Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-03-2018, 13:58   #1
Maserti
ford::beginner
 
Imię: Jakub
Zarejestrowany: 11-12-2017
Skąd: Szczecin
Model: transit
Silnik: 2.2 100KM
Rocznik: 2012
Postów: 28
Domyślnie Wtryskiwacze, kopcenie

Cześć wszystkim.
W grudniu zakupiłem transa z 2012 roku z silnikiem 2.2 100KM (niebieskie oznaczenie na klapie). Przebieg 220 tys km.
Auto potrafi czasami z rana zakopcic na szaro. Czasami również jak postoi 20minut w górę też potrafi puścić chmurkę.

Auto obecnie stoi w serwisie i dowiedziałem się, że powoli powiniem myśleć o wymianie wtryskiwaczy. Najlepiej wszystkie . Co sądzicie? Jaki jest kosztorys nowego ?

Maserti jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-03-2018, 14:16   #2
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,976
Domyślnie Odp: Wtryskiwacze, kopcenie

Cytat:
Napisał Maserti Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dowiedziałem się, że powoli powiniem myśleć o wymianie wtryskiwaczy. Najlepiej wszystkie
Bo? Na jakiej podstawie? Co sprawdzano? Zrobiono kalibrację układu fordowskim IDS-em? Zrobiono próbę przelewową?
Już nie mówiąc o tym, że o podjęciu decyzji wymiany powinno zdecydować sprawdzenie wyjętych wtryskiwaczy na specjalistycznym stanowisku - wymiana to bardzo duży koszt...

Ja bym nie szukał kłopotów i... jeździł.
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-03-2018, 17:33   #3
mariusz1978
ford::average
 
Avatar mariusz1978
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 07-08-2015
Skąd: PIEKARY ŚLĄSKIE
Model: TRANSIT. 110T260
Silnik: 2,2 tdci 81Kw 110PS
Rocznik: 2007.
Postów: 119
Domyślnie Odp: Wtryskiwacze, kopcenie

Cytat:
Napisał Maserti Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cześć wszystkim.
W grudniu zakupiłem transa z 2012 roku z silnikiem 2.2 100KM (niebieskie oznaczenie na klapie). Przebieg 220 tys km.
Auto potrafi czasami z rana zakopcic na szaro. Czasami również jak postoi 20minut w górę też potrafi puścić chmurkę.

Auto obecnie stoi w serwisie i dowiedziałem się, że powoli powiniem myśleć o wymianie wtryskiwaczy. Najlepiej wszystkie . Co sądzicie? Jaki jest kosztorys nowego ?
wymieniałem ok miesiąc temu komplet wtryskiwaczy , cała zabawa wyszła 4 tyś
wtryski nówki denso oryginały nie regenerowane.

jeden wtrysk zaczął klepać ...jak się później okazało , wszystkie na stół i sprawdzanie .... w zasadzie całość była już na umarciu więc wymiana całości .

nie baw się w regenerację , ja tak zrobiłem dokładnie rok wcześniej ...i co ? i tak skończyło się na wymianie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
mariusz1978 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-03-2018, 09:41   #4
Cinekkk
ford::average
 
Avatar Cinekkk
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 20-02-2012
Skąd: Białystok
Model: Transit
Silnik: 2,2 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 127
Domyślnie Odp: Wtryskiwacze, kopcenie

Cytat:
Napisał mariusz1978 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

nie baw się w regenerację , ja tak zrobiłem dokładnie rok wcześniej ...i co ? i tak skończyło się na wymianie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tyle co mi wiadomo są to wtryskiwacze piezoelektryczne DENSO i są po prostu nieregenerowalne. Są co prawda "magicy", którzy podejmują się "regeneracji" ale wg mnie jest to przedłużanie ich stanu agonalnego i jest to normalne naciąganie na kasę...
Po prostu z kilku wtryskiwaczy potrafią złożyć jeden.
Dużo jest opinii ludzi, którzy "regenerowali" wtryski piezoelektryczne z marnym skutkiem. Zazwyczaj zaraz i tak padały a w efekcie i tak musieli kupić nowe, zresztą jak sam piszesz...

Parę lat temu również temat przerabiałem (wymiana wszystkich na nowe).
Cinekkk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-05-2018, 13:29   #5
seebeek92
ford::amateur
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 17-06-2017
Skąd: Kołbiel
Model: Transit
Silnik: 2.2 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 7
Exclamation Odp: Wtryskiwacze, kopcenie

siema. Podepnę się do Was.
Mianowicie w czerwcu zeszłego roku "regenerowałem" wtryski w moim transicie za 2200zł, wszystko było okej do kwietnia tego roku, samochód podjeżdżając pod górę nagle zgasł i nie dało się go odpalić. Wtryski zostały oddane na gwarancję i okazało się, że żaden z nich nie przechodzi prób na specjalistycznej maszynie. Więc regeneracja to pic na wodę, działają tylko chwilę dobrze, a dziś mam wypaloną dziurę w tłoku i silnik do remontu.
seebeek92 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-05-2018, 15:05   #6
Maserti
ford::beginner
 
Imię: Jakub
Zarejestrowany: 11-12-2017
Skąd: Szczecin
Model: transit
Silnik: 2.2 100KM
Rocznik: 2012
Postów: 28
Domyślnie Odp: Wtryskiwacze, kopcenie

Cytat:
Napisał seebeek92 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
siema. Podepnę się do Was.
Mianowicie w czerwcu zeszłego roku "regenerowałem" wtryski w moim transicie za 2200zł, wszystko było okej do kwietnia tego roku, samochód podjeżdżając pod górę nagle zgasł i nie dało się go odpalić. Wtryski zostały oddane na gwarancję i okazało się, że żaden z nich nie przechodzi prób na specjalistycznej maszynie. Więc regeneracja to pic na wodę, działają tylko chwilę dobrze, a dziś mam wypaloną dziurę w tłoku i silnik do remontu.

To współczuję w takim razie. Co prawda słyszałem, że ten typ wtryskiwaczy jest nieregenerowaly ale, żeby tak krótko wytrzymało to dziwne. Ja borykam się z problemem stukającego wtryskiwacza i na chwilę obecną z racji, że auto musi jeździć kupiłem jeden i będę wymieniał pojedynczo 👍
Maserti jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:18.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.