Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-04-2018, 10:36   #51
bart1500
ford::average
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 01-04-2018
Model: Transit
Silnik: 2.5d
Rocznik: 1997
Postów: 63
Domyślnie Odp: nagle przestał odpalać.

Tak śledzę ten temat..
Odpalił?

bart1500 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-05-2018, 21:15   #52
KierowcaBombowca
ford::beginner
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 13-11-2017
Model: Transit
Silnik: 2.0Di
Rocznik: 2002
Postów: 32
Domyślnie Odp: nagle przestał odpalać.

Bart1500 spokojnie jeszcze nie ale mam wrażenie że jesteśmy bliże4j niż dalejGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Przepraszam Wojtekjanus, nie ceramizer tylko Xeramic Quick Start
Cx-80 i Xeramic jeden i drugi ma dopisek samostart silnika.

Rozebrałem rozrząd i sprawa wygląda tak:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

na pompie jest ok


[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]


jest róznica pomiędzy prawidłowym ustawieniem o 1 ząbek na wałku wydechowym, ale aż dziwne bo łańcuch przesunął się w przeciwną stronę do ruchu wskazówek zegara. Podejrzewam że nie przeskoczył a był tak zamontowany, bo miałem wrażenie że trochę muł jest, biorąc pod uwagę że łańcuch sztywny jak pała osiemnastolatka, chyba że przeskoczył przy gaszeniu silnika.
Jeszcze nie złożyłem całości bo czekam na uszczelniacz wału.

Ale czy to aż taka ogromna różnica w silnikach 2.0DI żeby nie chciał odpalić przy 1 ząbku różnicy na 1 wałku??
Zastanawia mnie jeszcze jedna kwestia... mianowicie kompresja. Czy może być sytuacja że po tylu próbach kręcenia silnikiem , gdy paliwo dostawało się do cylindrów i rozrzedzało olej, nastąpiło wypłukanie oleju z pomiędzy pierścieni, przez co powierzchnia pierścień-cylinder się rozszczelniła i kompresja na tyle spadła że uniemożliwia rozruch silnika z zapłonem samoczynnym?

Bump:
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 20180501_170153.jpg (91.1 KB, 29 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 20180501_204937.jpg (99.6 KB, 25 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez KierowcaBombowca ; 05-05-2018 o 23:26
KierowcaBombowca jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-05-2018, 08:27   #53
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,977
Domyślnie Odp: nagle przestał odpalać.

Przeczytałem od początku cały wątek...
Czy od czasu gdy przestał nagle palić ktoś ruszał rozrząd? Jeśli nie, a przedtem jeździł w miarę normalnie - to jedyne wytłumaczenie tego, że nie pasują znaki na łańcuchu jest takie, że podczas pierwszego kręcenia na samostarcie łańcuch przeskoczył . To się zdarza i dlatego odpalanie na samostarcie wymaga umiejętnego działania dwóch osób.

Co ja bym zrobił teraz: ustawiłbym rozrząd, ale nie na znaki na łańcuchu, ale na kołkach; teraz wiemy tylko tyle, że na wałku wydechowym jest przesuniecie, ale nic nie wiemy o kole wału korbowego, gdzie łańcuch może przeskoczyć w pierwszej kolejności (ze względu na bardzo małą średnicę tego koła). Myślę, że jeśli tylko wałek wydechowy byłby tak ustawiony jak na zdjęciu, to silnik by raczej odpalił.
Teraz przy robieniu tego rozrządu wymieniłbym łańcuch, napinacz i ślizgacze (kpl.) - te co masz są już skatowane.

Dopiero mając 100% pewności co do poprawnego ustawieniu rozrządu, próbowałbym odpalić silnik - z pompy, na paliwie.

Dopiero kiedy to by się nie udało, martwiłbym się co dalej.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 06-05-2018 o 13:25
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-05-2018, 19:05   #54
KierowcaBombowca
ford::beginner
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 13-11-2017
Model: Transit
Silnik: 2.0Di
Rocznik: 2002
Postów: 32
Domyślnie Odp: nagle przestał odpalać.

Nikt nie ruszał rozrzadu. Zagladam tam pierwszy raz
Przestawiłem rozrzad na wiertełka 6 w kolach pompy i wałkòw rozrządu a z tyłu w miejsce czujnika bodajże połozenia wału sruba 14 weszła głęboko w tym miejscu. Na youtubie widziałem filmik jak był ustawiony wał przy założeniu rozrzadu. Sugerując sie przybliżonym położeniu śruby pod kołem pasowym wału śruba w tym miejscu tylko dobrze mi weszła wiec jest ok. Teraz pasuje i w punktach blokady wału, wałkow i pompy oraz ppkrywa się na znakach na łańcuchu.

Były 2 dziwne momenty kiedy mi zgasł podczas jazdy. Kluczykiem krecąc nie chciał zaskoczyc wiec wrzucałem 3 i korzystając z pędu auta odpalałem go. To byly tylko 2 przypadki w ciagu 3 miesiecy. Tak to rano i po postoju ciepły zawsze wzorcowo palił.
Przyznaje odpalałem sam samostartem na krótko zwierajac piny na rozruszniku i pryskając samostartem 2 ręką. Akrobacja wyższego szczebla ale nie miał mi kto pomóc. I były momenty ze strzelił w kolektor ssący więc moze wtedy mògł sie przestawić.
W każdym bądz razie na samostarcie silnik pracował po awarii.

To moj pierwszy diesel mam pytanie. Zakładając że silnik długo stał był troche krecony rozrusznikiem i zakładając ze pompa leje paliwo moze byc sytuacja ze tryskane paliwo wymyło olej z pomiedzy pierscieni i jest spadek kompresji poniżej granicy samoczynnej detonacji mieszanki paliwowo-powietrznej?
Słyszałem że po wymianie pierscieni jak sie nie posmaruje olejem gładzi cylindròw też jest problem z odpaleniem silnika.

Ostatnio edytowane przez KierowcaBombowca ; 07-05-2018 o 19:30
KierowcaBombowca jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-05-2018, 20:23   #55
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,977
Domyślnie Odp: nagle przestał odpalać.

Cytat:
Napisał KierowcaBombowca Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tryskane paliwo wymyło olej z pomiedzy pierscieni i jest spadek kompresji
Problem chyba w tym, że nie tryskało...
Zresztą teraz jest bardzo ciepło, obecnie nawet silniki będące zimą zupełnie kaput ze względu na mały spręż, palą z półobrotu.
Raczej nie obawiałbym się braku sprężu.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 07-05-2018 o 20:37
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-05-2018, 20:33   #56
KierowcaBombowca
ford::beginner
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 13-11-2017
Model: Transit
Silnik: 2.0Di
Rocznik: 2002
Postów: 32
Domyślnie Odp: nagle przestał odpalać.

Zgadza się, problem był że nie tryskało z pod nakrętek. Wysłałem więc ponownie sterownik został przylutowany tranzystor i po montażu jak poluźniłem nakrętki od wtrysków w końcu zaczęło tryskać na ok 10 cm poza nakrętkę więc różnice widać, bo wcześniej tylko delikatnie wypływało ale to chyba siłą bezwładności.
Mimo to dalej nie chciał odpalić więc trzeba było sprawdzić rozrząd. Lada dzień poskładam silnik i będzie próba. Jak nie odpali będę szukać dalej, ale pomysłów coraz mniej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zrobię jeszcze filmik jak tryska paliwo może jest za słabe ciśnienie na listwie i nie może paliwo nie może przebić się przez wtryski.

Ostatnio edytowane przez KierowcaBombowca ; 07-05-2018 o 20:41
KierowcaBombowca jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-05-2018, 20:37   #57
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,977
Domyślnie Odp: nagle przestał odpalać.

Można wlać po kapce oleju do cylindrów po wyjęciu wtryskiwaczy - ale to moim zdaniem nie jest potrzebne. Tak się robi sprawdzając ciśnienie w cylindrach pod kątem szczelności zaworów - eliminując nieszczelność na pierścieniach tłokowych.
Ale jeżeli masz wątpliwości - to zrób tak...
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-05-2018, 20:48   #58
KierowcaBombowca
ford::beginner
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 13-11-2017
Model: Transit
Silnik: 2.0Di
Rocznik: 2002
Postów: 32
Domyślnie Odp: nagle przestał odpalać.

Wtrysków nie chcę ruszać, chyba świecę żarową odkręcę i tam strzykawką kapnę tylko muszę kupić pastę ceramiczną bo tym ponoć dobrze posmarować gwint.
KierowcaBombowca jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-05-2018, 22:53   #59
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,977
Domyślnie Odp: nagle przestał odpalać.

Cytat:
Napisał KierowcaBombowca Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
chyba świecę żarową odkręcę i tam strzykawką kapnę
Jest o wiele większe ryzyko narobienia sobie dużych kłopotów próbując ruszyć świece, niż wyjmując wtryskiwacze...
Cytat:
Napisał KierowcaBombowca Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tylko muszę kupić pastę ceramiczną bo tym ponoć dobrze posmarować gwint.
No... właśnie problem polega na tym, że nie wiadomo, czy przy wkręcaniu tych świec które są wkręcone, użyto pasty ceramicznej.
Gdyby użyto - problemu by nie było...
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 07-05-2018 o 22:57
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-05-2018, 21:39   #60
KierowcaBombowca
ford::beginner
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 13-11-2017
Model: Transit
Silnik: 2.0Di
Rocznik: 2002
Postów: 32
Domyślnie Odp: nagle przestał odpalać.

Dzisiaj złożyłem rozrząd i poskręcałęm transita.
Odpowietrzyłem wtryski jeszcze raz.
Poluźniłem nakrętki od wtrysków. Zakręciłęm rozrusznikiem.
Jeśli ktoś kto przerabiał już to, może zweryfikować czy tak powinno lać się paliwo przy popuszczeniu nakrętek o 90 stopni byłbym wdzięczny.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Sprawdziłęm czujnik położenia wału jeszcze raz.
Rezystancja cewki :

20180512_175615.jpg

Reakcja na przyłożenie metalowego elementu.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]


Rozruch rozrusznikiem zakończony fiaskiem.

Chyba trzeba będzie go potargać liną, może jak dostanie obrotów coś się zacznie dziać, bo już nie mam innego pomysłu.

Ostatnio edytowane przez KierowcaBombowca ; 12-05-2018 o 22:15
KierowcaBombowca jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
brak mocy , niskie obroty , transit



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:31.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.