Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-06-2022, 21:52   #1
cegiedar
ford::amateur
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 05-10-2019
Skąd: Warszawa
Model: S-MAX ST AWD
Silnik: 2.0 TDCI 180KM
Rocznik: 2016
Postów: 8
Domyślnie Elektryczna klapa bagażnika nie działa dociąg

Cześć. Od jakiegoś czasu mam problem z zamykaniem bagażnika. Dokładniej elektryczne siłowniki działają a brakuje dociągnięcia klapy do momentu zatrzaśnięcia zamka. Gdy klapa opadnie wyraźnie słychać pracę silniczka, lecz klapa nie jest dociągana i zatrzaskiwana.
Czasem jak klapa mocniej spadnie w dół to zamek elegancko się zatrzaśnie.

Macie może jakieś doświadczenia z naprawą takiej usterki? Zamek do wymiany, a może tylko jakaś przekładnia / plastykowy wałek?

Wiecie może jak dostać się do zamka? Jak zdjąć plastykową osłonę bez urywania zatrzasków itd.
Znalazłem 2 wkręty pod osłoną rączki klapy, ale dalej sztywno siedzi i bez podpowiedzi jak ją ściągnąć to zakończy się łamaniem zaczepów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Każda dobra rada bardzo się przyda Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

cegiedar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-07-2022, 17:51   #2
cegiedar
ford::amateur
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 05-10-2019
Skąd: Warszawa
Model: S-MAX ST AWD
Silnik: 2.0 TDCI 180KM
Rocznik: 2016
Postów: 8
Domyślnie Odp: Elektryczna klapa bagażnika nie działa dociąg

Zabrałem się do naprawy i już wiem co jest zepsute: obluzował się ślimak na wale silnika napędzającego przekładnię dociągu klapy. Prawdopodobnie był wciskany i po prostu: "gwarancja się skończyła"... Dobra, może felerny egzemplarz, albo mechanizm był zaprojektowany na 1000 razy użycia i właśnie tysiąc minął Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ponieważ nikt nie napisał jak rozebrać tapicerkę klapy bagażnika wkleję kilka zdjęć z nadzieją, że ktoś może w przyszłości skorzysta.

Demontaż trzeba zacząć od wypięcia osłony klamki klapy bagażnika: tam znajdziecie 2 wkręty, potem trzeba tapicerkę odciągać (nie znalazłem żadnego sprytnego sposobu). Niestety 2 spinki połamałem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. (na zdjęciach macie rozłożenie spinek + zdjęcia spinek (jakby ktoś chciał zamawiać). Uwaga na spinki łączące główną tapicerkę z boczkami wokół szyby.

Potem sam zamek: dwa złącza wiązki + 3 śruby. Niestety wyjęcie zamka z pokrywy nie jest łatwe Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Zajęło mi to dobre 40min. Musiałem poluzować dwie nakrętki śrub dociągających plastykową, zewnętrzną część klapy, żeby zrobić sobie trochę więcej miejsca.

Samo rozbieranie przekładni jest proste: 5 wkrętów i już. Na zdjęciu macie widok przekładni + obok ślimak (w powiększeniu), który był wciskana na wał silnika. U mnie był luźny i stąd objawy: słychać było silniczek, ale dociąg nie działał..

Teraz czekam na klej do elementów pasowanych i składanie. Mam nadzieję, że będzie działać co najmniej drugie 1000 zamknięć klapy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg raczka.jpg (99.5 KB, 41 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg tapicerka.jpg (92.3 KB, 44 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg kolek_1.jpg (75.5 KB, 41 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg kolek_2.jpg (79.9 KB, 38 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg przekladnia.jpg (97.2 KB, 48 wyświetleń)
cegiedar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
bagażnik , klapa bagażnika , siłownik , zamek bagażnika



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:40.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.