Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-01-2010, 11:26   #1
tomunios
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-12-2008
Postów: 14
Domyślnie Nie gaśnie kontrolka ABS i ESP

Witam,
Wsiadam dziś do autka z rana a tam po przekręceniu kluczka nie gaśnie kontrolka ABS i ESP. Wczoraj po zaparkowaniu autka w garaży wszystko było ok.
Pojeździłem dziś trochę autem ale nadal nie gaśnie. Pomyślałem, że może gdzieś śnieg się wpakował na czujnik więc szybka myjnia ręczna w okolicach kół ale bez poprawy.

Miał ktoś coś takiego? Może jakaś kosteczka łącząca kable zaszła solą?


Pozdrowka
tomunios


Ostatnio edytowane przez TOMAS ; 13-03-2011 o 11:08
tomunios jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2010, 11:44   #2
TiM
ford::professional
 
Avatar TiM
 
Zarejestrowany: 03-12-2007
Model: Mondeo
Silnik: 1.8 TDCi 125/144KM 340/403Nm :) chip by heko
Rocznik: 12.2007
Postów: 1,278
Domyślnie Odp: Problem z ABS i ESP

Może głupie pytanie ale...
A czy przypadkiem nie wyłączyłes ESP? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
G - Car solution
TiM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2010, 11:46   #3
tomunios
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-12-2008
Postów: 14
Domyślnie Odp: Problem z ABS i ESP

Cytat:
Może głupie pytanie ale...
A czy przypadkiem nie wyłączyłes ESP? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jestem blondynem.... fakt.... ale ESP mam włączony Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tomunios jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2010, 12:20   #4
osama80
ford::average
 
Zarejestrowany: 28-11-2008
Model: Focus
Silnik: 2.5
Rocznik: 2007
Postów: 52
Domyślnie Odp: Problem z ABS i ESP

Mam ten sam problem juz drugi raz. Za pierwszym razem wadliwy okazal sie modul abs. Za drugim razem mily pan w serwisie powiedzial ze musza wymienic wadliwy sensor abs przy tylnym lewym kole. niestety w obu przypadkach czas oczekiwania nz czesci 2 tygodnie-factory order.
osama80 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2010, 12:37   #5
tomunios
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-12-2008
Postów: 14
Domyślnie Odp: Problem z ABS i ESP

Cytat:
Napisał osama80 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam ten sam problem juz drugi raz. Za pierwszym razem wadliwy okazal sie modul abs. Za drugim razem mily pan w serwisie powiedzial ze musza wymienic wadliwy sensor abs przy tylnym lewym kole. niestety w obu przypadkach czas oczekiwania nz czesci 2 tygodnie-factory order.
oo kurka to mnie pocieszyłeś.... mój już po gwarancji... a taki moduł ABS to pewnie "parę złociszy" kosztuje... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tomunios jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2010, 13:41   #6
osama80
ford::average
 
Zarejestrowany: 28-11-2008
Model: Focus
Silnik: 2.5
Rocznik: 2007
Postów: 52
Domyślnie Odp: Problem z ABS i ESP

Jesli to jest modul abs to moze byc dosyc droga sprawa. Ja swojego robilem jeszcze na gwarancji (3 letniej na szczescie) wiec koszty mnie nie interesowaly. Jesli masz mozlwosc to podjedz do znajomego mechanika bo problem moze byc w nieszczelnym lub przerdzewialym okablowaniu i nie trzeba wcale nic wielkiego i drogiego wymieniac.
osama80 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2010, 13:55   #7
hokeistatk
ford::average
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Siemianowice Śląskie
Model: s-max TITANIUM S
Silnik: 2.0 TDCi 163 KM
Rocznik: 2012
Postów: 66
Domyślnie Odp: Problem z ABS i ESP

Kiedyś jeździłem 307 to też miałem taki przypadek. 2-3 razy zaświeciła mi się kontrolka ABS przy mrozach i gdy obficie padał śnieg ale po przejechaniu kilku km gasła.Mówili mi również, że mogła dostać się woda i zamarzła ale czy to prawda to nie wiem bo sie kompletnie na tym nie znam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Minęło 2 miesiące a serwis sam zaprosił mnie na wizytę gdzie mieli akcje serwisową ABS. Wiem, że coś tam wymieniono i było ok. Całe szczęście dzisiaj jeżdżę Mondkiem i nie mam tego problemu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
hokeistatk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2010, 14:05   #8
Byku90
ford::average
 
Zarejestrowany: 05-05-2008
Skąd: Lublin
Model: Ford Mondeo mk2
Silnik: 2.0
Rocznik: 1997
Postów: 71
Domyślnie Odp: Problem z ABS i ESP

To może być czujnik gdzieś przy którymś kole. Mój wujek miał podobnie, tyle że w alfie 156 Jak tylko zaczął padać deszcz lub umył samochód to paliła mu się kontrolka ABSu. Gdy było sucho (to miało miejsce w lecie) ABS działał jak należy, ale wystarczył tylko deszcze lub mycie, żeby ABS się wyłączył... Po wymienia któregoś tam czujnika wszystko wróciło do normy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Byku90 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2010, 14:18   #9
osama80
ford::average
 
Zarejestrowany: 28-11-2008
Model: Focus
Silnik: 2.5
Rocznik: 2007
Postów: 52
Domyślnie Odp: Problem z ABS i ESP

Jak pierwszy raz pojawil sie ten problem to w serwisie bez patrzenia na samochod powiedzieli modul abs. Ponoc byl to powszechny problem z poczatku produkcji. Za drugim razem zima, snieg, bloto i zaczelo sie to samo. Tylko tym razem kontrolki potrafily kilkukrotnie same gasnac takze mysle ze mogl to byc problem z jakas nieszczelnoscia. Skasowali blad. Pomoglo na jeden dzien.Teraz wymieniaja sensor a ze samochod na gwarancj to niech daja wszystko nowe. Wszystkie naprawy sa wpisane w komputer wiec mam podkladke jakby po zakonczeniu gwarancji cos znowu bylo nie tak.
osama80 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2010, 14:22   #10
tomunios
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-12-2008
Postów: 14
Domyślnie Odp: Problem z ABS i ESP

Muszę podjechać do jakiegoś serwisu żeby podłączyli go do kompa i wtedy wyjdzie co jest.
Zna ktoś może jakiś dobrych magików z W-wy ? Oczywiście ASO sobie podaruje...

Mam wrażenie, że coś mi autko nie przyśpiesza jak powinno, tzn. tak jakby sprężarka na pół gwizdka ciągnęła... Też tak miałeś może?
tomunios jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
abs , esp , mondeo mk4


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:43.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.