Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-05-2009, 20:18   #11
dar66
ford::average
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 19-11-2008
Skąd: Bydgoszcz
Model: C-MAX
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 75
Domyślnie Odp: Awaria hamulca EPB!

Jeśli alternator w normie ładuje to już kończa mi się pomysły. Otwierałem moduł hamulca EPB wszystko niby OK, linki w pancerzach chodzą gładko i bez problemu mechanizm też chyba w porządku nie ma jakiś widoczych usterek no jest problem! Chodzi faktycznie tak jak by miał mało siły jak rozrusznik od malucha na mrozie.A tak przy okazji to gdzie taki moduł mozna by dosta na ALLGRO nie znalazłe! Pozdr!

dar66 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-05-2009, 20:52   #12
amigo73
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 01-05-2009
Skąd: NOWOGARD
Model: focus c-max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2OO3
Postów: 9
Domyślnie Odp: Awaria hamulca EPB!

Ja miałem taki sam problem okazało się że przegniły mi przewody doprowadzające zasilanie do mechanizmu hamulca, byłem z tym u dwóch mechaników ale nie umieli zdjagnozować mi tej usterki i dopiero serwis mi pomógł, koszt naprawy 500 zł
amigo73 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-05-2009, 21:11   #13
dar66
ford::average
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 19-11-2008
Skąd: Bydgoszcz
Model: C-MAX
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 75
Domyślnie Odp: Awaria hamulca EPB!

Drogi Amigo73! Powiedz mi tylko w którym miejscu te przewody przegniły? Będe naprawdę wdzięczny!
dar66 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-05-2009, 21:53   #14
amigo73
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 01-05-2009
Skąd: NOWOGARD
Model: focus c-max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2OO3
Postów: 9
Domyślnie Odp: Awaria hamulca EPB!

miejsce w którym mi przegniły znajdowało sie z prawej strony samochodu mniej więcej na wysokości słupka środkowego drzwi, lecą wzdłuż progu ( pod samochodem) dosyć ciężki był tam dostęp.
amigo73 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-05-2009, 20:53   #15
dar66
ford::average
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 19-11-2008
Skąd: Bydgoszcz
Model: C-MAX
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 75
Domyślnie Odp: Awaria hamulca EPB!

Witajcie! Zdemontowałm dziś cały ten cholerny wynalazek zwany hamucem EPB, który ma niby ułatwiac życie a robi doładnie odwrotnie-komplikuje! Ale do rzeczy, wszystko niby dobrze ale nie działa wcale ani wte ani wewte. Podłączyłem sam silniczek przekładni na krótko no i ruszył ale ma tak ciężko, że przewody się zagrzały no i strasznie w tym silniczku zgrzyta od czasu do czasu. Zauważyłem ślady wilgoci która dostała się przez poluzowaną wtyczkę byc może to jest powód całej afery. Wymiana modułu raczej pewna! Rozboirę jeszcze ten silniczek ale większych nadziei sobie nie robię- pozdrawiam!
dar66 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-05-2009, 19:46   #16
dar66
ford::average
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 19-11-2008
Skąd: Bydgoszcz
Model: C-MAX
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 75
Domyślnie Odp: Awaria hamulca EPB!

Po wielu nieudanych próbach naprawy we własnym zakresie auto oddałem do serwisu i dziś po dwóch dniach roboty odebrałem auto z naprawionym hamulcem postojowym EPB. Przyczyna niedomagania hamulca to przetarta wiązka przewodów z przodu po stronie pasażera w okolicy nóg. Dokładnie to nie wiem w którym miejscu bo tego nie widziałem. Koszt to 700zł, nie mało ale miła obsługa i znają się na rzeczy. Pozdrowienia!
dar66 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-03-2010, 08:43   #17
maniek c-max
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-07-2009
Skąd: Toruń
Model: C-max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 39
Domyślnie Odp: Awaria hamulca EPB!

No i na mnie też trafiło. Całkowita awaria EPB. Wizyta w ASO i diagnoza - przetarta linka z prawej strony jak usłyszałem ile chcieliby za ewentualną naprawę tj. wymianę całego modułu z linkami to miałem szczęście, że siedziałem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Masakra jakaś. No ale podzwoniłem trochę po warsztatach i znalazłem firmę pod Warszawa co dorabia linki. Mam pytanie czy ktoś z forumowiczów dorabiał już linki do tego ustrojstwa ewentualnie prosiłbym o jakieś wskazówki przy demontażu modułu EPB. Pozdrawiam
maniek c-max jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-03-2010, 10:49   #18
xqs
ford::advanced
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 17-10-2009
Skąd: Wrocław
Model: Focus MK4 ST
Silnik: 2.3 ecoboost 280
Rocznik: 2019.75
Postów: 343
Domyślnie Odp: Awaria hamulca EPB!

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - zip ze schematami i opisem EPB, może pomorze
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - instrukcja testowania hamulca epc dla serwisu ford
xqs jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-03-2010, 06:41   #19
maniek c-max
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-07-2009
Skąd: Toruń
Model: C-max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 39
Domyślnie Odp: Awaria hamulca EPB!

Wielkie dzięki za materiały xqs. A tak przy okazji czy jest ktoś na forum kto dorabiał linkę do hamulca EPB lub poradził sobie w jakiś inny sposób z tym ustrojstwem? Będę wdzięczny za jakiekolwiek informacje.
maniek c-max jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-06-2012, 21:39   #20
kazkie
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-08-2011
Skąd: Rzeszów
Model: focus c-max/ s-max
Silnik: 1,6 TDCi/ 2.0 TDCi
Rocznik: 2004/ 2010
Postów: 15
Domyślnie Odp: Awaria hamulca EPB!

Odgrzeję temat.
Wczoraj wymieniałem u mechanika klocki hamulcowe z tyłu. Po uruchomieniu silnika wyświetlił się komunikat ,,ogranicz. działanie hamulca EPB,, po chwili komunikat znikł. Dzisiaj przy uruchomianiu z rana auta znów pojawił się ten sam komunikat i migała pomarańczowa kontrolka ok. max 5 sekund. Później jeździłem jeszcze i odpalałem często i się nie pojawił już komunikat. Nie wiem co będzie jutro jak będzie znowu odpalany po raz pierwszy. Proszę o rady co może być tego przyczyną. Nadmienię jeszcze, że jeżdzę tym autem od lipca ub. roku i po raz pierwszy mam komunikat.
kazkie jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:01.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.