Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-03-2019, 23:21   #1
belmo
ford::amateur
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 17-03-2019
Skąd: Lublin
Model: Mondeo
Silnik: 2.5T HUBA
Rocznik: 2007
Postów: 9
Domyślnie Mondeo MK4, S-max 2.5 turbo

Witam, mam nadzieje, że mi pomożecie. Zapadła decyzja o zmianie auta, ma to być albo S-max albo mondeo mk4 2.5turbo, byłem dzisiaj oglądać lokalnie mondeo sprowadzonego z Danii 2009r przebieg teoretycznie 188 000km (od 2016 w Polsce) ale nic sie nie trzymało kupy, szyby z innego rocznika, rdza na nadkolach, odstające drzwi, kierownica ze śladami obdarcia (po 180???? ;o) zachęcił mnie ten przebieg (niby potwierdzony z ostatniego wpisu na stronie duńskiej), LPG, i wszystkie naprawy na gotowo łącznie z OC na rok ale w aso 0 historii serwisowej i co najgorsze brak jakiejkolwiek książki serwisowej a obecny właściciel nie wie którym jest właścicielem (wie, że pierwszy w kraju -.-). Dlatego proszę o pomoc w analizie ogłoszeń, ewentualnie jeśli ktoś z okolic to czy za dobry flakon wysłany kurierem byłby w stanie podjechać i ocenić auto? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
cena + opłaty 2500 zł załatwiane na miejscu podobno (tylko 2500 zł? jak oni to robią że akcyza na motor 2+ wynosi ich tylko 2.5k?)
VIN mi udostępnił ale jak wysłałem prośbę o zdjęcie briefu w celu weryfikacji w ASO to już bez odzewu

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
ten chyba najbardziej wiarygodny, co prawda uboga wersja wyposażenia ale też brałem pod uwagę jako ostatniego - też niestety briefu nie dostałem do wglądu

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
tu perełka wydawać by się mogło tylko pytanie dlaczego kierownica wygląda na 300+ i gałka od skrzyni nie jest oryginalna

mój faworyt na obecną chwilę (i najbardziej rozsądny) :
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
już z gazem - który i tak zamierzam zakładać, zarejestrowany w PL więc nie obchodzą mnie opłaty - pisze, że od osoby prywatnej jednak ten sam numer telefonu jest podany na innej aukcji też z takim samym mondeo tylko, że w innej cenie.
Co o tym sądzicie? Czy tylko ja jestem taki wybredny?

belmo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-03-2019, 07:30   #2
bolek-tarnow
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-10-2007
Skąd: Kraków
Model: VW Passat
Silnik: 2.0 170KM
Rocznik: 2008
Postów: 2,776
Domyślnie Odp: Mondeo MK4, S-max 2.5 turbo

Cytat:
Napisał belmo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
(tylko 2500 zł? jak oni to robią że akcyza na motor 2+ wynosi ich tylko 2.5k?)
skoro tyle wynosi akcyza to łatwo przeliczyć jaka była cena zakupu (18,6%)
bolek-tarnow jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-03-2019, 09:11   #3
kocur
ford::average
 
Avatar kocur
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 04-10-2013
Skąd: Kraków
Model: RAV4 Hybrid
Silnik: 2.5
Rocznik: 2023
Postów: 151
Domyślnie Odp: Mondeo MK4, S-max 2.5 turbo

Za te ceny to czasami dobre 2.0 trudno kupić a co dopiero 2.5

- przy sprowadzaniu mogą wpisać że silnik uszkodzony i cena zakupu 50% ceny rynkowej itp , kręcić na VAT itp - różne są sztuczki - w sumie za tą cenę to faktycznie może być silnik uszkodzony ;P


Ten ostatni faktycznie chyba jedyny co wygląda w porządku, przynajmniej na pierwszy rzut oka
__________________
MOMENT OF TERROR IS THE BEGINNING OF LIFE
kocur jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-03-2019, 09:23   #4
bolek-tarnow
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-10-2007
Skąd: Kraków
Model: VW Passat
Silnik: 2.0 170KM
Rocznik: 2008
Postów: 2,776
Domyślnie Odp: Mondeo MK4, S-max 2.5 turbo

Cytat:
Napisał kocur Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
przy sprowadzaniu mogą wpisać że silnik uszkodzony i cena zakupu 50% ceny rynkowej itp
teraz już nie jest tak łatwo - KAS mocniej kontroluje ceny i potrafi żądać dopłaty do akcyzy wyliczonej z ceny średniej takiego modelu. Jak nie masz papierów rzeczoznawcy na uszkodzenie silnika to taka informacja przekazana do SC i KAS nic nie da.
Jeszcze w tej kwestii:
Cytat:
Napisał belmo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
opłaty 2500 zł załatwiane na miejscu podobno
na miejscu to oni mogą złożyć tylko deklarację w systemie SC i zrobić przelew ale potwierdzenia zapłaty akcyzy nie dostaniesz bo przeważnie trwa to ok 2 dni pod warunkiem, że nie pojawi się powyżej opisany problem.

Ostatnio edytowane przez bolek-tarnow ; 19-03-2019 o 09:26
bolek-tarnow jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-03-2019, 10:27   #5
Alecki
ford::professional
 
Avatar Alecki
 
Zarejestrowany: 05-03-2004
Skąd: W-wa/Bemowo
Model: C-MAX MK2, S-MAX MK2
Silnik: 1.6EB, 2.0EB
Rocznik: 2011, 2017
Postów: 1,528
Domyślnie Odp: Mondeo MK4, S-max 2.5 turbo

Cytat:
Napisał belmo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mój faworyt na obecną chwilę (i najbardziej rozsądny)
Zapytaj, czy miał wymienione sprzęgło, dwumasę i wysprzęglik oraz magiel.
Pewnie też będzie trzeba zregenerować lub zmienić projektory.
__________________
"...szybkości jazdy drogowej nie mierzy się prędkością ani czasem. Mierzy się ją ryzykiem. To ono wyznacza granicę. Jeśli ryzykujesz na drodze, obojętnie ile pokazuje licznik – jesteś lekkomyślnym frajerem " [K. Hołowczyc]
Alecki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-03-2019, 16:33   #6
belmo
ford::amateur
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 17-03-2019
Skąd: Lublin
Model: Mondeo
Silnik: 2.5T HUBA
Rocznik: 2007
Postów: 9
Domyślnie Odp: Mondeo MK4, S-max 2.5 turbo

Czyli według was reszta odpada?
belmo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-03-2019, 21:09   #7
kopson
ford::advanced
 
Avatar kopson
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 09-09-2015
Skąd: małopolska, śląsk
Model: Focus Mk3, Skoda Karoq
Silnik: 1.6 EB 150>182KM, TSI 150KM
Rocznik: 2014,2022
Postów: 276
Domyślnie Odp: Mondeo MK4, S-max 2.5 turbo

Ten ostatni wydaje się najbardziej sensowny, żeby się nim zainteresować.
Ciekawe tylko, czemu - jak pisze - jest świeżo założona instalacja gazowa i sprzedaje auto? To trochę przeczy logice.
kopson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-03-2019, 13:06   #8
Nitrouss
ford::beginner
 
Avatar Nitrouss
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 05-10-2014
Skąd: Garwolin
Model: Mondeo MK4 Titanium
Silnik: 2.0 Duratec
Rocznik: 2007
Postów: 33
Domyślnie Odp: Mondeo MK4, S-max 2.5 turbo

Co do pierwszego mondeo ktore podrzuciłeś to daj sobie spokój. Juz kiedys ktos sie nim interesowal tu na forum. Jakis dluzszy czas juz wisi to ogloszenie. Za tą cene nie warto sobie kłopotów robic. Podobnie jest z tym ostatnim mondkiem. Od nowego roku jest wystawione z tego co pamiętam bo obserwuje mk4 dla siebie od października. On po prostu jest sprowadzony do kraju ale opłacony i zarejestrowany Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. zadzwoń i powiedz ze dzwonisz w sprawie auta... jak zapyta w sprawie którego to będziesz mial juz sprawe jasno przedstawioną czy to handlarz czy faktycznie prywatna osoba uzytkująca auto. Jeszcze jedna rzecz mnie zastanawia: napisane ze posiada parktronic ale nie widzę przycisku na głównej konsoli

Ostatnio edytowane przez Nitrouss ; 20-03-2019 o 13:16
Nitrouss jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-03-2019, 13:39   #9
kocur
ford::average
 
Avatar kocur
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 04-10-2013
Skąd: Kraków
Model: RAV4 Hybrid
Silnik: 2.5
Rocznik: 2023
Postów: 151
Domyślnie Odp: Mondeo MK4, S-max 2.5 turbo

Przycisku parktronica faktycznie nie ma. Też ciekawe ... To na minus na pewno.

Pierwsze trzy odpadły ze względu na cenę, handlarze to ostatnia grupa w łańcuchu pokarmowym motoryzacji, o której bym powiedział że to idioci / wolontariusze.

20 tys z hakiem za s-maxa 2.5 to żart. To tak jakby kupić 5 letnie BMW 5 za 50 koła - da się, ale po co?
__________________
MOMENT OF TERROR IS THE BEGINNING OF LIFE
kocur jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-03-2019, 14:28   #10
belmo
ford::amateur
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 17-03-2019
Skąd: Lublin
Model: Mondeo
Silnik: 2.5T HUBA
Rocznik: 2007
Postów: 9
Domyślnie Odp: Mondeo MK4, S-max 2.5 turbo

Co do parktonica to nie wiem jak w większości ale w tym którego osobiście sprawdzałem to włączał się dopiero po załączeniu wstecznego biegu i nigdzie na konsoli nie widziałem żeby był przycisk
belmo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:41.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.