Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-02-2020, 14:58   #1
Przemcio20
ford::beginner
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 09-02-2020
Skąd: Hockenheim
Model: Fiesta mk5
Silnik: 1.4 16v duratec
Rocznik: 2002
Postów: 21
Domyślnie Uszkodzona przepustnica ?

Witam serdecznie . Posiadam Fieste z silnikiem 1.4 16 v duratec. Problem polega na tym , że w pewnym momencie wyświetliło się Eac fail. Auto weszło w tryb awaryjny max 2000 obrotów. Po ponownym uruchomieniu silnika problem znikł. Podłączyłem komputer ( multidiag pro) i wyświetliło błąd P2108 według komputera problem z szyną zasilania paliwem ... według kodu błąd przepustnicy. Sprawdziłem komputerem pedał gazu i na dwóch czujnikach jest napięcie i pedał reaguje na naciśnięcie .... wzrasta napięcie . Idąc dalej sprawdziłem czy nie łapie lewego powietrza i okazało sie , że jest uszkodzony przewód od odprowadzania podciśnienia z skrzyni korbowej do kolektora ssącego. Przewód zaizolowałem ( oczywiście chwilowo. Nowy zamówiony) i po odpaleniu auto automatycznie gaśnie . Widać ewidentnie jak po odpaleniu sterownik zamyka przepustnice . Przed uruchomieniem silnika przepustnica uchylona. Komputer pokazuje 6% uchylenia przepustnicy . Czy to może być ewidentnie uszkodzona przepustnica ? Czy sterownik ustawił tak przepustnice że ma ją zamykać na biegu jałowym , żeby ustabilizować obroty ? Następna sprawa wygląda następująco po odłączeniu czujnika temp. Wyskoczył błąd i bez problemu można go usunąć ale jeśli chodzi już o kod błedu P2108 wyskakuje że cykl OBII nie ukończony . I błąd dalej występuje .... czyli tak jak by usterka cały czas występowała . Robiłem jeszcze reset ecu i przy pierwszej próbie wyskakuje reset ecu nie udany aktywne lub aktywny błąd lub usterka ( już nie pamiętam) czy ponowić reset ecu ? Ponawiam i wyskakuje info reset ecu zakończony pozytywnie. Niestety auto po odpaleniu dalej gaśnie . Zamyka przepustnice. Po zdjęciu przewodu od podciśnienia auto odpala i oczywiście wysokie obroty. Oczywiście aku odłączone też było już na 24 h ale to nic nie daje .

Przemcio20 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2020, 10:06   #2
kaku25
ford::advanced
 
Avatar kaku25
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 11-04-2015
Skąd: Kobyłka, Ząbki
Model: Kuga, Fiesta, Fusion
Silnik: 2.5 4x4 benz, reszta 1.4
Rocznik: 2009 2002 2003
Postów: 419
Domyślnie Odp: Uszkodzona przepustnica ?

Musisz poszukać gdzieś na forum jest procedura regulacji ecu do danych obrotów. Coś w stylu trzymania przez jakis czas silnika na wyższych obrotach. Jak miałeś walniety ten wężyk to brał więcej lewego powietrza a teraz go nie ma.
kaku25 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2020, 12:02   #3
Przemcio20
ford::beginner
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 09-02-2020
Skąd: Hockenheim
Model: Fiesta mk5
Silnik: 1.4 16v duratec
Rocznik: 2002
Postów: 21
Domyślnie Odp: Uszkodzona przepustnica ?

Wymieniłem już przewód od podciśnienia (nowy oryginał.) i wymieniłem przepustnice na drugą używaną o tych samych numerach.... ale poprawy brak..... Pod wieczór podłącze jeszcze multidiaga i spróbuje usunąć błąd i zrobię jeszcze raz reset ECU... Dam znać pod wieczór czy coś się poprawiło.
Przemcio20 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2020, 16:31   #4
kaku25
ford::advanced
 
Avatar kaku25
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 11-04-2015
Skąd: Kobyłka, Ząbki
Model: Kuga, Fiesta, Fusion
Silnik: 2.5 4x4 benz, reszta 1.4
Rocznik: 2009 2002 2003
Postów: 419
Domyślnie Odp: Uszkodzona przepustnica ?

Nie powtarzaj w kółko jednego i tego samego i czytaj ze zrozumieniem.
Procedura jest taka: po odpaleni podgrzać silnik na wolnych obrotach przez 3 minuty następnie
utrzymywać obroty powyżej 1200 przez 2 minuty. Potem trzeba się przejechać przez 20 minut.
Komputer musi się nauczyć biegu jałowego.
kaku25 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2020, 17:30   #5
Przemcio20
ford::beginner
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 09-02-2020
Skąd: Hockenheim
Model: Fiesta mk5
Silnik: 1.4 16v duratec
Rocznik: 2002
Postów: 21
Domyślnie Odp: Uszkodzona przepustnica ?

Gdzie powtarzam w kółko jedno i to samo ?? w pierwszym poście opisuje swój problem a w drugim jakie kroki wykonałem i zamierzam następnie wykonać.... Przeczytałeś moje posty z zrozumieniem ? Silnik odpaliłem przytrzymałem pedał gazu żeby utrzymać obroty silnika żeby nie zgasł samoczynnie , rozgrzałem silnik ,autem jeździłem i niestety to nie pomogło nadal gaśnie po odpaleniu.
Przemcio20 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2020, 20:52   #6
Przemcio20
ford::beginner
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 09-02-2020
Skąd: Hockenheim
Model: Fiesta mk5
Silnik: 1.4 16v duratec
Rocznik: 2002
Postów: 21
Domyślnie Odp: Uszkodzona przepustnica ?

Tak Wygląda to w stanie spoczynku ...
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 20200212_180210.jpg (91.8 KB, 36 wyświetleń)
Przemcio20 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-02-2020, 07:30   #7
slawomirro
ford::professional
 
Avatar slawomirro
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 02-04-2016
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta mk6 Ghia
Silnik: 1.6 100KM
Rocznik: 2007
Postów: 1,657
Domyślnie Odp: Uszkodzona przepustnica ?

Parametry jak u mnie, poza otwartą przepustnicą na 6%, ale to może być i tak w 1.4 bo inna osoba w dziale Fusion też o tym pisała że tak ma.
U mnie w 1.6 otwiera się na 2,75%. (silnik zimny, parametry odczytane po 3 min pracy silnika na parkingu)
slawomirro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-02-2020, 20:12   #8
Przemcio20
ford::beginner
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 09-02-2020
Skąd: Hockenheim
Model: Fiesta mk5
Silnik: 1.4 16v duratec
Rocznik: 2002
Postów: 21
Domyślnie Odp: Uszkodzona przepustnica ?

Pewnie to jest normalne uchylenie ... choć nie jestem pewien do końca. Jeszcze jedną rzecz jaką zauważyłem dzisiaj odpalam silnik na wcisnietym pedpedale gazu i sukcesywnie schodzę powoli z 2.5 tyś obrotów i jak już dojdę do momentu bardzo blisko 1000 obrotów automatycznie auto szybko schodzi z obrotów i gasnie , mimo trzymanego pedalu gazu w danej pozycji ... pedal wyjąłem z auta rozebralem i wszystko wizualnie w porządku... tzn zero wilgoci, korozji, brak powycieranych styków ..... zresztą na kompie pokazuje płynną pracę pedalu... równo wchodzi napięcie.... Nie mam już pomysłów...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przemcio20 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2020, 10:31   #9
slawomirro
ford::professional
 
Avatar slawomirro
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 02-04-2016
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta mk6 Ghia
Silnik: 1.6 100KM
Rocznik: 2007
Postów: 1,657
Domyślnie Odp: Uszkodzona przepustnica ?

Cytat:
Napisał Przemcio20 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
na kompie pokazuje płynną pracę pedalu... równo wchodzi napięcie.... Nie mam już pomysłów...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
naciskasz pedał, a mimo to schodzi z obrotów i gaśnie?

jakie masz wartości czujnika 1 i 2 pedału?
(ile V)
slawomirro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2020, 11:44   #10
Przemcio20
ford::beginner
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 09-02-2020
Skąd: Hockenheim
Model: Fiesta mk5
Silnik: 1.4 16v duratec
Rocznik: 2002
Postów: 21
Domyślnie Odp: Uszkodzona przepustnica ?

Nie. Tzn trzymam pedal i utrzymuje 1500 obr. I jest ok , obroty się utrzymują przy zadanym naciśnięciu pedalu gazu. Ale jeśli już zejdę niżej z obrotami około 1000 to automatycznie obroty spadają i gasnie . Jeśli trzymam w granicach 1200 też jeszcze jest wszystko ok . Podepne komputer jeszcze raz i sprawdzę jakie są napięcia na czujnikach na samym zapłonie i na odpalonym silniku oczywiście na wcisnietym pedale żeby silnik nie zgasł. Podeślę później zdjęcia hak to wygląda.
Przemcio20 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:45.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.