Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-12-2018, 19:39   #5501
klajgus
ford::advanced
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 10-11-2011
Skąd: Berlin/Gorzow Wlkp (okolice)
Model: Mondeo MK4 - MK5
Silnik: 2.5 T 275KM/391Nm -2.0 TDCI 150KM
Rocznik: 2008- 2017
Postów: 288
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

Cytat:
Napisał niko123 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Prosimy o te fotki.
Mazda 5 ? pewnie 6.
Pewnie mazda 5 a nie 6 , jak prędzej pisałem miałem 6stke i sadzi kolega ze nie rozpoznał bym jej u szwagra?? .W weekend podjadę do niego schylę się i zrobię obiecane foty.

Zgodnie z obietnicą.

Dla kolegi niko123 fota mazdy5 a nie 6 , auto z 2013r z przebiegiem 80 tys. Niestety z "ulicy" ciężko wychwycić aparatem to co pisałem, ale na fotkach i tak sporo rudej, jednak przed wnęka na koło zapasowe w stronę silnika , praktycznie każde łączenie blach podłogi i podłożnic jest w rudej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg IMG_20181224_121941954.jpg (90.2 KB, 96 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg IMG_20181224_122002258.jpg (89.3 KB, 90 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg IMG_20181224_122127798.jpg (95.7 KB, 88 wyświetleń)

__________________
Było 216 KM /329Nm jest 275KM/391Nm

Ostatnio edytowane przez klajgus ; 24-12-2018 o 12:09 Powód: obiecane foty
klajgus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-12-2018, 21:29   #5502
niko123
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 28-03-2008
Model: Ford Focus II
Silnik: 1.6 TI-VTC
Rocznik: 2009
Postów: 236
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

Niestety ale tylko mazda 3 i 6 te kupione w Pl maja dodatkowe zabezpieczenie antykorozyjne , sprowadzone z zagranicy jak i modele wycofane z europy to nie ma nic do korozji mazdy 6 kupionej w Pl.
Nie ma nigdzie na allegro lub gdziekolwiek mazdy 3 lub 6 z od 2012=2018 co ruda ja zjada, te tanie rozbitki z USA na allegro to mozliwe, niezabezpieczone i spawane po wypadku u Mariana w szopie.
__________________
Regulamin $23
niko123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-12-2018, 21:40   #5503
Hansolo
ford::expert
 
Avatar Hansolo
 
Imię: Radosław
Zarejestrowany: 11-07-2012
Skąd: Lębork
Model: Mondeo MKV AWD, Peżot 308 T9 ON
Silnik: 180 + wirus
Rocznik: 2018
Postów: 2,158
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

To przecież wosk w kolorze bursztynu, a nie jakaś tam rdza. Wyraźnie widać większą ilość wosku w miejscach newralgicznych Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Łe tam Panie, Fordy rdzewiejo, sie psujo i nie jado i palo jak smoki
Hansolo jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-12-2018, 21:33   #5504
muffintsi
ford::advanced
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 01-05-2017
Skąd: Słupsk
Model: Mondeo MK2, MK4
Silnik: MK2-1.8 Zetec E, MK4-2.0 DW10C 163KM
Rocznik: MK2-12.1997, MK4-06.2010
Postów: 278
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

Cytat:
Napisał Hansolo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To przecież wosk w kolorze bursztynu, a nie jakaś tam rdza. Wyraźnie widać większą ilość wosku w miejscach newralgicznych Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mylisz sie kolego. To jest imitacja rdzy polozona w miejscach newralgicznych, aby kolezanka ruda myslala ze nie warto juz tam isc bo wyzarte i nie ma czym sie napasc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
muffintsi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-12-2018, 21:37   #5505
aprox99
ford::expert
 
Avatar aprox99
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 30-10-2007
Skąd: Bytom/Lünen
Model: Audi A4 TDI,Fiesta
Silnik: 2L 150 KM,1,25-82 KM
Rocznik: 2014,2014
Postów: 2,076
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

Mazda Premacy była zgnita już po 6 latach
aprox99 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-12-2018, 10:03   #5506
siebek
ford::advanced
 
Avatar siebek
 
Zarejestrowany: 29-08-2012
Skąd: Norwegia
Model: Volvo V90 T8
Silnik: 2.0 T8 390KM
Rocznik: 2019
Postów: 468
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

Będąc na święta w Polsce wypożyczyłem na 10 dni Toyotę Avensis kombi 1.8 automat. Samochód był prawie nowy (czerwiec 2018, 25kkm przebiegu) i dość dobrze wyposażony (światła full LED, skórzana tapicerka, nawigacja, system dostępu bezkluczykowego itp. itd.). Toyotą przejechałem ok. 1600km przez te 10 dni i siłą rzeczy muszę ją porównać do mojego Mondeo Mk5 (2015, 63kkm przebiegu, 2.0TDCi, manual).

Materiały i jakość wykonania.
Spasowanie w Toyocie robi ogólnie dobre wrażenie, natomiast materiały są bardzo przeciętnej jakości. Nie spodziewałem się cudów, bo przecież jest to ten sam segment co Mondeo ale dosłownie każdy plastik na drzwiach i desce rozdzielczej trąci "taniością". Wszystko jest twarde i nieprzyjemne w dotyku. W dodatku praktycznie każdy element deski rozdzielczej trzeszczy przy mocniejszym nacisku - co niestety też słychać podczas jazdy - ilość "świerszczy" obecnych w kabinie jest wręcz szokująca jak na tak nowy samochód. A to wszystko w porównaniu do przecież średnio wykonanego Mondeo, w którym też znajdzie się kilka elementów na desce rozdzielczej wykonanych z gorszego plastiku ale ogól robi dużo lepsze wrażenie.
Poza tym kwestia "mięsistości" - w Mondeo dźwignie i kierownica chodzą z takim przyjemnym oporem, natomiast w Toyocie wszystko chodzi za lekko - jakby miało się zaraz urwać.

Napęd.
Do dyspozycji miałem benzynowe wolnossące 1.8 147KM ze skrzynią CVT. Taka kombinacja nadaje się wyłącznie do spokojnej jazdy, co przy okazji odwdzięcza się przy dystrybutorze. Po 1600km średnie spalanie według komputera wynosiło 7.2l/100km, a zdarzały się trasy w okolicach 6l/100km.
Dzięki skrzyni CVT, każdy manewr wyprzedzania wywoływał ból w uszach i chęć po prostu zostania na prawym pasie i wleczenia się za ciężarówką Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie mam dużego doświadczenia z automatami ale ogromnym plusem CVT jest płynność podczas poruszania się po mieście. Skrzynia reaguje natychmiast, nie waha się który bieg wrzucić i nie ma żadnego szarpania.
Napędu nie porównuję do mojego Mondeo, bo tam mam turbodiesla z manualną skrzynią biegów.

Wyciszenie.
W porównaniu do Mondeo Mk5 jest po prostu tragicznie. Różnica w wyciszeniu wnętrza jest kolosalna na korzyść Mk5. I nie chodzi o wyjący silnik benzynowy w Toyocie, bo ten zazwyczaj pracuje na ok. 1200obr./min podczas spokojnej jazdy, a o ogólne szumy dochodzące z zewnątrz. Przy 120km/h jest ciężko rozmawiać w środku bez podnoszenia głosu. Po przesiadce do Mondeo Mk5 doznałem szoku i to pomimo dużo bardziej chropowatych norweskich dróg (dziurawione przez kolce w oponach) - jest po prostu cicho i przyjemnie do tego stopnia, że rozpędziłem się duuuużo ponad limit nie czując kompletnie prędkości Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Zawieszenie.
Ocenie tylko komfort, bo nie uskuteczniałem sportowej jazdy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Tutaj też było gorzej niż w Mondeo. Zawieszenie jest twardsze i dużo bardziej hałasuje przy nierównościach.

Pozostałe:
- Światła LED - pomimo tego, że nie są skrętne/adaptacyjne to zdecydowanie dają radę. Długie według mnie świecą na większą odległość niż te w Mondeo.
- Automat świateł - tragedia w porównaniu do Mondeo. Toyota często robiła "dyskotekę" - włączała długie i je wyłączała naprzemiennie nie potrafiąc jednoznacznie zinterpretować sytuacji na drodze. Gubiła się szczególnie gdy pojazd nadjeżdżający z naprzeciwka był stosunkowo daleko. Ogólnie automat działał na tyle źle, że po 2 dniach go wyłączyłem. W Mk5 przez cały okres użytkowania miałem tylko kilka sytuacji kiedy musiałem interweniować.
- Automat wycieraczek - zdecydowanie lepszy niż w Mondeo. Działa po prostu zawsze kiedy trzeba. W Mk5 niestety przy niższych prędkościach często się gubi.
- System dostępu bezkluczykowego - brak czujników w klamkach tylnych drzwi, co oznacza, że aby coś wrzucić z tyłu trzeba złapać najpierw za klamkę w przednich drzwiach by otworzyć samochód - niby pierdoła ale irytuje.
- Wbudowana nawigacja - mało przejrzysta i niezbyt intuicyjna w obsłudze. Ta w Mondeo Mk5 (Sync 2) nie jest wyjątkowo dobra ale lubię ją za przejrzystość i sposób wyświetlania zjazdów i skrzyżowań.

Trochę się rozpisałem ale dla mnie było to dość ciekawe doświadczenie warte opisania. Samochody są z tego samego segmentu i w podobnej cenie. Marketing i opinie ludzi stawiają Toyotę jako synonim jakości - a Ford wiadomo - g...wno wort Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Moje doświadczenia są zgoła odmienne - w Mondeo czuję się jak w samochodzie o klasę lub dwie lepszym od Avensisa.
__________________
1994 Peugeot 106 1.1 60KM -> 2003 Mazda 6 GY 1.8 120KM -> 2007 Ford Mondeo Mk4 1.8TDCi 125KM Titanium HB -> 2015 Ford Mondeo Mk5 2.0TDCi 150KM Titanium X Kombi -> 2019 Volvo V90 T8 Inscription 390KM
siebek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-12-2018, 13:33   #5507
cattani75
ford::expert
 
Avatar cattani75
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 15-09-2008
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK5 Titanium, Fiesta MK8 ST-Line
Silnik: 2.0 EB, 1.0 EB
Rocznik: 2016, 2019
Postów: 3,823
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

Na Wielkanoc koniecznie wypożycz Passata! :-)
cattani75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-12-2018, 14:17   #5508
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

Znajomy był na przeglądzie w ASO i wziął na kilka godzin zastępczego pasata Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Stwierdził że dużo głośniejsze jest zawieszenie,generalnie że dudni od niego w środku.
__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się





jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-12-2018, 14:39   #5509
miroos
ford::average
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 07-05-2016
Skąd: Kraków
Model: Mondeo mk5 fl Vignale
Silnik: 2.0 ecoblue 190KM AWD
Rocznik: 2020
Postów: 180
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

Miałem jakiś rok temu zastępczego paska na 2-3 dni, B8 sedan 1.8 tsi manual (chyba coś koło 180 KM), auto miało miesiąc chyba - więc nie zajechane itd, wersja highline - generalnie duży plus to silnik i napęd - auto zbierało się jak głupie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. tylko ja czułem się w nim bardziej jak w gokarcie w porównaniu z mondkiem - siedziało się niżej, wszystko takie jakby lżejsze, drzwi cieńsze itd - generalnie czuć drogę bardziej było - ale jak dla mnie komfort dużo lepszy w mondku. Chciałbym tylko żeby mondek mi się tak zbierał jak ten pasek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
miroos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-12-2018, 08:10   #5510
cattani75
ford::expert
 
Avatar cattani75
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 15-09-2008
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK5 Titanium, Fiesta MK8 ST-Line
Silnik: 2.0 EB, 1.0 EB
Rocznik: 2016, 2019
Postów: 3,823
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

W dzisiejszym Motorze piszą (jedna linijka :-)), że przyszły Passat (ok. 2022) może być produkowany w kooperacji z Fordem. Hmm...
cattani75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:57.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.