Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-04-2020, 10:57   #1
keplak
ford::average
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 27-04-2019
Skąd: Otwock
Model: ford escape se
Silnik: 2.5 hybryda
Rocznik: 2020
Postów: 161
Domyślnie ustawienie geometrii

Witam . Tak jak w temacie . Czy ktoś wie czy parametry geometrii w Escape są takie same jak w Kudze ? Byłem ostatnio na badaniu i okazało się , że prawe tylne koło było po za tolerancją, ustawili co mogli bo skończyła się już możliwość regulacji a dalej komputer pokazuje , że jest jeszcze źle . Panowie auto ustawiali na parametrach Kugii bo Escape nie mieli w komputerze . Generalnie przed badaniem świeciła mi się trakcja po badaniu już nie . Błąd się sam skasował i wydaje mi się , że jest ok. Prowadzi się auto dobrze ale boję się , że może ciąć oponę a trochę byłoby szkoda ( nowiutka ) . Fajnie by było jakby ktoś podał mi dokładne parametry geometrii Escapa . Do Fusiona znalazłem na forum więc pewnie ktoś zna i do naszych Escape . Pozdrawiam.


Ostatnio edytowane przez SRS ; 30-04-2020 o 16:06
keplak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-04-2020, 11:00   #2
Escap
ford::advanced
 
Avatar Escap
 
Zarejestrowany: 25-05-2018
Model: Escape
Silnik: 2.0 EB 242KM 4x4
Rocznik: 2017
Postów: 310
Domyślnie Odp: Geometria kół Ford Escape 2018 czy wartości takie same jak Kuga mk2

Na stacjach mają dane również do Escape, które są inne niż dla Kugi

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
Escap jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-04-2020, 11:18   #3
keplak
ford::average
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 27-04-2019
Skąd: Otwock
Model: ford escape se
Silnik: 2.5 hybryda
Rocznik: 2020
Postów: 161
Domyślnie Odp: Geometria kół Ford Escape 2018 czy wartości takie same jak Kuga mk2

Dzięki za info . Dzwoniłem już na dwie w moim mieście i twierdzą, że nie mają do Escape. Widzę , że będzie ciężko dlatego dokładne wartości byłyby wskazane ...
keplak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-04-2020, 22:48   #4
Tarmas
ford::advanced
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 01-05-2015
Skąd: Białystok
Model: Kuga MK2 FL / Fiesta MK7
Silnik: 2.0 TDCi 180 KM / 1.25 Pb 82 KM
Rocznik: 2017 / 2011
Postów: 466
Domyślnie Odp: Geometria kół Ford Escape 2018 czy wartości takie same jak Kuga mk2

Cytat:
Napisał Escap Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na stacjach mają dane również do Escape, które są inne niż dla Kugi
Tak z ciekawości zapytam, skąd miałyby być rozbieżności w danych dotyczących geometrii między Kugą a Escape tej samej generacji, skoro to technicznie identyczne samochody?
__________________
Ford Kuga 2.0 TDCi 180 KM manual MK2 FL ST-Line [Mica Shadow Black]
Ford Fiesta 1.25 Pb 82 KM manual MK7 pre-FL 4-d [Panther Black]
był Ford Focus 1.8 TDCi 115 KM manual MK2 FL Hatchback [Panther Black]
Tarmas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-04-2020, 09:40   #5
keplak
ford::average
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 27-04-2019
Skąd: Otwock
Model: ford escape se
Silnik: 2.5 hybryda
Rocznik: 2020
Postów: 161
Domyślnie Odp: Geometria kół Ford Escape 2018 czy wartości takie same jak Kuga mk2

Cytat:
Napisał Tarmas Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak z ciekawości zapytam, skąd miałyby być rozbieżności w danych dotyczących geometrii między Kugą a Escape tej samej generacji, skoro to technicznie identyczne samochody?
Hej. A skąd masz pewność , że te auta są identyczne na 100% chociażby zawieszenie ?
keplak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-04-2020, 09:57   #6
Escap
ford::advanced
 
Avatar Escap
 
Zarejestrowany: 25-05-2018
Model: Escape
Silnik: 2.0 EB 242KM 4x4
Rocznik: 2017
Postów: 310
Domyślnie Odp: Geometria kół Ford Escape 2018 czy wartości takie same jak Kuga mk2

Cytat:
Napisał Tarmas Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak z ciekawości zapytam, skąd miałyby być rozbieżności
Nie wiem skąd rozbieżności ale jednak lekkie są. Po zrobieniu auta pojechałem do znajomego na geometrię, którą robił praktykant. Zrobił jako Kugę, potem szef sprawdził i wybrał z menu Escape, tył wyszedł inaczej, młody przyznał - myślał, że to Kuga. Szef poprawił wg danych Escape i stąd wiem, że dane się trochę różnią - nie wnikam czy to tak ma być czy nie.
Escap jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-04-2020, 14:37   #7
Froniu0
ford::beginner
 
Avatar Froniu0
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 22-07-2018
Skąd: Poznań
Model: Escape
Silnik: 2.0
Rocznik: 2017
Postów: 20
Domyślnie Odp: Ford Escape 2018 r ustawienie geometrii

Potwierdzam są inne robiłem w Poznaniu i stacja miała ustawienia Escape. Tak na szybko porównując to tył jest inaczej niż Kuga EU ale ile co to nie pomogę.
Froniu0 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:29.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.