Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-03-2019, 12:35   #111
lyro
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 16-03-2013
Model: x
Silnik: x
Rocznik: 1111
Postów: 6
Domyślnie Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem

Proponuję zobaczyć nowego ProCeed, do normalnej jazdy spokojnie wystarczy 1.4 140KM.
Po rabatach zejdziesz za GT Line 140KM w manualu do 94 tys.

lyro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-03-2019, 12:53   #112
funuman
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-08-2010
Model: Ford Focus MK1
Silnik: 2,0i
Rocznik: 1999
Postów: 11
Domyślnie Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem

Ceny sa z konfiguratora i mega mnie to dziwi. Bardziej podoba mi sie focus ale nienpowiem cena 123 000 nawet w konfiguratorze wyglada odstraszajaco
funuman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-03-2019, 13:20   #113
fuji
ford::average
 
Zarejestrowany: 23-12-2018
Model: -
Silnik: -
Rocznik: -
Postów: 93
Domyślnie Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem

Cytat:
Napisał funuman Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ceny sa z konfiguratora i mega mnie to dziwi. Bardziej podoba mi sie focus ale nienpowiem cena 123 000 nawet w konfiguratorze wyglada odstraszajaco
Taką politykę przyjął Ford. W salonie na dzień dobry dostaniesz ok 14% upustu a ponoć mogą zejść do ok 17%. Ja wytargowałem ok 16%.
fuji jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-03-2019, 13:58   #114
blablawla
ford::advanced
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 22-02-2019
Skąd: Żory
Model: Focus MK4 HB
Silnik: 1.5 Ecoboost A8
Rocznik: 2019
Postów: 243
Domyślnie Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem

Jako, że stałem przed podobnym problemem 3 tygodnie temu kilka słów.
W Kii na ceed oraz proceed rabat na osobę fizyczną wynosi równe o%, na firmę 4,5%.
Proceed na który się bardzo, ale to bardzo napaliłem ma głośny wydech.
Tym autem nie da się jechać dłużej niż 5 km. Cały czas buczy jak golf 3 po tuningu. Jakbym miał 20 lat to może, ale dziecko na tylnej kanapie po paru minutach dostanie pierd...ca. Kia imho naprawdę przesadziła.
W fordzie jak ktoś się postara można dobić do bardzo wysokich naście procent.
Ostatnia kwestia to czas.
Ford max 90 dni.
Kia około 200 dni, chyba że akurat coś zostało wolnego co importer zamówił jeszcze w zeszłym roku. Będzie wtedy w podobnym czasie do Forda, ale pozostają ograniczenia kolorystyczno - wyposażeniowe.

Bump: Jako, że stałem przed podobnym problemem 3 tygodnie temu kilka słów.
W Kii na ceed oraz proceed rabat na osobę fizyczną wynosi równe o%, na firmę 4,5%.
Proceed na który się bardzo, ale to bardzo napaliłem ma głośny wydech.
Tym autem nie da się jechać dłużej niż 5 km. Cały czas buczy jak golf 3 po tuningu. Jakbym miał 20 lat to może, ale dziecko na tylnej kanapie po paru minutach dostanie pierd...ca. Kia imho naprawdę przesadziła.
W fordzie jak ktoś się postara można dobić do bardzo wysokich naście procent.
Ostatnia kwestia to czas.
Ford max 90 dni.
Kia około 200 dni, chyba że akurat coś zostało wolnego co importer zamówił jeszcze w zeszłym roku. Będzie wtedy w podobnym czasie do Forda, ale pozostają ograniczenia kolorystyczno - wyposażeniowe.
blablawla jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-03-2019, 14:45   #115
mskgs
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 10-07-2015
Skąd: Kraków
Model: Mazda 3
Silnik: 2.0 Skyactiv-G 150 KM
Rocznik: 2022
Postów: 313
Domyślnie Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem

No ale Kia bez rabatów i tak jest tańsza od Focusa po rabatach. :-) Który jest niestety drogi, głównie przez bezsensownie (choć celowo) poukładane pakiety wyposażenia. Do tego spasowanie/wykonanie pozostawia wiele do życzenia. Jak zwykle wszystko zależy od potrzeb.
mskgs jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-03-2019, 14:53   #116
vegeciak
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 15-03-2019
Model: a
Silnik: a
Rocznik: a
Postów: 230
Domyślnie Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem

Cytat:
Napisał lyro Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Proponuję zobaczyć nowego ProCeed, do normalnej jazdy spokojnie wystarczy 1.4 140KM.
Po rabatach zejdziesz za GT Line 140KM w manualu do 94 tys.
Proceed 1.4 140KM kosztuje 98990. Do tego lakier metalik za 2300 i mamy 101290. Rabat dla osób fizycznych na ten model to max. 3%, a żadnych dodatkowych zniżek dla grup zawodowych nie ma. Jak prowadzisz działalność gospodarczą to może cudem dobijesz do 5-6%. Przyjmując nawet górną granicę rabatu, wychodzi mi ok. 95 tysięcy, bez pakietu Navi za dodatkowe 4500 (chyba, że komuś nie przeszkadza okropny ekran dostępny w standardzie).
Osoba fizyczna chcąca nowego Proceeda 1.4 140KM z pakietem Navi i lakierem metalik nie ma szans zejść poniżej 102 tysięcy.
Cytat:
Napisał funuman Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ceny sa z konfiguratora i mega mnie to dziwi. Bardziej podoba mi sie focus ale nienpowiem cena 123 000 nawet w konfiguratorze wyglada odstraszajaco
Odwiedź kilku dealerów Forda i zapytaj o oferty. Może z ceną Kii się nie zrównasz, ale na pewno zauważalnie się do niej zbliżysz (na tyle, że warto będzie pomyśleć o Focusie jako alternatywie dla Ceeda). Kia ma nieco lepiej wykończone wnętrze i na tym kończą się jej zalety.
Cytat:
Napisał blablawla Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W Kii na ceed oraz proceed rabat na osobę fizyczną wynosi równe o%, na firmę 4,5%.
Mi udało się wynegocjować odpowiednio 3 i 5, ale zgadzam się, że rabaty na Ceeda/Proceeda są praktycznie żadne. Zniechęca też mała możliwość konfiguracji. Ja na przykład zainteresowany byłem zakupem hatchbacka. Wersja GT jest zdecydowanie za głośna, "cywilna" Business Line bez sportowych akcentów wygląda na zewnątrz nudno, a do GT-Line nie można dokupić choćby częściowo skórzanej tapicerki.
Cytat:
Napisał blablawla Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Proceed na który się bardzo, ale to bardzo napaliłem ma głośny wydech.
Tym autem nie da się jechać dłużej niż 5 km. Cały czas buczy jak golf 3 po tuningu. Jakbym miał 20 lat to może, ale dziecko na tylnej kanapie po paru minutach dostanie pierd...ca. Kia imho naprawdę przesadziła.
Mała poprawka. To nie Proceed jest bardzo głośny, a wersja GT tego modelu (podobnie jak ma miejsce w hatchbacku). Moje odczucia są identyczne. Wydech buczy tak, jakby się urwał i wisiał na samych zaczepach. Po półgodzinne jeździe testowej autentycznie bolała mnie głowa (a przecież pasażerowie z tyłu mieliby jeszcze gorzej).
Cytat:
Napisał mskgs Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No ale Kia bez rabatów i tak jest tańsza od Focusa po rabatach. :-) Który jest niestety drogi, głównie przez bezsensownie (choć celowo) poukładane pakiety wyposażenia.
Pozwolę się nie zgodzić. Przeczytaj mój wpis kilka postów wyżej. Kilka tygodni temu wybierałem między Ceed'em GT-Line 1.4 140KM, a Focusem ST-Line Business 1.5 182KM. Po rabatach Focus okazał się ok. 8 tysięcy droższy. Gdybym w Fordzie zrezygnował z mocniejszego silnika (i za radą niektórych z forum wziął 150KM) oraz zamiast pakietu z adaptacyjnymi LEDami i 18-calowymi felgami wziął same statyczne LEDy (za 2650), to ceny obu aut byłyby niemal identyczne. Ford potaniałby wtedy o 4350 na światłach i 3500 na silniku (czyli razem 7850), a w dalszym ciągu byłby od Kii mocniejszy (o 10KM) i lepiej wyposażony (m.in. o czujniki parkowania z przodu czy tapicerkę z elementami skóry).

Ostatnio edytowane przez vegeciak ; 25-03-2019 o 15:02
vegeciak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-03-2019, 15:47   #117
jacusslavus
ford::advanced
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 21-03-2017
Model: Ford Focus sedan Titanium
Silnik: 1.5 EB 150 KM + box od HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 325
Domyślnie Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem

Cytat:
Napisał boncio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mk3 nie miał odgrywanego dźwięku silnika przez głośniki, był tylko sprzętowy sympozer.
W Łodzi był w salonie 1,5EB, ale nie wiem czy do jazd. Ostatnio stal też Vignale z 1,5.
Mam mk3, co to jest sympozer, i jak to działa?

A tak to czytam opinie kolegów ws. Focusa MK4 i sobie myślę, że nowszy model nie jest wiele lepszy, prócz wyglądu i wielkości wnętrza, od mojego MK3 FL. Stuki, puki, skrzypy chyba bardziej niż w moim. Korozja wydechu i nawet wachaczy na początku użytkowania, to norma. Ale moc poniżej 150 KM to porażka. Jak już macie tego focusa, to zwróćcie uwagę na ew dodatkowe zabezpieczenie antykorozyjne, chyba , że tu jest lepiej. Osobiście teraz kupiłbym coś innego, np ceeda i30, hyundaia, polo gti, astrę 1.6 turbo albo choć octawie z 2 tsi 190KM. Choć nie powiem, za swojego titanium z navi i wszelkim dobrem, kamerki, czujniki, zapłaciłem 77k. z rabatem, ale z fordem koniec.

Ostatnio edytowane przez jacusslavus ; 25-03-2019 o 16:17
jacusslavus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-03-2019, 17:23   #118
Fiesta Mk8 ST Line
ford::professional
 
Avatar Fiesta Mk8 ST Line
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 04-07-2018
Skąd: Tarnów
Model: Fiesta Mk8 ST-Line, Mondeo Mk5 Turnier PS
Silnik: 1.0 EB, 2.0 ropniok
Rocznik: 2018, 2019
Postów: 1,040
Domyślnie Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem

Też przez to przechodziłem. U mnie w grę wchodziło tylko kombi, automat i benzyna więc jeszcze bardziej krąg się zawęził. Octavia, Golf i Leon odpadły bo to stare modele, a na nowe nie mam czasu czekać. Astra w ogóle do mnie nie przemawia, proceed odpadł bo to nie kombi, więc na placu boju został focus i ceed (hyundai i30 odpadł w konfrontacji z kia). Oj długo się gryzłem z tematem, oj długo...
Kia gt-line ładniejsza w środku, mniej pali, zbiera dobre opinie, ale jest strasznie głośno w srodku. Focus St-line ładniejszy na zewnątrz na 18", więcej pali i jest droższy. Wydawałoby się że rozsądnie było wybrać kia, ale po przejażczce obydwoma zdecydowanie lepiej mi się jechało focusem. Brak czujników przód w ceed przeważył szalę. Cena końcowa oczywiście jest uzależniona od tego co się zamowiło, ale na końcu max jakie mogłem dostać na kia to 6% czyli ok 7tys, a na forda wydarłem ponad 21tys. Cena praktycznie się zrównała z kia, a dostałem znacznie więcej.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
Fiesta Mk8 ST Line jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-03-2019, 18:05   #119
bidżej
ford::professional
 
Avatar bidżej
 
Zarejestrowany: 01-08-2006
Skąd: Stuttgart
Model: Focus MK4
Silnik: 2.0 EcoBlue + A8
Rocznik: 2018
Postów: 1,416
Domyślnie Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem

Porównanie z Ceedem ma sens tylko wtedy, jeśli nie bierze się pod uwagę ogólnej jakości wykonania, skrzyni automatycznej, infotainmentu/nawigacji (im więcej jeżdżę z SYNC3, tym bardziej przekonuję się, że to chłam) i tych wszystkich wkurzających drobiazgów typu automaytyczne ryglowanie, czy opuszczanie lusterek.
Ja też bym Focusa drugi raz nie kupił.
bidżej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-03-2019, 18:24   #120
potraff
ford::advanced
 
Avatar potraff
 
Imię: Wiktor
Zarejestrowany: 01-04-2014
Skąd: Sosnowiec
Model: Focus cztery z kartonem mleka a był mondeusz cztery
Silnik: EB
Rocznik: 2018
Postów: 445
Domyślnie Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem

Całe szczęście, że przesiadam się z 1,8tdci trenda mondeo MK4 przedlift. Po tym aucie focus MK4 to na prawdę fajne auto. I30 mi się gorzej prowadziło niż Focusa, głośniejszy. Po wskoczeniu do mondeo czułem ulgę, że jadę swoim starym autem. A focus, no jak dla mnie na duży plus prowadzenie. Po powrocie do mondeo czułem, że jadę starym autem. Zresztą moja żona, też uznała Focusa za najfajniejsze auto (jej określenie). Co do sync3, jako że mój mondeo miał android sync na szybie z kablem w pakiecie z titanium wiszącym na kokpicie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. to będę się go uczył.
Dla mnie wyciszenie auta, tylna kanapa (córka z żoną mają chorobę lokomocyjną, więc siedzą z tyłu), oraz prowadzenie, to rzeczy najważniejsze.

Jak przez zachcianke chciałem titanium z 1,5 150KM to bodajże ze 108 na 91 utargowalem.
potraff jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
mk4



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:06.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.