Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-06-2010, 19:52   #1
darbag
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 09-04-2010
Model: C-max
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2005
Postów: 6
Domyślnie Klimatyzacja - chyba nie mogę wyłączyć

witam,
mam taki problem, że ciągle włącza mi się wentylator w silniku, tak jakby cały czas była włączona klimatyzacja. Dodam ,że nie mam włączonego nawiewu na szybę. Mimo wyłączonej klimatyzacji, nie pali się diodka przy przycisku, i mimo wyjętego bezpiecznika, cały czas leci mi zimne powietrze. Czy może to jakiś przekaźnik ma zwarcie czy coś innego. Macie jakieś pomysły czy sugestie , co z tym może być ?

darbag jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-06-2010, 07:28   #2
tunesquad
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Klimatyzacja - chyba nie mogę wyłączyć

U mnie (1,6 TDCi) też ciągle się włącza, nawet przy temperaturach 10-15 stopni, wyłączonej klimatyzacji i spokojnej jeździe.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-06-2010, 07:52   #3
stes
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 07-05-2010
Skąd: Kalisz
Model: MONDEO
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2009
Postów: 18
Domyślnie Odp: Klimatyzacja - chyba nie mogę wyłączyć

masz klimatyzację ręczną czy automatyczną. U mnie po wyłączeniu przycisku klimatyzacja chodzi jeszcze przez jakąś chwile później się wylącza, sprawdź czy nie masz walnietego czujnika temperatury albo włącznika wentylatora.
stes jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-06-2010, 11:27   #4
felicjan
ford::average
 
Avatar felicjan
 
Zarejestrowany: 18-09-2008
Skąd: Gdańsk
Model: C-MAX GHIA
Silnik: 1,8 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 132
Domyślnie Odp: Klimatyzacja - chyba nie mogę wyłączyć

Witam,
Dołącze się do postu. Też mam problem z klimatyzacją automatyczną. Po odłączeniu akumulatora i rozładowaniu kondensatorów, nie chłodzi klimatyzacja. Agregat się włącza, ale nie chłodzi. Kolega podpowiedział mi, że w niektórych autach trzeba kalibrować klime( jakieś łopatki) jakąś kombinacją przycisków. Może ktoś miał takie zdażenie?
Pozdrawiam serdecznie.
felicjan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-06-2010, 21:10   #5
pablicito
ford::average
 
Avatar pablicito
 
Zarejestrowany: 25-03-2008
Skąd: Płock
Model: Ford Focus C-MAX, Ford Galaxy
Silnik: 1.8 TDCi 115 PS, 1.9 TDI 85 kW
Rocznik: 2005, 2000
Postów: 67
Domyślnie Odp: Klimatyzacja - chyba nie mogę wyłączyć

Cytat:
Napisał darbag Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
witam,
mam taki problem, że ciągle włącza mi się wentylator w silniku, tak jakby cały czas była włączona klimatyzacja. Dodam ,że nie mam włączonego nawiewu na szybę. Mimo wyłączonej klimatyzacji, nie pali się diodka przy przycisku, i mimo wyjętego bezpiecznika, cały czas leci mi zimne powietrze. Czy może to jakiś przekaźnik ma zwarcie czy coś innego. Macie jakieś pomysły czy sugestie , co z tym może być ?
Być może nie chodzi tu o działanie klimatyzacji (bo o ile się orientuję, to jeśli załącza sie klima - to w komorze silnika zaczyna pracować sprężarka - jak w lodówce), tylko wentylator pracuje dlatego, że chłodzi silnik - normalne dzialanie.
Pozdrawiam
pablicito jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-06-2010, 21:13   #6
pablicito
ford::average
 
Avatar pablicito
 
Zarejestrowany: 25-03-2008
Skąd: Płock
Model: Ford Focus C-MAX, Ford Galaxy
Silnik: 1.8 TDCi 115 PS, 1.9 TDI 85 kW
Rocznik: 2005, 2000
Postów: 67
Domyślnie Odp: Klimatyzacja - chyba nie mogę wyłączyć

Cytat:
Napisał felicjan Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam,
Dołącze się do postu. Też mam problem z klimatyzacją automatyczną. Po odłączeniu akumulatora i rozładowaniu kondensatorów, nie chłodzi klimatyzacja. Agregat się włącza, ale nie chłodzi. Kolega podpowiedział mi, że w niektórych autach trzeba kalibrować klime( jakieś łopatki) jakąś kombinacją przycisków. Może ktoś miał takie zdażenie?
Pozdrawiam serdecznie.
A może masz za mało czynnika? Zacząłbym od sprawdzenia szczelności układu i ilości czynnika, ewentualnie uzupełniłbym czynnik chłodzący.
Pozdrawiam
pablicito jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-06-2010, 05:30   #7
kolopeter
ford::professional
 
Zarejestrowany: 05-06-2007
Skąd: Szczecin
Model: S-max FL, Ecopasqda st-line,Edge 2fl
Silnik: 2.0 tdci, 1.0 w 3 cyl at6, 2.0 w 4cyl at8
Rocznik: 2010,2018,2019
Postów: 1,756
Domyślnie Odp: Klimatyzacja - chyba nie mogę wyłączyć

dodam jeszcze ,ze klapki sie same kalibruja za kazdym razem po wylaczeniu auta. niektorzy opisuja to ,ze auto zyje wlasnym zyciem. po kilku-kilkunastu minutach slychac w aucie grrrr,zzzzz itdGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a rozlaczanie aku nie ma absolutnie nic wspolnego z klima. raczej wydaje mi sie ,ze nie zwrociles uwagi wczesniej ,ze klima nie dzialala. przy zalaczeniu kompresora powinno na malutka chwileczne przydlawic obroty. w zasadzie malo wyczuwalne.. kaz komus wlaczyc klima, gdy ty bedziesz stal przy silniku. powinien byc slyszalny wyrazny stuk, a nie klik jakiegos przelacznika
kolopeter jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-06-2010, 18:09   #8
felicjan
ford::average
 
Avatar felicjan
 
Zarejestrowany: 18-09-2008
Skąd: Gdańsk
Model: C-MAX GHIA
Silnik: 1,8 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 132
Domyślnie Odp: Klimatyzacja - chyba nie mogę wyłączyć

Cytat:
Napisał pablicito Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A może masz za mało czynnika? Zacząłbym od sprawdzenia szczelności układu i ilości czynnika, ewentualnie uzupełniłbym czynnik chłodzący.
Pozdrawiam
...to byłoby najlepsza opcja. Jak tylko znajdę chwilkę to podjadę nabić (sprawdzić).
dzięki
felicjan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-06-2010, 18:15   #9
felicjan
ford::average
 
Avatar felicjan
 
Zarejestrowany: 18-09-2008
Skąd: Gdańsk
Model: C-MAX GHIA
Silnik: 1,8 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 132
Domyślnie Odp: Klimatyzacja - chyba nie mogę wyłączyć

Cytat:
Napisał kolopeter Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dodam jeszcze ,ze klapki sie same kalibruja za kazdym razem po wylaczeniu auta. niektorzy opisuja to ,ze auto zyje wlasnym zyciem. po kilku-kilkunastu minutach slychac w aucie grrrr,zzzzz itdGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a rozlaczanie aku nie ma absolutnie nic wspolnego z klima. raczej wydaje mi sie ,ze nie zwrociles uwagi wczesniej ,ze klima nie dzialala. przy zalaczeniu kompresora powinno na malutka chwileczne przydlawic obroty. w zasadzie malo wyczuwalne.. kaz komus wlaczyc klima, gdy ty bedziesz stal przy silniku. powinien byc slyszalny wyrazny stuk, a nie klik jakiegos przelacznika
...klima napewno się włącza (słychać). klapki też słychać po kilku minutach. klima napewno działała w zeszłym roku. podjadę gdzieć sprawdzić, pewnie się wyjaśni.
dzięki i pozdrawiam
felicjan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-06-2010, 00:22   #10
felicjan
ford::average
 
Avatar felicjan
 
Zarejestrowany: 18-09-2008
Skąd: Gdańsk
Model: C-MAX GHIA
Silnik: 1,8 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 132
Domyślnie Odp: Klimatyzacja - chyba nie mogę wyłączyć

...no to klimka już naprawiona. padlo ponoć sprzęgiełko. koszt wymiany, nabicia i odgrzybienia 600zł Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pozdrawiam.
felicjan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:22.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.