Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-12-2015, 00:51   #1
heavy 100S
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 30-08-2012
Skąd: RZ
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2014
Postów: 157
Domyślnie webasto "suche" ?

Czy ktoś mógł by mi wytłumaczyć jak działa takie webasto?
Czy dobrze wyczytałem że to jest webasto które tylko ogrzewa powietrze w kabinie?
Czy pomaga ono w rozruchu zimnego silnika?
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg webasto.jpg (76.1 KB, 74 wyświetleń)

heavy 100S jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-12-2015, 08:36   #2
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: webasto "suche" ?

Webasto suche tak jak pisałeś, mokre gr4zeje płyn w głowicy silnika.

Ostatnio edytowane przez salom ; 05-12-2015 o 15:58
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-12-2015, 11:12   #3
bksfuo
ford::advanced
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 17-03-2009
Skąd: Białystok
Model: mk5, mk6, master,LT46,canter
Silnik: 2.5d;2.0;1.9 ;2,2; 2,8; 2,8
Rocznik: 1997, 2003, 2005, 2005, 1997,2003
Postów: 307
Domyślnie Odp: webasto "suche" ?

Webasto suche ogrzewa Ci tylko kabinę pobiera zimne powietrze wdmuc***e ogrzane. W starszym modelu mam webasto mokre pomaga one w odpaleniu nawet w największych mrozach, eliminuje potrzebę zakładania kartonu z przodu gdyż dogrzewa silnik. Jeżeli chodzi o mokre przy padniętych świecach odpaliłem auto przy - 38 *C w kabinie miałem gorąco a auto wyglądało jak zamarznięta bryła lodu. Przy podobnym mrozie jakiś facet mnie poprosił o pomoc przy odpaleniu ducato tego po 2007 r. po 20 min kręcenia na kablach zobaczyłem u niego włącznik webasto okazało się, że ma takie jak ja mokre 15 min auto z 1 kopa. W fordzie webasto to super sprawa akumulatory pod siedzeniem ogrzewaneGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
bksfuo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-12-2015, 16:46   #4
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,971
Domyślnie Odp: webasto "suche" ?

Moim zdaniem w naszym klimacie każdy osobowy Transit powinien mieć wodne niezależne webasto. Te silniki są za małe na dogrzanie takiej kabiny w większy mróz, tym bardziej że już sam silnik jest najczęściej niedogrzany. Nie mówiąc o innych korzyściach o których pisał bksfuo.

Webasto powietrzne ma bardziej sens jako podgrzewacz kabiny na długie godziny odpoczynku kierowcy (spanie w kabinie dużego trucka), ponieważ ma mniejsze straty cieplne i stąd o wiele wyższą sprawność. Wynika to z tego, że webasto wodne ogrzewa cały silnik oraz sporo przewodów wodnych na zewnątrz kabiny, więc poniekąd ogrzewa i kabinę i... okolicę. Natomiast przy webasto powietrznym 100% ciepła kierowane jest do kabiny.
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-12-2015, 17:30   #5
heavy 100S
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 30-08-2012
Skąd: RZ
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2014
Postów: 157
Domyślnie Odp: webasto "suche" ?

Czyli reasumując takie webasto jak na moim zdjęciu w żaden sposób nie pomaga w rozruchu zimnego silnika?
A na jakiej zasadzie to działa? Jest to podgrzewanie elektryczne?
To po co większość aut np. z Danii ma takie webasto?
Tylko dlatego że Duńczycy to zmarźluchy?

Po VINie w Etis'ie pokazuje że: "Zimny rozruch -29st.C" oraz "Akumulator o zwiększonej wydajności".
Stąd łudziłem się że może jednak jest jakieś wspomaganie rozruchu zimnego silnika.
Chyba że ten większy aku to np. ze względu na grzanie d... w siedzeniu kierowcy.

Ostatnio edytowane przez heavy 100S ; 05-12-2015 o 17:40
heavy 100S jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-12-2015, 18:50   #6
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,971
Domyślnie Odp: webasto "suche" ?

Cytat:
Napisał heavy 100S Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A na jakiej zasadzie to działa? Jest to podgrzewanie elektryczne?
Takie webasto wyposażone jest w komorę spalania paliwa, które jest podawane do komory przez pompkę i wtryskiwane na świecę żarową, jednocześnie dmuchawa dostarcza powietrze potrzebne do spalania. Następnie spaliny wydalane są na zewnątrz. Komora na zewnątrz jest bogato użebrowana i osłonięta płaszczem, część powietrza z dmuchawy przechodząc przez te przestrzeń ogrzewa się i kierowana jest do kabiny. Układ wyposażony jest w odpowiednie czujniki temperatury i procesor z oprogramowaniem zapewniającym bezpieczne działanie.
Cytat:
Napisał heavy 100S Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To po co większość aut np. z Danii ma takie webasto?
Bo to zamożny kraj, lubią komfort, a fabryczne ogrzewanie od silnika nie zapewnia zawsze dogrzania kabiny. Tylko podczas dłuższej jazdy w trasie kabina się dogrzeje, a Dania to malutki kraj, zanim się rozpędzisz, to już musisz hamować... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-12-2015, 21:48   #7
tomaszjan31
ford::professional
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 09-09-2012
Skąd: ŚLĄSK
Model: FORD
Silnik: 2.0 tdci 2.5td 2.2 tdci
Rocznik: 1999
Postów: 1,371
Domyślnie Odp: webasto "suche" ?

Cytat:
Napisał heavy 100S Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Stąd łudziłem się że może jednak
Nie narzekaj kolego, w zimowe poranki docenisz samo nagrzanie kabiny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tomaszjan31 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-12-2015, 22:53   #8
heavy 100S
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 30-08-2012
Skąd: RZ
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2014
Postów: 157
Domyślnie Odp: webasto "suche" ?

Cytat:
Napisał tomaszjan31 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie narzekaj kolego, w zimowe poranki docenisz samo nagrzanie kabiny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ale nie narzekam. Po prostu zmarźluchem nie jestem.

Ale wracając do zasady działania, to rozumiem że ta pompka co podaje paliwo oraz dmuchawa która dmucha powietrze do kabiny to jest zasilana tylko z AKU?
Czyli hipotetycznie jeśli będę codziennie grzał i jeździł na krótkie dystanse to AKU szybko odmówi posłuszeństwa?

Czyli pewnie dlatego w starszym transicie (2000-2006) spotkałem się z dwoma AKU?
heavy 100S jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-12-2015, 23:38   #9
tomaszjan31
ford::professional
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 09-09-2012
Skąd: ŚLĄSK
Model: FORD
Silnik: 2.0 tdci 2.5td 2.2 tdci
Rocznik: 1999
Postów: 1,371
Domyślnie Odp: webasto "suche" ?

Zasilanie tylko z aku. Jeżeli piec jest fabrycznie montowany, lub ktoś ze sztuką go zamontował, to nie musisz sie martwic o prąd.
Sterownik wyłączy ogrzewanie, lub wogóle go nie załączy w dwóch przypadkach:
Słabe napięcie w akumulatorach, lub niski stan paliwa. Takie sprytne zabezpieczenie, byś mógł zawsze odpalić pojazd

Dwa akumulatory również mają wersje skandynawskie, niezależnie od ogrzewania postojowego. Ja mam taki model osiołek 2.5TD z 1999r

Ostatnio edytowane przez tomaszjan31 ; 05-12-2015 o 23:44
tomaszjan31 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-12-2015, 01:34   #10
heavy 100S
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 30-08-2012
Skąd: RZ
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2014
Postów: 157
Domyślnie Odp: webasto "suche" ?

Cytat:
Napisał tomaszjan31 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zasilanie tylko z aku. Jeżeli piec jest fabrycznie montowany, lub ktoś ze sztuką go zamontował, to nie musisz sie martwic o prąd.
Sterownik wyłączy ogrzewanie, lub wogóle go nie załączy w dwóch przypadkach:
Słabe napięcie w akumulatorach, lub niski stan paliwa. Takie sprytne zabezpieczenie, byś mógł zawsze odpalić pojazd
dziękuję za wszystkie info,
Temat w zasadzie można by zamknąć, ale chodzi mi jeszcze jeden pomysł po głowie.
Otóż czy da się przerobić takie webasto na pilota?
Tak żebym wiedząc np. że będę wychodził z domu za 10 czy 15 min. mógł sobie przez okno załączyć...
heavy 100S jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:20.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.