Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-03-2020, 10:33   #1
YATES40
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-05-2015
Model: Mondeo
Silnik: 2,0
Rocznik: 2002
Postów: 15
Domyślnie Silnik przerywa i strasznie kopci na czarno dużo błędów

Kilka dni temu jadąc moim Mondeo z silnikiem TDDI rocznik 2002 silnik nagle stracił moc, zaczął przerywać i bardzo mocno kopcić. Ledwo dojechałem do domu . Silnik już obecnie nie chce odpalać, rozrusznik kręci ale silnik nie zapali.
.
Sprawdziłem dziś błędy programem Forscan i poniżej zamieszczam zdjęcia z wielką prośbą do osób które lepiej ode mnie znają się na diagnostyce. Czy z tych błędów P1564 i P0149 można coś wywnioskować , czy to może być wina padniętych wtryskiwaczy ? Za wszelkie porady będę bardzo wdzięczny.


Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Ostatnio edytowane przez YATES40 ; 26-03-2020 o 13:41
YATES40 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-03-2020, 11:29   #2
rajman
ford::professional
 
Avatar rajman
 
Zarejestrowany: 12-07-2009
Skąd: Lublin
Model: Focus MK4
Silnik: 1.5 EcoBubble
Rocznik: 2019
Postów: 1,327
Domyślnie Odp: Silnik przerywa i strasznie kopci na czarno dużo błędów

Cytat:
Napisał YATES40 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy z tych błędów można coś wywnioskować , czy to może być wina padniętych wtryskiwaczy ?
nie są to wtryski, w tddi padają niezwykle rzadko. Ty masz problem albo z modułem sterującym pompą wtryskową albo z samą pompą i od tego trzeba zacząć.

masz 90km czy 115km? jesli ten drugi mogla tez pasc pompka pomocnicza przy baku.
rajman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-03-2020, 12:02   #3
YATES40
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-05-2015
Model: Mondeo
Silnik: 2,0
Rocznik: 2002
Postów: 15
Domyślnie Odp: Silnik przerywa i strasznie kopci na czarno dużo błędów

Mam 115KM Czy padnięta pompka pomocnicza mogła by powodować takie ogromne kłęby czarnego dymu kiedy auto jeszcze odpaliło ? Dym z wydechu był tak wielki , że do dziś kawałek trawy jest w kolorze czarnym.
YATES40 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-03-2020, 15:32   #4
YATES40
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-05-2015
Model: Mondeo
Silnik: 2,0
Rocznik: 2002
Postów: 15
Domyślnie Odp: Silnik przerywa i strasznie kopci na czarno dużo błędów

Miałem dostępne 4 wtryski do TDDI i dziś z ciekawości wymieniłem je. Po wymianie silnik odpalił , na wolnych obrotach szedł ładnie bez dymienia około 5 minut po czym zaczął kopcić , szarpać aż zgasł i już nie odpala . Czy te objawy nadal wskazują na problemy ze sterowaniem pompy lub awarią mechaniczną pompy ?
YATES40 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-03-2020, 16:28   #5
Dombek
FCP member
 
Avatar Dombek
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 09-03-2012
Skąd: Strzelce Krajeńskie
Model: Mondeo MK III
Silnik: 2.0 TDDI 115KM
Rocznik: 2001
Postów: 504
Domyślnie Odp: Silnik przerywa i strasznie kopci na czarno dużo błędów

Cytat:
Napisał YATES40 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... Czy te objawy nadal wskazują na problemy ze sterowaniem pompy lub awarią mechaniczną pompy ?
Tranzystor w pompie się spalił.
__________________
Im wolniej jedziesz tym dłużej na Ciebie patrzą
Dombek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-03-2020, 16:30   #6
YATES40
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-05-2015
Model: Mondeo
Silnik: 2,0
Rocznik: 2002
Postów: 15
Domyślnie Odp: Silnik przerywa i strasznie kopci na czarno dużo błędów

Czy może ktoś z was podpowiedzieć jak w Mondeo MK3 TDDI wymontować z pojazdu pompę wtryskową lub sam sterownik pompy ? Może macie namiar na jakiś filmik lub zdjęcia krok po kroku ?
YATES40 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:53.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.