Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sklepy i warsztaty

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-11-2019, 20:00   #1
kfiatas
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 19-03-2019
Model: Ford Escape
Silnik: 1,5
Rocznik: 2018
Postów: 8
Domyślnie Obudowa konsoli poszukiwana

Witajcie.

Od 2 miesięcy poszukuję do mojego Escape 1,5 EB 2018 r wersja SEL obudowy konsoli jak w linku do aukcji eBay - tylko tam ją znalazłem, niestety aukcja zakończona a sprzedawca nie odpowiada na wiadomości. Auto przyjechało do Polski już bez tego plastiku :/

link do aukcji: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

nr fabryczny tej części to: GJ54-S045H93 - niestety nr amerykański
Serwis w Polsce odpada - nie te nr części, poza tym europejska Kuga ma w tym miejscu przycisk Start/Stop silnika więc nie pasuje.
Popisałem do kilku handlarzy częściami Escape z allegro - nikt tego nie sprzedaje.

Ma ktoś pomysł jak i gdzie to można kupić zamówić? Może jakiś sprawdzony sklep, który ściąga części z USA?

Z góry dziękuję za sugestie.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg dashboard.jpg (90.7 KB, 36 wyświetleń)


Ostatnio edytowane przez SRS ; 29-11-2019 o 20:50
kfiatas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-11-2019, 09:26   #2
deny24
ford::average
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 19-01-2019
Skąd: Lubaczów
Model: Escape
Silnik: 2.0 ecoboost
Rocznik: 2017
Postów: 73
Domyślnie Odp: Obudowa konsoli poszukiwana

Szukaj a znajdziesz. Nie sugeruj się tylko numerami. To jedna z wielu stron z częściami do forda: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Ja tak szukałem osłony kamery nad lusterkiem wstecznym. U nas niedostępna, ale w jednym sklepie motoryzacyjnym mieli katalog amerykański. Tak zdobyłem numer części, a kumpel, który był w stanach przez kilka miesięcy, kupił przez internet i mi przywiózł. Cena wysoka bo ok. 60 $ ale oryginał. W stanach nie tylko autoryzowane sklepy sprzedają oryginalne części. I czasami mają opcje wysyłki za granicę.

Ostatnio edytowane przez deny24 ; 30-11-2019 o 09:29
deny24 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-11-2019, 12:13   #3
kfiatas
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 19-03-2019
Model: Ford Escape
Silnik: 1,5
Rocznik: 2018
Postów: 8
Domyślnie Odp: Obudowa konsoli poszukiwana

Dziękuję za odpowiedź i za link.
Właśnie po sklepach szukałem i nie mogłem znaleźć bo mi zawsze nr nie pasował (ten z aukcji eBay). Teraz z tego co napisałeś wychodzi co innego.
Pytanie czy to jest ta część której szukam:[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Rysunek tej części wygląda podobnie do zdjęcia z eBay-a ale nie jestem pewien. Zupełnie inna nazwa części, inny numer...do tego kolor części. Nie wiem jaki powinienem mieć kolor. Gdzieś tam wyczytałem, że mam kolor tapicerki "charcoal" (czarny) a tu jakieś "armour" i "deep space".
Ciężka sprawa...
kfiatas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-11-2019, 13:50   #4
deny24
ford::average
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 19-01-2019
Skąd: Lubaczów
Model: Escape
Silnik: 2.0 ecoboost
Rocznik: 2017
Postów: 73
Domyślnie Odp: Obudowa konsoli poszukiwana

Nie wiem jaki powinienem mieć kolor. Gdzieś tam wyczytałem, że mam kolor tapicerki "charcoal" (czarny) a tu jakieś "armour" i "deep space".
Ciężka sprawa...[/QUOTE]

Jak sam napisałeś, kolor tapicerki charcoal czyli obicia foteli i boczków. Kolor elementu panelu to armour i deep space. Jak będę w aucie to zrobię foto, u mnie chyba jest armour - wpadający w brąz. Wejdź na otomoto i poogladaj auta. Albo próbuj szukać po VIN.

Na 99% to jest ten element. Europejczyki mają jedną obramówkę. Escape w 2 elementach ze względu na położenie lewarka i budowę tunelu środkowego. Co do koloru sam się zakręciłem, jaki jest u mnie, ale poszukaj trochę na necie to dojdziesz do tego. Zawsze możesz kupić 2 elementy i będzie komplet, polakierować albo okleić. Wybór należy do Ciebie. I poczytaj jeszcze które są z otworem na start/stop. Chyba dlatego jest 2 rodzaje w 2 kolorach, czyli 4 do wyboru.

https://zapodaj.net/c09b2da3c9939.jpg.html

https://zapodaj.net/da765b55b27e8.jpg.html

https://zapodaj.net/4a8641729ad13.jpg.html

Wg fragmentu elementu z prawej strony z twojego zdjęcia masz kolor armour - szary/popielaty. Deep space jest u mnie, podwójny lakier metalizowany.
Szukaj a znajdziesz wszystko.

Ostatnio edytowane przez deny24 ; 30-11-2019 o 16:50 Powód: dodanie zdjęć i opisu
deny24 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-11-2019, 19:56   #5
kfiatas
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 19-03-2019
Model: Ford Escape
Silnik: 1,5
Rocznik: 2018
Postów: 8
Domyślnie Odp: Obudowa konsoli poszukiwana

Dzięki kolego za zdjęcia i wyjaśnienia !!!

Wygląda u mnie, że mam ten sam odcień.
Masz też rację co do wyboru - są 2 rodzaje tego plastiku "with keyless start" i "without keyless start".

Teraz tylko znaleźć sklep co wyśle mi to do Polski - póki co 3 sklepy, które na szybko znalazłem nie prowadzą wysyłek zagranicznych. Albo znaleźć kogoś kto mi to ze stanów przywiezie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kfiatas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-12-2019, 17:32   #6
deny24
ford::average
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 19-01-2019
Skąd: Lubaczów
Model: Escape
Silnik: 2.0 ecoboost
Rocznik: 2017
Postów: 73
Post Odp: Obudowa konsoli poszukiwana

Teraz tylko znaleźć sklep co wyśle mi to do Polski - póki co 3 sklepy, które na szybko znalazłem nie prowadzą wysyłek zagranicznych. Albo znaleźć kogoś kto mi to ze stanów przywiezie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.[/QUOTE]

Niestety tutaj Ci nie pomogę. Popytaj wśród handlarzy aut z USA, popatrz po sklepach, co sprowadzają części, albo poszukaj znajomych za wielką wodą, którzy by Ci to kupili i wysłali do Polski. Albo będziesz szukał u nas i liczył, że trafi się Escape na części.
deny24 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-12-2019, 18:03   #7
Speedo
Junior Moderator
 
Avatar Speedo
 
Zarejestrowany: 09-09-2004
Skąd: lubuskie
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 3,006
Domyślnie Odp: Obudowa konsoli poszukiwana

Cytat:
Napisał deny24 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Popytaj wśród handlarzy aut z USA, popatrz po sklepach, co sprowadzają części, albo poszukaj znajomych za wielką wodą, którzy by Ci to kupili i wysłali do Polski.
są dedykowane rozwiązania bez "szukania znajomych" - wklep w google polonez, polamer, doma - kupujesz w sklepie usa, podajesz adres w/w firmy, oni otrzymują paczkę na terenie usa i wysyłają do polski, instrukcja i kalkulator kosztów na ich stronach zwykle jest, tylko czekania sporo bo żeby "było tanio" to płynie okrętem do 60 dni, na miejscu zwykle bywa przywalone cło+vat (ale nie w 100% przypadków) i potem z gdańska pod dom rzuca to jakiś kurier, ja ostatnio brałem polamera to chyba gls przywiózł

Ostatnio edytowane przez Speedo ; 01-12-2019 o 18:06
Speedo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-12-2019, 20:04   #8
kfiatas
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 19-03-2019
Model: Ford Escape
Silnik: 1,5
Rocznik: 2018
Postów: 8
Domyślnie Odp: Obudowa konsoli poszukiwana

Znalazłem sklepy amerykańskie z tę częścią - cena przesyłki jakieś 60 $ (tyle co sama część - drogo).
Dzięki za podpowiedź z tymi firmami polskimi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zadzwonię i dopytam co do samych kosztów - może wyjdzie taniej.


Piękne dzięki za podpowiedź Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

PS. załóżmy, że ta część kosztuje 60 $, żeby nie płacić cła wartość nie może przekraczać 45euro - zatem przekracza, poza tym musi być to tzw. upominek (wysyłany od osoby prywatnej - do osoby prywatnej - u mnie będzie ze sklepu internetowego do osoby prywatnej).
Jest szansa, że zakupione rzeczy o wartości 45 - 150 euro mogą być zwolnione z cła ale trzeba zapłacić 23% VATu...
Najgorsze jest to, że podobno nie ma reguł czy będą dodatkowe koszta cła+VATu - decyduje o tym tylko i wyłącznie celnik.

Ostatnio edytowane przez kfiatas ; 02-12-2019 o 20:25
kfiatas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-12-2019, 01:00   #9
deny24
ford::average
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 19-01-2019
Skąd: Lubaczów
Model: Escape
Silnik: 2.0 ecoboost
Rocznik: 2017
Postów: 73
Domyślnie Odp: Obudowa konsoli poszukiwana

Śmiało możesz doliczyć VAT i opłaty celne pow. 22 Euro do 150 Euro. Przy przesyłkach ze sklepu musi być dowód zakupu z opisem towaru. Tylko upominki mają deklarowaną wartość. Cło na części 4,5 % jest naliczane pow. 150 euro. Można kombinować, jak przy zakupach z Chin, zaniżać wartość, zmieniać dane dot. towaru, czy adresować przez prywatne osoby. Ale czy jest sens bujać się jeszcze po Oddziałach Celnych z wyjaśnieniami? Dlatego pisałem o "znajomych" ☺️

Ostatnio edytowane przez deny24 ; 03-12-2019 o 01:04
deny24 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:07.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.