Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-01-2020, 18:27   #61
staszeque
ford::amateur
 
Imię: Stanisław
Zarejestrowany: 24-02-2018
Skąd: Solec Kujawski
Model: Ford Focus C-Max
Silnik: 1.8
Rocznik: 2005
Postów: 6
Domyślnie Odp: Naprawa przycisku tylnej klapy

Dobra Panowie bo ja zgłupiałem trochę za dużo tego oglądałem, Bo od otwierania bagażnika z tego co widziałem to mikrostyk jest w klamce od spodu pod tablicą rejestracyjną (c-max 2005), a mam jeszcze guzik od zamykania bagażnika na klapie trochę wyżej nad tablicą . Zrobię jutro zdjęcie .

staszeque jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2020, 20:14   #62
staszeque
ford::amateur
 
Imię: Stanisław
Zarejestrowany: 24-02-2018
Skąd: Solec Kujawski
Model: Ford Focus C-Max
Silnik: 1.8
Rocznik: 2005
Postów: 6
Domyślnie Odp: Naprawa przycisku tylnej klapy

Zamówiona klamka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Wystarczy przeczytać forum ze zrozumieniem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. może w sobotę będzie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. koszt na dzień dzisiejszy 24 zł
staszeque jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-01-2020, 19:35   #63
staszeque
ford::amateur
 
Imię: Stanisław
Zarejestrowany: 24-02-2018
Skąd: Solec Kujawski
Model: Ford Focus C-Max
Silnik: 1.8
Rocznik: 2005
Postów: 6
Domyślnie Odp: Naprawa przycisku tylnej klapy

Klamka przyszła koszr 24 zł +8 zł przesyłka. Tak jak wcześniej kolega napisał wystarczy starą wywalić włożyć nową i śmiga .
Z taką małą uwagą iż u mnie w c-max 2005r, 1.8 benzyna, nie wiem czy silnik ma znaczenie, ale raczej nie.
Oprócz klamki nad tablicą rejestracyjną mam jeszcze obok guzik od zamykania centralnego zamka.
W wyniku tego idą 2 kable przez tą gumkę uszczelniającą która jest w zestawie. Przy zamówieniu o tym nie wiedziałem, Nie mogłem wtyczki przełożyć od tego bocznego guzika w wyniku czego musiałem poszerzyć otwór, uwaga na ostre nażędzia, bo rozciąłem palca... na szczęście bez szycia ale krwi trochę było xD.
Za wczasu radzę ściągnąć osłonę w bagażniku ta plastikową co jest pod klapą bagażnika, bo u mnie nie było dojścia od strony zewnętrznej żeby wypiąć wtyczkę od klamki/uchwytu. Lepiej nie szarpać na siłę.
Cały plastik trzymają 2 śruby które są widoczne po podniesieniu klapy, po ich odkręceniu radzę od strony szyby odginać stopniowo plastikową osłonę, trochę z lewej trochę z prawej, u mnie wszystkie zatrzaski były całe. Wtyczka wypięta , wpięta nowa i zamek działa jak ta lala.
Operacja wymiany zajęła około 30min, trochę się męczyłem żeby wyciągnąć stary dłubanie śrubokrętem, ciężko było te zatrzaski odpiąć bo to raczej jednorazówka, nowy wszedł bez problemu.
staszeque jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2024, 11:16   #64
komar3434
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-09-2008
Model: Ford Focus C-Max
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 21
Domyślnie Śruby blendy klapy bagażnika

Chcę wymienić klamkę bagażnika w Focusie C-Max przedlift z 2006, ale mam problem ze zdjęciem blendy klapy bagażnika, w której jest ta klamka. Dwie nakrętki obracają się razem ze śrubami. Łebki są w blendzie, więc nie ma jak się do nich dostać, by je przytrzymać. W klapie mało miejsca, aby użyć jakiegoś łamacza nakrętek. Zna ktoś może patent, jak usunąć nakrętki ze śrub, aby nie uszkodzić blendy?
komar3434 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:10.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.