Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-06-2018, 11:10   #4471
bocheno
ford::advanced
 
Avatar bocheno
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 25-12-2006
Skąd: wawa
Model: S-Max/B-Max
Silnik: 2.0EB/1.0EB
Rocznik: 2014/2015
Postów: 270
Domyślnie Odp: Wymiana radia 6000CD - Cel Bluetooth

Moduł jest oddzielnie chyba w każdym.

bocheno jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-06-2018, 22:08   #4472
burn84
ford::amateur
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 10-12-2015
Skąd: Żary
Model: Focus mk2 FL
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 7
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Witam, panowie mam problem z BT w FF 2 po lifcie. Mam sadio sony, fabrycznie nie miałem wiązki do BT wiec kupiłem wiązkę deski od kugi wyprulem instalacje od BT podpiąłem wg schematu, kupiłem moduł 8M5T-19C112-AK oraz manetkę z Voice wszystko podpiąłem, brakuje mi jeszcze tylko mikrofonu. Podpiąłem elma wpisałem swój vin do modułu zrobiłem reset. Kiedy włączę radio i wcisne phone na ekranie pisze phone not conected, wchodzę w menu BT pierwsza zakładka active phone pisze phone 1 aż do phone 6, mimo że żaden telefon nie połączył mi się z BT bo radio nie wyświetla mi kodu do separowania. Poza tym nie widzi USB. Co może być przyczyną czy to stare oprogramowanie radia czy coś innego. Proszę o pomoc.
burn84 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-06-2018, 22:11   #4473
zack74
ford::average
 
Avatar zack74
 
Imię: paweł
Zarejestrowany: 10-01-2017
Skąd: Lublin
Model: mondeo MK IV
Silnik: 2.0
Rocznik: 2009
Postów: 51
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Witam koledzy
Tak, wiem ze ide na latwizne ale...
przeczytalem z 200 stron ale odpowiedzi nie znalazlem.
Mam taki problem, przesiadlem sie z radia NX DVD na FX SD. Wczesniej zmienilem modul BT/VC z 488 na 212 ze zmiana z mono na stereo latwiejszym sposobem czyli odpiecie AUX
Po zmianie radia wszystko zostalo aktywowane ELMCONFIG ale mikrofon nie dziala. Musze zmienic pajaczka lub skrosowac wtyczke
I takie pytanie, moze ktos ma schemat co mam dokladniej zrobic, nie chodzi mi o wymiane na leniucha bo oprucz mikrofonu wszystko dziala
Z gory dzieki.

Bump:
Cytat:
Napisał burn84 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam, panowie mam problem z BT w FF 2 po lifcie. Mam sadio sony, fabrycznie nie miałem wiązki do BT wiec kupiłem wiązkę deski od kugi wyprulem instalacje od BT podpiąłem wg schematu, kupiłem moduł 8M5T-19C112-AK oraz manetkę z Voice wszystko podpiąłem, brakuje mi jeszcze tylko mikrofonu. Podpiąłem elma wpisałem swój vin do modułu zrobiłem reset. Kiedy włączę radio i wcisne phone na ekranie pisze phone not conected, wchodzę w menu BT pierwsza zakładka active phone pisze phone 1 aż do phone 6, mimo że żaden telefon nie połączył mi się z BT bo radio nie wyświetla mi kodu do separowania. Poza tym nie widzi USB. Co może być przyczyną czy to stare oprogramowanie radia czy coś innego. Proszę o pomoc.
Jakie radio to raz
Dwa, jezeli wpisales VIN do wczytales stara configuracje wiec na pewno nie zadziala, musisz zmienic w elmconfig, ja nie pomoge bo za malo sie znam
i jeszcze jedno, brak ci jeszcze kabli do USB bo do tego modulu podepniesz USB
zack74 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-06-2018, 20:40   #4474
przemek410
ford::beginner
 
Avatar przemek410
 
Imię: przemek
Zarejestrowany: 14-08-2016
Skąd: Bełchatów
Model: Mondeo mk4 Titanium X
Silnik: 2.0 Pb + Lpg
Rocznik: 2007
Postów: 31
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Cytat:
Napisał peteypee Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja może jutro będę zglebial temat
peteypee - daj znać czy udało Ci się coś zdziałać w tym temacie
przemek410 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-06-2018, 22:30   #4475
burn84
ford::amateur
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 10-12-2015
Skąd: Żary
Model: Focus mk2 FL
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 7
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Panowie, nikt nie zna odpowiedzi na moje pytanie?
burn84 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-06-2018, 08:55   #4476
seba3dor
ford::average
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 19-03-2017
Skąd: Opole
Model: Focus mk2
Silnik: 1.6 TDCi HHDA
Rocznik: 2007
Postów: 68
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Jaką masz wersję softu w radiu? Sprawdzałeś? Tam zawsze jest napisane Phone 1 - 6, to nic nie znaczy. Obstawiam właśnie stary soft. Co się dzieje, kiedy próbujesz się połączyć?
seba3dor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-06-2018, 10:24   #4477
burn84
ford::amateur
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 10-12-2015
Skąd: Żary
Model: Focus mk2 FL
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 7
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Wiec tak co do softu to sprawdzę wieczorem. Odpalam radio naciskam phone, w telefonie włączam BT, znajduje urządzenie Ford audio, daje połącz i wyskakuje mi na telefonie podaj kod dostępu, a na radiu zero reakcji bo na sony owalne powinno podać kod do separowania, wpisywałem 0000 ale nic to nie dało. Następna sprawa kiedy włączę np CD gra sobie muzyka i wcisnę przycisk VOICE to na wyświetlaczy radia na 2s pojawia się napis VOICE i nic poza tym. Kolejna rzecz to USB, kiedy podłączę pendrive to zero reakcji, nawet nie świeci na nim dioda od zasilania, a na radiu jest tylko AUX in put nie ma usb. Elme łącze się normalnie z modułem SRM mogę z niego wszystkie dane z czytać, ale kiedy wchodzę w zakładkę configuration i chce zmienić np język czy typ pojazdu to zmienia zapisuje lecz po ponownym odczytaniu wraca do poprzednich ustawień, może powinienem sprawdzić raz jeszcze czy wszystkie przewody są na swoim miejscu. Wiązkę mam z kugi i w niej zasilanie modułu było tylko na jednym pinie + i - a wg schematu od focusa powinny być dwa plusy i dwa minusy wiec dodałem brakujące dwa zasilania ale niczego to nie zmieniło. Gdzie szukać przyczyny? Jeśli to wina softu to czy jest jakaś możliwość jego aktualizacji, czy muszę szukać nowego radia? Czy np. jest możliwość zrobienie klona softu z radia o nowszym sofcie i wgrania go do radia o starszym sofcie? Czy za soft odpowiada jakaś kość?

Ostatnio edytowane przez burn84 ; 21-06-2018 o 12:22 Powód: Nowe fakty
burn84 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-06-2018, 11:27   #4478
peteypee
ford::professional
 
Zarejestrowany: 13-07-2014
Skąd: KRK
Model: Mondeo MK3/ mk4/ Jag XF
Silnik: 2.0, 2.0 Pb/ 4.2SC Pb+LPG
Rocznik: 2002 / 2008 / 2010
Postów: 1,295
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Cytat:
Napisał przemek410 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
peteypee - daj znać czy udało Ci się coś zdziałać w tym temacie
Niestety nie. Tzn z samym radiem nie. Kumpel kupił 6cd w jakichs groszowych pieniadzach z padnietym laserem i wymieniłem mu laser i teraz śmiga wszystko. Radio mam u siebie i będę sprawdzał płytkę ale podejrzewam ze faktycznie może być problem z kością dsp...Radyjko w środku bez nalotow itd wiec raczej zimne luty odpadają. Pewnie dałoby się wpiac/wlutowac gdzieś zaraz przed końcówka mocy...trzebaby elektronika. Choćby wziął stówę to myślę ze warto bo soniaki 200-600 zl stoją na aledrogo.
peteypee jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-06-2018, 16:38   #4479
seba3dor
ford::average
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 19-03-2017
Skąd: Opole
Model: Focus mk2
Silnik: 1.6 TDCi HHDA
Rocznik: 2007
Postów: 68
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Cytat:
Napisał burn84 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wiec tak co do softu to sprawdzę wieczorem. Odpalam radio naciskam phone, w telefonie włączam BT, znajduje urządzenie Ford audio, daje połącz i wyskakuje mi na telefonie podaj kod dostępu, a na radiu zero reakcji bo na sony owalne powinno podać kod do separowania, wpisywałem 0000 ale nic to nie dało. Następna sprawa kiedy włączę np CD gra sobie muzyka i wcisnę przycisk VOICE to na wyświetlaczy radia na 2s pojawia się napis VOICE i nic poza tym. Kolejna rzecz to USB, kiedy podłączę pendrive to zero reakcji, nawet nie świeci na nim dioda od zasilania, a na radiu jest tylko AUX in put nie ma usb. Elme łącze się normalnie z modułem SRM mogę z niego wszystkie dane z czytać, ale kiedy wchodzę w zakładkę configuration i chce zmienić np język czy typ pojazdu to zmienia zapisuje lecz po ponownym odczytaniu wraca do poprzednich ustawień, może powinienem sprawdzić raz jeszcze czy wszystkie przewody są na swoim miejscu. Wiązkę mam z kugi i w niej zasilanie modułu było tylko na jednym pinie + i - a wg schematu od focusa powinny być dwa plusy i dwa minusy wiec dodałem brakujące dwa zasilania ale niczego to nie zmieniło. Gdzie szukać przyczyny? Jeśli to wina softu to czy jest jakaś możliwość jego aktualizacji, czy muszę szukać nowego radia? Czy np. jest możliwość zrobienie klona softu z radia o nowszym sofcie i wgrania go do radia o starszym sofcie? Czy za soft odpowiada jakaś kość?
Może masz wiązkę na mono, a moduły z 8 na przodzie potrzebują stereo. Zobacz sobie tutaj i sprawdź wiązkę. Jeśli chodzi o update radia, to soft można UCDS'em podnieść.
seba3dor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-06-2018, 17:21   #4480
burn84
ford::amateur
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 10-12-2015
Skąd: Żary
Model: Focus mk2 FL
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 7
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Cytat:
Napisał seba3dor Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Może masz wiązkę na mono, a moduły z 8 na przodzie potrzebują stereo. Zobacz sobie tutaj i sprawdź wiązkę. Jeśli chodzi o update radia, to soft można UCDS'em podnieść.
Wiązka stereo na trzech przewodach, właśnie tak mam podłączone, zaraz zejde do samochodu i odpisze numer oprogramowania.

Bump: Sprawdziłem jaki mam soft w radiu i w module BT.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

[IMG][Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ][/IMG]


Coś z tego będzie czy muszę szukać kogoś z UCDS-EM?
Czy może udać się do serwisu może tam też da się zrobić aktualizacje?
Obecnie mieszkam w Żary woj.Lubuskie, jest ktoś w okolicy kto by ogarną aktualizacje?

Ostatnio edytowane przez burn84 ; 21-06-2018 o 17:54
burn84 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
bluetooth mk4 , bt mk4 , radio



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:00.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.