Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Tuning
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-04-2018, 15:44   #1
kamiluek
ford::beginner
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 16-01-2018
Skąd: Kraków/Zawiercie
Model: Fiesta MK7
Silnik: 1.6 120 KM
Rocznik: 2010
Postów: 23
Domyślnie Montaż tablicy rejestracyjnej bez ramki

Witam,

Chciałbym zamontować swoje tablice rejestracyjne unikając ramek, czy jesteście w stanie polecić jakąś taśmę dwustronną do takiego montażu ? Zaznaczę, że z tyłu pod rejestracją klapa jest normalnie lakierowana natomiast z przodu grill jest z matowego (chropowatego) plastiku i ten chropowaty plastik martwi mnie w kontekście adhezji taśmy dwustronnej.
Może polecacie montaż na śrubach po przewierceniu tablicy (jeśli tak, to gdzie kupię zestaw takich śrub aby nie było ich widać - ze specjalnymi nakładkami)

Pozdrawiam !

kamiluek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-04-2018, 20:05   #2
latar
FCP member
 
Avatar latar
 
Zarejestrowany: 29-04-2009
Skąd: jeleniogórskie
Model: S-Max TitS
Silnik: 2.2 230KM by heko
Rocznik: 2011
Postów: 2,158
Domyślnie Odp: Montaż tablicy rejestracyjnej bez ramki

Moim zdaniem najlepsza opcja to samonawiercające krótkie blachowkręty z płaskimi łbami pomalowane na biało.
__________________
Było Mondeo MK3, był Focus MK2, jest pekaes - pierwszy po wizycie u Heko reszta się nie doczekała
latar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-04-2018, 13:34   #3
peteypee
ford::professional
 
Zarejestrowany: 13-07-2014
Skąd: KRK
Model: Mondeo MK3/ mk4/ Jag XF
Silnik: 2.0, 2.0 Pb/ 4.2SC Pb+LPG
Rocznik: 2002 / 2008 / 2010
Postów: 1,295
Domyślnie Odp: Montaż tablicy rejestracyjnej bez ramki

Żadnej taśmy bo jeszzce zgubisz po drodze i pikuś jak nikt za toba nie będzie jechał i nie będzie to przy dużej predkości. Wkrety nie koniecznie samowiercące. Tablica miękka jest na tyle że niemal każdy się wkręci. Ja tak mam z przodu i się trzymaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Z tyłu na blendzie tej plastikowej jest folia naklejona pod tablica i są 2 miejsca gdzie się wkęca więc musiałbyś w tablicy wymierzyć żeby trafić w nie i nie dziurawić sobie bardziej blendy. Tak czy inaczej z tyłu sugeruję cos podłożyc bo potrafi się blacha tłuc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
peteypee jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-04-2018, 14:07   #4
kamiluek
ford::beginner
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 16-01-2018
Skąd: Kraków/Zawiercie
Model: Fiesta MK7
Silnik: 1.6 120 KM
Rocznik: 2010
Postów: 23
Domyślnie Odp: Montaż tablicy rejestracyjnej bez ramki

Cytat:
Napisał peteypee Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Żadnej taśmy bo jeszzce zgubisz po drodze i pikuś jak nikt za toba nie będzie jechał i nie będzie to przy dużej predkości. Wkrety nie koniecznie samowiercące. Tablica miękka jest na tyle że niemal każdy się wkręci. Ja tak mam z przodu i się trzymaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Z tyłu na blendzie tej plastikowej jest folia naklejona pod tablica i są 2 miejsca gdzie się wkęca więc musiałbyś w tablicy wymierzyć żeby trafić w nie i nie dziurawić sobie bardziej blendy. Tak czy inaczej z tyłu sugeruję cos podłożyc bo potrafi się blacha tłuc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Z tym odpadnięciem to bym nie przesadzał, zwłaszcza z tylu. 3/4 samochodów w UK jeżdżą z przyklejonymi i jakoś żyją ! Z przodu to pewnie i tak jedyna opcja to przykręcić bo nie ma gładkiego metalu. Z tylu niby jest gładko ale zgadza się, ze są te dwa inserty na śruby które odstają i uniemożliwia przyklejenie tablicy bezpośrednio do klapy.
kamiluek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-04-2018, 14:26   #5
peteypee
ford::professional
 
Zarejestrowany: 13-07-2014
Skąd: KRK
Model: Mondeo MK3/ mk4/ Jag XF
Silnik: 2.0, 2.0 Pb/ 4.2SC Pb+LPG
Rocznik: 2002 / 2008 / 2010
Postów: 1,295
Domyślnie Odp: Montaż tablicy rejestracyjnej bez ramki

O przodzie myślałem. Umknęło mi faktycznie że z przodu blacha siedzi na atrapie zderzaka i tym bardziej żadna taśma.
peteypee jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-04-2018, 08:08   #6
wilczak
ford::average
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 03-10-2015
Skąd: Lublin
Model: S-max/Subaru
Silnik: 2.5T/3
Rocznik: 2009/2006
Postów: 177
Domyślnie Odp: Montaż tablicy rejestracyjnej bez ramki

W pasacie długo jeździłem z przednią tablicą przyklejoną na taśmę.
Podjedź do sklepu z lakierami samochodowymi i niech dadzą Ci jakąś taśmę do listew bocznych, w wielu autach tak są mocowane i ciężko je zerwać.
wilczak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-04-2018, 08:36   #7
kamiluek
ford::beginner
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 16-01-2018
Skąd: Kraków/Zawiercie
Model: Fiesta MK7
Silnik: 1.6 120 KM
Rocznik: 2010
Postów: 23
Domyślnie Odp: Montaż tablicy rejestracyjnej bez ramki

Kupiłem taki zestaw:
- 3M PRIMER 4298UV ZWIĘKSZ MOC POŁĄCZENIA TAŚMY VHB
- 3M VHB RP62 12mmx3m TAŚMA VHB DWUSTRONNA AKRYLOWA
- 3M VHB SURFACE CLEANER - CHUSTECZKI CZYSZCZĄCE
Zobaczymy jak się sprawdzi. Sądzę, że Primer wystarczy aby taśma trzymała się chropowatej struktury przedniego grilla, o klapie już nawet nie mówię.
kamiluek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-04-2018, 22:52   #8
Adam89CK
ford::beginner
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 16-02-2018
Skąd: Kielce
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 12
Domyślnie Odp: Montaż tablicy rejestracyjnej bez ramki

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

polecam,dobrze to wygląda i nie tłucze się jak reszta ramek,praktycznie nie widoczne.
Adam89CK jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:46.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.