Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-05-2020, 21:14   #21
Fulara
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar Fulara
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 22-10-2013
Skąd: Katowice
Model: Focus Kombi MK1
Silnik: 1.6 ZEtec SE
Rocznik: 2004
Postów: 8,558
Domyślnie Odp: gdy próbuje wbić 3 bieg jest dziwny opór

we fiacie mi biegi strasznie wchodziły jak poduszki miałem pozrywane ale fiat to inny świat. do fiata podchodzę tylko z kątówką, potem dopiero klucze

Fulara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-06-2020, 19:22   #22
DAMBOR-MK2
ford::average
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 23-07-2017
Skąd: Lublin
Model: FOCUS MK2
Silnik: 2.0 TDCI 136KM
Rocznik: 2005
Postów: 124
Domyślnie Odp: gdy próbuje wbić 3 bieg jest dziwny opór

wymiana oleju została zrobiona i niestety nie pomogła...


Druga skrzynia została wrzucona od foczki kolegi, który wymieniał sprzęgło wiec fajnie się złożyło i przerzuciliśmy skrzynię. Problem nadal jest ten sam...
Sprzęgło zostało założone to, które miałem czyli prawie nówka, wgl nie widać żadnych oznak jego zużycia nie różni się od tego wyjętego z pudełka.

Jakieś sugestie gdzie szukać problemu w takim razie? Poducha na skrzyni wygląda perfecto nic jej nie dolega bo też była robiona przy wymianie sprzęgła kilka tysięcy km temu. Przy próbie ruszania skrzyni łomem itd nie ma żadnych stuków luzów czy coś, nie wiem czego się czepić teraz...

Może coś z wybierakiem?

jedynie luzy są trochę na półośkach ale nie jakieś tragiczne, ale wydaję się akceptowalny, jednak chyba one nie mają jakiegoś znaczenia przy zmianie biegów, prawda?

Bump:
Cytat:
Napisał Lukasz2525 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zależy ile masz pieniędzy i jak długo chcesz jeździć tym autem, sam demontaż/montaż skrzyni to 400 złotych. Możesz szukać używki za kilka stów albo regenerować, ja kiedyś pytałem, to mi powiedzieli 1100 na tip top.
Skrzyni nie będziemy się czepiać została wrzucona z innego auta i problem ten sam, a montaż demontaż nie będzie liczony z racji, że wspólnie z kumplem to ogarniemy za przysłowiową flaszkę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez DAMBOR-MK2 ; 03-06-2020 o 19:24
DAMBOR-MK2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-06-2020, 22:01   #23
Lukasz2525
ford::expert
 
Zarejestrowany: 29-12-2011
Model: Focus mk2 fl
Silnik: 2.0 Tdci 136 km
Rocznik: 2008
Postów: 2,611
Domyślnie Odp: gdy próbuje wbić 3 bieg jest dziwny opór

I na drugiej skrzyni jest dokładnie to samo? Dosyć dziwne. Można zobaczyć wybierak, ale z tego co pamiętam wchodzi ciężko tylko na wyższych obrotach. Jak normalnie Ci lekko wchodzi, to by znaczyło, że jest okej. Na wyższych biegach już nie ma tego problemu? Dosyć dziwna sprawa, że dotyczy tylko jednego biegu i tylko na wyższych obrotach, bo to kilka rzeczy eliminuje i na kilka wskazuje, ale wszystkie te rzeczy już właśnie sprawdziłeś.
Lukasz2525 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-06-2020, 22:34   #24
DAMBOR-MK2
ford::average
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 23-07-2017
Skąd: Lublin
Model: FOCUS MK2
Silnik: 2.0 TDCI 136KM
Rocznik: 2005
Postów: 124
Domyślnie Odp: gdy próbuje wbić 3 bieg jest dziwny opór

Cytat:
Napisał Lukasz2525 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
I na drugiej skrzyni jest dokładnie to samo? Dosyć dziwne. Można zobaczyć wybierak, ale z tego co pamiętam wchodzi ciężko tylko na wyższych obrotach. Jak normalnie Ci lekko wchodzi, to by znaczyło, że jest okej. Na wyższych biegach już nie ma tego problemu? Dosyć dziwna sprawa, że dotyczy tylko jednego biegu i tylko na wyższych obrotach, bo to kilka rzeczy eliminuje i na kilka wskazuje, ale wszystkie te rzeczy już właśnie sprawdziłeś.
Tak jak pisałem, problem z wbiciem trzeciego biegu pojawia się dopiero w momencie gdy auto zostanie przeciągnięte na wyższe obroty, nie ma problemu z wbijaniem innych biegów,redukcją jeśli jedziesz spokojnie, swobodnie bez nagłe deptania bieg 3 bez problemu wskakuje, ten objaw jest tylko gdy ostro depniesz gaz i tylko z 3 biegiem.

Dlatego nie wiem czego się czepić żeby to sprawdzić... bo w zasadzie oprócz tego wybieraka jutro się za niego wezmę i okaże się.. on ogólnie trochę pływa tzn. nie jest taki precyzyjny więc może jego regulacja coś tu pomoże, ale z drugiej strony objaw jest jakby problemem z przeniesieniem napędy, a nie samą wajchą ..

Ostatnio edytowane przez DAMBOR-MK2 ; 03-06-2020 o 22:39
DAMBOR-MK2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-06-2020, 04:53   #25
Fulara
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar Fulara
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 22-10-2013
Skąd: Katowice
Model: Focus Kombi MK1
Silnik: 1.6 ZEtec SE
Rocznik: 2004
Postów: 8,558
Domyślnie Odp: gdy próbuje wbić 3 bieg jest dziwny opór

a poduszki sprawdzone ?
Fulara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-04-2024, 15:57   #26
papkin44
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-01-2013
Model: Ford Focus Mk2 Ti-VCT, 115 KM, LPG STAG
Silnik: 1.6 2005r.
Rocznik: 2006
Postów: 185
Domyślnie Odp: gdy próbuje wbić 3 bieg jest dziwny opór

Cytat:
Napisał DAMBOR-MK2 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pojawia się dopiero w momencie gdy auto zostanie przeciągnięte na wyższe obroty
Cytat:
Napisał DAMBOR-MK2 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ten objaw jest tylko gdy ostro depniesz gaz
U mnie bliźniacza usterka, tyle że dotyczy problemu z redukcją z 3 na 1 lub 2. Blokuje się lewarek i stawia opór do przejścia na pozycję w lewo (czyli cięgno nie chce wejść do przodu). Mam wtedy do dyspozycji biegi 3,4,5 i R oraz luz, które wchodzą gładko i pracują poprawnie. Sprzęgło nie ślizga się.

Czasem po chwili samo się odblokowuje a czasem nawet 3 minuty trzeba odczekać.

Ewidentnie ma to związek z wysokimi obrotami wału lub z wysokim momentem obrotowym. Jak dociągnę na 2-ce do 4000rpm i wrzucę trójkę, to praktycznie mogę zapomnieć o bezproblemowej redukcji. Gdy przygazuję na luzie aż do odcinki, to też potrafi się przyblokować.

Trudno znaleźć coś sensownego w Necie, bo przeglądarki wypluwają zupełnie inne tematy.
__________________
Nie jeżdżę na LPG.

Ostatnio edytowane przez papkin44 ; 01-04-2024 o 16:02
papkin44 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:34.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.