: Mondeo Mk4 - 2012

Sam się zastanawiam.

Dzięki wszystkim.

Bump:
Cytat:
Napisał slawek-kali Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
12/2016 ok. 156kkm

07/2017 ok. 118kkm

wiecej ich w ASO nie widziano..
Pieczątka na zdjęciu jest przy 139..... potem jakiś "serwis niezależny". Ciekawe czy zapomnieli w fordzie odnotować?

Ostatnio edytowane przez 111zenek ; 26-01-2022 o 21:55
111zenek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:47.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.