Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-03-2021, 19:16   #1
rodxynek
ford::advanced
 
Avatar rodxynek
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 08-01-2013
Skąd: Jastrzębie Zdrój
Model: S-max / Sharan
Silnik: 2,0 tdci / 1,8t
Rocznik: 2007 / 2001
Postów: 319
Domyślnie Brak tylnej prawej zewnętrznej pozycji

Objawił mi się problem, choć początkowo tak nie wyglądało. Zgasła żarówka światłą pozycyjnego, lampa tylna prawa, zewnętrzna (w błotniku). Nic prostszego - wykręciłem lampę i zmieniłem żarówkę. Potem jeszcze jedną i znów. I okazało się, że wszystkie są dobre, a dalej ciemno. Okazało się, że nie dochodzi do lampy plus. Pomarańczowo-białym kabelkiem. W klapie świeci bardzo ładnie, też po pomarańczowo-białym kablu. Wg schematu oba mają się łączyć (gdzieś) i już. A u mnie się rozłączyły...

Rozgrzebałem pół auta, sprawdziłem wiązkę w klapie i na lewym tylnym słupku - tamtędy wiązka z klapy schodzi w dół i na podłodze bagażnika pakuje się do plastikowego koryta i idzie do przodu, w okolice drążka zmiany biegów. Tak samo kabelek z błotnikowej lampy idzie w dół na podłogę bagażnika i dalej korytem w okolice tegoż drążka. I tu na razie zwątpiłem.

Czy ktoś może ma rozgrzebanego S-maxa, z rozgrzebaną wiązką i może sprawdzić, gdzie te dwa pierony się łączą?? W sumie niewykluczone, że w skrzynce bezpiecznikowej... Ale to może dopiero w sobotę sprawdzę.

Proszę o pomoc!

rodxynek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-03-2021, 19:54   #2
kacza1982
ford::average
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 17-02-2019
Skąd: Wodzisław Śląski
Model: Ford S-Max flexi
Silnik: 2,0
Rocznik: 2008
Postów: 103
Domyślnie Odp: Brak tylnej prawej zewnętrznej pozycji

Nie prościej byłoby zmostkować kabelek z klapy z tym idącym do lampy w błotniku? I tak już rozkopałeś pół auta i rozumiem, że chcesz to zrobić fachowo, ale czy warto?
kacza1982 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-03-2021, 20:48   #3
Parch
ford::expert
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-01-2006
Skąd: Wrocław
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2010
Postów: 3,031
Domyślnie Odp: Brak tylnej prawej zewnętrznej pozycji

Cytat:
Napisał rodxynek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
może sprawdzić, gdzie te dwa pierony się łączą?? W sumie niewykluczone, że w skrzynce bezpiecznikowej...
Wg schematów nie! Do BCM idzie (wg schematów) już tylko jeden przewód. Skoro dotarłeś do tunelu przy lewarku od strony kierowcy, to teraz sprawdź po drugiej stronie tunelu, tj. po stronie pasażera.
Parch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-03-2021, 06:52   #4
rodxynek
ford::advanced
 
Avatar rodxynek
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 08-01-2013
Skąd: Jastrzębie Zdrój
Model: S-max / Sharan
Silnik: 2,0 tdci / 1,8t
Rocznik: 2007 / 2001
Postów: 319
Domyślnie Odp: Brak tylnej prawej zewnętrznej pozycji

Oba kable schodzą się ze swoich stron właśnie na tunelu. Oczywiście w wiązkach. A tam jeszcze nie rozbierałem nic i nie wiem ile trzeba będzie pruć wiązek, aby znaleźć ew. połączenie. Takie szukanie po omacku...
rodxynek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-03-2021, 07:06   #5
Parch
ford::expert
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-01-2006
Skąd: Wrocław
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2010
Postów: 3,031
Domyślnie Odp: Brak tylnej prawej zewnętrznej pozycji

Jeśli problem faktycznie jest w instalacji i braku sygnału na wiązce do lampy karoseryjnej, to złącz (zlutuj) te dwa kable (pomarańczowo-białe) w miejscu gdzie widzisz, że są dwa i masz do nich dobry dostęp, np. przy tunelu po stronie kierowcy.
Parch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-03-2021, 07:56   #6
rodxynek
ford::advanced
 
Avatar rodxynek
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 08-01-2013
Skąd: Jastrzębie Zdrój
Model: S-max / Sharan
Silnik: 2,0 tdci / 1,8t
Rocznik: 2007 / 2001
Postów: 319
Domyślnie Odp: Brak tylnej prawej zewnętrznej pozycji

Biorę takie rozwiązanie pod uwagę, choć jestem zwolennikiem fabrycznych rozwiązań Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
rodxynek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-03-2021, 08:18   #7
Parch
ford::expert
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-01-2006
Skąd: Wrocław
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2010
Postów: 3,031
Domyślnie Odp: Brak tylnej prawej zewnętrznej pozycji

Fabrycznie miejsce łączenia jest to zgrzew. Jakoś ciężko mi sobie wyobrazić, że ten zgrzew się "zepsuł". Skoro jak piszesz, miejsce łączenia jest w tunelu pod lewarkiem, to żeby to naprawić fachowo, będziesz musiał instalację po stronie pasażera odizolować na dosyć długim jej odcinku. Następnie od strony kierowcy trzeba będzie ją pociągnąć, tak aby fragment łączenia przesunąć poza tunel. W polifcie w tunelu instalacja nie jest izolowana, biegnie podobnym korytkiem jak w bagażniku, więc da się taką operację bez problemu wykonać. Myślę, że w przedlifcie również będzie podobnie.
Parch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-03-2021, 10:39   #8
rojass
ford::advanced
 
Avatar rojass
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 27-04-2017
Skąd: Tczew
Model: SMAX
Silnik: 2,0TDCi 170KM/400Nm by TuneFORCE
Rocznik: 2008
Postów: 366
Domyślnie Odp: Brak tylnej prawej zewnętrznej pozycji

U mnie było to samo, ale z lewej strony. Przez 2-3 miesiące brak pozycji z lewej strony w klapie. Czekałem na lepsze pogody, bo walka na mrozie z tym nie bardzo miała by sens. Przeszło samo, bez żadnej ingerencji. Pewnego dnia zwyczajnie zaczęła świecić...cuda Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
rojass jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-03-2021, 19:55   #9
rodxynek
ford::advanced
 
Avatar rodxynek
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 08-01-2013
Skąd: Jastrzębie Zdrój
Model: S-max / Sharan
Silnik: 2,0 tdci / 1,8t
Rocznik: 2007 / 2001
Postów: 319
Domyślnie Odp: Brak tylnej prawej zewnętrznej pozycji

W klapie to sprawa wydaje się prosta - popękane kable w przelotce. Przynajmniej od tego bym zaczął.

Ja poszedłem mocno na skróty. Nie grzebałem pod konsolą nad tunelem - nie miałem siły i ochoty rozbierać już bardziej auta. Dolutowałem się z lewej strony pod wtyczką łączącą wiązkę auta z wiązką dachu, puściłem kabelek po tylnym pasie (dołączyłem się do istniejącego tam już kabelka do dokładanych czujników chyba), oba ładnie zaizolowałem, a z prawej strony przylutowałem go do kabelka zaraz po wyjściu z koryta na podłodze. Efekt osiągnięty - świeci.
rodxynek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:48.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.