Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-09-2016, 12:48   #3901
kruger
ford::advanced
 
Avatar kruger
 
Zarejestrowany: 27-04-2010
Model: Mondeo MK5 → Mondeo MK4
Silnik: EB 240KM, PowerShift
Rocznik: 2013
Postów: 426
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

Cytat:
Napisał olek.tbg Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Możecie napisać gdzie w Wwa robiliście update klimy ? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Moja szaleje i konkretnie irytuje...
Auto Nobile

kruger jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-09-2016, 08:58   #3902
Grabarzek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-02-2011
Skąd: PCT
Model: Mondeo mk5
Silnik: 2.0 TDCI 150KM
Rocznik: 2016
Postów: 30
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

Dzień dobry wszystkim,
Odkąd zrobiło się trochę chłodniej, przestałem używać klimatyzacji. Niestety zauważyłem, że gdy klimatyzacja jest wyłączona, to powietrze z nawiewów śmierdzi (zapach oleju). Nie wiem, czy to ze względu na nowość samochodu i czy zapach się jeszcze ustali (na co jednak raczej nie liczę).
Proponuję eksperyment, bo nie wiem czy to tylko u mnie jest taki problem:
1) uruchamiamy auto z całkowicie wyłączonym nawiewem (wszystko off),
2) włączamy nawiewy ale bez klimatyzacji (tak, żeby dmuchnęło w twarz powietrzem) i wąchamy - u mnie za każdym razem śmierdzi olejem, dopiero włączenie klimatyzacji pomaga.

Pozdrawiam
Grabarzek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-09-2016, 09:42   #3903
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

Panowie jak konfigurowaliście swoje auta to od trenda + dodatki czy titanium + dodatki?
Jak to lepiej wychodzi ?
__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się





jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-09-2016, 09:50   #3904
kaan1
ford::expert
 
Avatar kaan1
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-11-2015
Skąd: KRA
Model: MK5
Silnik: 180 KM
Rocznik: 2016
Postów: 2,054
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

Cytat:
Panowie jak konfigurowaliście swoje auta to od trenda + dodatki czy titanium + dodatki?
Jak to lepiej wychodzi ?
Titanium + dodatki
Jako opcję rozważałem wersję Gold, ale cena była niewiele niższa niż Tytanium a wciąż brakowało kół min 17tek no i nie chciałem navi - która niepotrzebnie zawyża cenę, bądź co bądź całkiem korzystnie skonfigurowanej opcji.
Zdecydowanie najmniej korzystniej wychodził Trend, a poza tym chciałem zegary i fotele Titanium i zależało mi na elektrycznie regulowanej kierownicy (która od razu dodała mi w niezłej cenie elektryczny fotel kierowcy i pamięci lusterek)
kaan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-09-2016, 09:53   #3905
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

A świata Led są w standardzie w titanium? Bo jakoś nie znalazłem w konfiguratorze przy wyborze titanium wersji.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się





jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-09-2016, 10:21   #3906
kaan1
ford::expert
 
Avatar kaan1
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-11-2015
Skąd: KRA
Model: MK5
Silnik: 180 KM
Rocznik: 2016
Postów: 2,054
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

Nie, w Titanium nie ma w standardzie Led Dynamic - jest to opcja do wszystkich wersji poza Vignale. Z tym, że z reguły Ledy są w pakietach z innymi, pozytecznymi elementami: czujniki parkowania, elektryczna klapa lub przyciemniane tylne szyby

Ostatnio edytowane przez jvc ; 25-09-2016 o 12:23
kaan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-09-2016, 13:16   #3907
qlszef
ford::average
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 29-01-2009
Skąd: Katowice
Model: Lexus ES. Był Mondeo MKIV 1.8TDCI oraz Mondeo MKV Hybrid
Silnik: hybrid
Rocznik: 2021
Postów: 54
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

[QUOTE=kaan1;2664680]Titanium + dodatki
i nie chciałem navi - która niepotrzebnie zawyża cenę,

a ja osobiście uważam że ta navi jest całkiem ok. Może jak ktoś często jeździ po trasach i potrzebuje jakiś wyspecjalizowanych opcji to fordowska navi nie będzie mu wystarczała ale ja choć też nie chciałem to teraz jestem zadowolony. Nawet malutkie wioski były rozpoznawane i prowadził mnie system całkiem dobrze. Ładnie też dzieli ekran na dwie części przy dojeździe do skrzyżowań i pokazuje szczegółowo dane skrzyżowanie. Moim zdaniem "na plus"

Bump: Grabarzek - u mnie nie ma takiego zapachu. Sprawdziłem
qlszef jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-09-2016, 13:19   #3908
Korchez
ford::average
 
Zarejestrowany: 23-01-2016
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5 Titanium Mica Shadow Black
Silnik: 2.0 203 KM EB AT =>240 by Totek2
Rocznik: 2015
Postów: 169
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

[QUOTE=qlszef;2664756]
Cytat:
Napisał kaan1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Titanium + dodatki
i nie chciałem navi - która niepotrzebnie zawyża cenę,

a ja osobiście uważam że ta navi jest całkiem ok. Może jak ktoś często jeździ po trasach i potrzebuje jakiś wyspecjalizowanych opcji to fordowska navi nie będzie mu wystarczała ale ja choć też nie chciałem to teraz jestem zadowolony. Nawet malutkie wioski były rozpoznawane i prowadził mnie system całkiem dobrze. Ładnie też dzieli ekran na dwie części przy dojeździe do skrzyżowań i pokazuje szczegółowo dane skrzyżowanie. Moim zdaniem "na plus"

Bump: Grabarzek - u mnie nie ma takiego zapachu. Sprawdziłem
Potwierdzam. Asystent pasa ruchu bardzo ładnie rozrysowany.
Korchez jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-09-2016, 13:24   #3909
kaan1
ford::expert
 
Avatar kaan1
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-11-2015
Skąd: KRA
Model: MK5
Silnik: 180 KM
Rocznik: 2016
Postów: 2,054
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

Nie mówię że jest zła ale za droga i aktualizację to dodatkowy koszty. A nasi specjaliści z forum mają wyśmienitą alternatywę dla wersji z Sync 2
kaan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-09-2016, 13:34   #3910
qlszef
ford::average
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 29-01-2009
Skąd: Katowice
Model: Lexus ES. Był Mondeo MKIV 1.8TDCI oraz Mondeo MKV Hybrid
Silnik: hybrid
Rocznik: 2021
Postów: 54
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

To prawda, jest droga ale to że mam ją zawsze pod ręką jak nie do przecenienia. Inna sprawa, że czasem słońce powoduje, że nic nie widać. Szkoda, że nie ma czegoś takiego jak ma Passat w tej wersji z elektronicznymi zegarami, że navi jest wyświetlana z dobrą grafiką tuż przed kierowcą. W mondeo mamy jedynie dość ubogą opcję tej navi między zegarami. Ostatnio jechałem Volvo S90 i tam navi też świetnie śmigała pomiędzy prędkościomierzem i obrotomierzem.

A jaka jest ta alternatywa na Sync2? Nie jestem na bieżąco niestety;(
qlszef jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:26.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.