Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit i Tourneo Connect

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-11-2018, 21:08   #1
wapex
ford::beginner
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 22-02-2018
Skąd: Szamotuły
Model: Tourneo Connect
Silnik: 1.5TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 17
Domyślnie Uszkodzony DPF 1.5tdci

Witam,

od jakiegoś już czasu walczę z dpf w moim Connect 2015r 1.5tdci 120km.

Od początku:
Auto mam od marca - 60tyś przebiegu - zrobiliśmy od razu mapę - 128km i 308nm (wg wykresu miało być więcej, ale ani odczucia ani pomiar na innej hamowni tego nie potwierdziły).

Jeździłem 20tyś km z tą mapą i wszystko było ok. Ale chciałem więcej (km i nm).
Więcj umówiłem się z innym tunerem, który zrobił inną mapę.
Po jakimś czasie znajomy jadąc za mną powiedział, że dymi mi auto mocno na czarno.
Myślałem, że wina mapy - więc poprawiono mapę - wyszło tym razem 133km i 342nm - jazda super, ale dym z tyłu jak w autosanie...

No lekki wstyd - pojechałem do speców od tuningu i dpf (Oni robili ostatnią mapę właśnie, po której dymiło jeszcze bardziej) na sprawdzenie o co chodzi.
Diagnoza - DPF nie trzyma sadzy.
Ok - to zróbmy go, żeby trzymał.
Tak też się stało - wymienili wkład.

No i dopiero się zaczęło...

Po zrobieniu dpf auto rzeczywiście ani dymka nie puszcza.

Ale zaczeło się cały czas wypalać (tzn podczas jazdy włączało się wypalanie - podniesione obroty silnika, wentylatory na maksa podczas postoju, zwiększone spalanie delikatnie).
I tak prawie cały czas - najwięcej przy wyjeździe poza miasto paradoksalnie.
Nie idzie autem przejechać 10km poza miastem, żeby wypalanie się nie włączyło.

Czujnik różnicy ciśnień wymieniony po regeneracji dpf wg zaleceń.

W bólach przez miesiąc zrobiłem ok 2000km. Kazali mi wgrać seryjną mapę i zobaczyć czy auto też się będzie tak zachowywać - żeby wykluczyć czy wina jest w mapie czy gdzie indziej.

Wgraliśmy tę pierwszą mapę - tę delikatną - serią nie chciałem się katować.
Poziom zawalenia dpf po miesiącu był 70%...
Procedurą wypalania serwisowego osiągnięto 30%. (Takie info otrzymałem od warsztatu w moim mieście, który się tym zajął - inny, niż ten który regenerował).

Teraz przejechałem około 1000km i dwukrotnie tylko się włączyła procedura wypalania.
Ale świeci kontrolka silnika - sonda lamda do wymiany - przerwany obwód grzałki. Zapaliło się dopiero po wgraniu tej lekkiej mapy. Nie wiadomo czy na tej mocniejszej mapie nie było wyłączone monitorowanie sondy. Żeby się dowiedzieć trzeba by ją wgrać od nowa, ale już dziękuję na razie. Potrzebne jest sprawne auto, nieirytujące.

Najgorsze było to, że podnosił się poziom oleju - wymieniłem go dodatkowo 2 razy.

Sondę już kupiłem - używaną, bo już te wszystkie operacje kosztowały mnie dosyć pieniędzy. W poniedziałek ją zamontują i zobaczymy co dalej będzie się działo.

Na razie jeżdżę z kontrolką silnika, ale wszystko jest jakby ok. Nie dymi, jedzie, wypala się rzadko. Nie zrobiłem, żadnej dużej trasy - wokół miasta i odcinki po 30km tylko. Więc tym bardziej, może będzie dobrze.
Przez pierwsze 20tyś km tym autem na tej lekkiej mapie nie wypalał mi się ani razu...

Na mocnej mapie i dymiącym aucie zrobiłem około 5000km w tym po Niemczech dużo. Najciekawsze jest to, że gdyby nie ten dym to wtedy najlepiej się jeździło i najmniej auto paliło.

Zastanawiam się co doprowadziło do uszkodzenia dpf. Przez te pierwsze 20tyś km auto nie dymiło w ogóle.

Czy ktoś z Was miał już podobny problem - lub jakikolwiek problem w tym aucie z dpf ?

Nie chcę wycinać dpf, bo nie mam zamiaru płacić kar - a tym bardziej dymić z rury jak w starym autobusie, albo nie przejść przeglądu itp.

Prośba o Wasze opinie. Dalej nie wiem czy problem rozwiązany, czy coś może siedzieć jeszcze w aucie co ponownie rozwali dpf.
Komp. nie wyświetla żadnych błędów.

wapex jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2018, 21:20   #2
rajman
ford::professional
 
Avatar rajman
 
Zarejestrowany: 12-07-2009
Skąd: Lublin
Model: FOCUS MK4
Silnik: 1.5 EcoBubble
Rocznik: 2019
Postów: 1,321
Domyślnie Odp: Uszkodzony DPF 1.5tdci

Ta dodatkowa moc i NM jak myślisz skąd się brały?

Ten drugi program bardziej podlany i kopcił od początku czego nie widziałeś bo DPF był sprawny. Szybko ubiła go sądza i pewnie wysokie egt.

Nie wiem gdzie robiłeś czip, ale czy patrzyłeś ile z tych silników wyciągają tunerzy z tego forum. Beko i TuneForce?
rajman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2018, 21:52   #3
wapex
ford::beginner
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 22-02-2018
Skąd: Szamotuły
Model: Tourneo Connect
Silnik: 1.5TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 17
Domyślnie Odp: Uszkodzony DPF 1.5tdci

Wiem skąd te nm.
Widziałem ile robią tunerzy z forum - tyle co i ja miałem zrobione. Robili nawet i więcej.
Myślę, że nie robiliby mocniejszych gdyby już wcześniej mieli sygnały, że są problemy.

Tylko albo nikt nie miał problemu jak ja, albo dopiero za jakąś chwilę będzie miał.

Swojego chip-a robiłem też u profesjonalistów w tej dziedzinie. Sądząc po opiniach w internecie (moje pierwsze spotkanie z tą firmą). Dpf też oni robili.

Podsumowując to auto miało 3 mapy:
- tę lekką 128km i 308nm - na tej wszystko ok tylko słabo jedzie.
- mocniejszą 120km i 320nm - na tej zaczął dymić po jakimś czasie
- tę najmocniejszą 133km i 342nm - na tej kopcił, że hej.

Wszystkie pomiary z jednej hamowni.

Już przy trzeciej mapie (którą chciałem zrobić już u profesorów tej dziedziny) auto kopciło trochę - ale myślałem, że to wina tej drugiej mapy, że chłopaki poprawią temat.
Stwierdzili, że muszę mieć wycięty dpf jeżeli dymi. Jednak był, tylko uszkodzony.

Idąc dalej tropem, że wina w mapie. Te silniki bodajże mają jeden sterownik Boscha.
Generalnie tunerzy robią mapy w nich na 140km i 330nm-350nm. To każde z tych aut dymi, tylko dpf wychwytuje. Każdy w takim razie za chwilę rozwali dpf.
Jeżeli wina jest w chip-ie?

Ja mam nadzieję, że problem rozwiązany - że będę musiał jeździć po prostu na tej najsłabszej mapie i będzie ok. Za bardzo lubię to auto, żeby się z nim rozstawać.
wapex jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-11-2018, 12:07   #4
Lza
ford::advanced
 
Avatar Lza
 
Zarejestrowany: 27-07-2015
Skąd: okolice Krakowa
Model: Tourneo Grand Connect
Silnik: 1.5 TDCI + PowerShift
Rocznik: 2016
Postów: 432
Domyślnie Odp: Uszkodzony DPF 1.5tdci

Jakiś powód jest, że auto z fabryki ma takie a nie inne mapy.
Jakiś powód jest, ze jakiekolwiek ingerencje w ustawienia fabryczne powodują utratę gwarancji Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Podzespoły samochodu są ściśle zestrojone ze sobą przez inżynierów, którzy mają takie mózgi, że gdyby któryś z tunerowców miał 10% tej wiedzy to by mu czaszka pękła.

Na dpf jeszcze się nikt nie skarżył w tych autach, są tu na forum przecież autka z grubym przebiegiem.

Nie od dziś wiadomo, że tuning skraca życie auta. Wkrótce polecą Ci inne rzeczy: skrzynia, przeniesienie napędu, nie wykluczone że i silnik - to wszytko jest przewidziane na konkretne obciążenia - jak podasz większe wytrzyma, ale będzie się zużywało w przyśpieszonym tempie aż w końcu klęknie.
Lza jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-11-2018, 09:47   #5
wapex
ford::beginner
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 22-02-2018
Skąd: Szamotuły
Model: Tourneo Connect
Silnik: 1.5TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 17
Domyślnie Odp: Uszkodzony DPF 1.5tdci

Możliwe. Robiłem wielokrotnie mapy w innych autach i nigdy nie było żadnych problemów. Robiłem nimi przebiegi znacznie większe niż Connect ma teraz. No ale kiedyś musiało się dobre skończyć.

A w Waszych autach jak często włącza się dopalanie?


Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
wapex jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-11-2018, 17:36   #6
Lza
ford::advanced
 
Avatar Lza
 
Zarejestrowany: 27-07-2015
Skąd: okolice Krakowa
Model: Tourneo Grand Connect
Silnik: 1.5 TDCI + PowerShift
Rocznik: 2016
Postów: 432
Domyślnie Odp: Uszkodzony DPF 1.5tdci

co jakieś 800km
Lza jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-11-2018, 18:21   #7
wapex
ford::beginner
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 22-02-2018
Skąd: Szamotuły
Model: Tourneo Connect
Silnik: 1.5TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 17
Domyślnie Odp: Uszkodzony DPF 1.5tdci

To nie ma dramatu u mnie. Jakoś podobnie. Zważywszy że mam ciężka nogę co powoduje że emisja jest większa.

Przez pierwsze 20tys km tym autem nie zauważyłem ani razu tego procesu. W poprzednim aucie raz na 50tys km. Może działo się to podczas jazdy. Bo na pewno zwrocilbym uwagę na postoju. Albo już od dawna coś było na rzeczy.

Eh to już tylko moje gdybanie...

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
wapex jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2018, 14:17   #8
Lza
ford::advanced
 
Avatar Lza
 
Zarejestrowany: 27-07-2015
Skąd: okolice Krakowa
Model: Tourneo Grand Connect
Silnik: 1.5 TDCI + PowerShift
Rocznik: 2016
Postów: 432
Domyślnie Odp: Uszkodzony DPF 1.5tdci

Jak się pomyka głównymi drogami / autostradą; gdzie nie ma świateł, bramek, skrzyżowań czy innych miejsc które wymusiły by zatrzymanie to nie da się zauważyć procesu wypalania. Jak byłem we wakacje we Francji, to
zrobiłem prawnie 4000km, 99% po autostradach i głównych trasach - nie zauważyłem, że się wypalał dpf, ale raczej się po drodze wypalał parę razy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Po kraju wiadomo, co chwila jakieś światła, co chwila do pracy przez Kraków - więc zauważam kiedy się dopala.

W starszych samochodach wypalanie działo się inaczej niż w naszych, w naszych praktycznie może się wypalać nawet w czasie postoju, bo silnik dostaje dodatkowe paliwo. Wtedy możemy to zauważyć po obrotach i dmuchawie. W starszych wypalało się tylko w czasie szybkiej jazdy i chyba bez podawania dodatkowego paliwa, nie znam szczegółów. Wypalanie co 50000km wydaje mi się nierealną wartością, podejrzewam że wypalło się częściej tylko nie wiedziałeś o aktywowaniu tego procesu - może przebiegał bezobjawowo.

Ostatnio edytowane przez Lza ; 26-11-2018 o 14:26
Lza jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:38.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.