Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-09-2019, 21:21   #1
necak19
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-02-2018
Model: Transit III
Silnik: 2,5
Rocznik: 1989
Postów: 42
Domyślnie Syczy powietrze pod pedałem gazu

Witam,
Potrzebuję pomocy! Jestem w trasie i zaczął syczyc mi pedał hamulca. Za pierwszym naciśnięciem jest trochę miękki ale hamuje dobrze. Mogę jechać dalej? Przede mną jeszcze z 700km Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. jest jakiś sposób aby samemu to naprawić? Ogólnie jestem w okolicy Katowic, że może jest ktoś kto by mi mógł pomóc? Oczywiście zapłacę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

necak19 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-09-2019, 21:33   #2
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,971
Domyślnie Odp: Syczy powietrze pod pedałem gazu

Sprawdziłeś poziom płynu w zbiorniczku? Jeżeli jest za mało, trzeba zacząć od obejrzenia tylnych hamulców od wewnętrznej strony, czy nie ma wycieku na felgę (cieknący cylinderek). Potem ewentualnie przód i przewody. Potrzebna dobra latarka.
Może syczeć powietrze w pompie jeżeli jest zapowietrzona.
Jeżeli wyciek nie jest gwałtowny, to można jechać dolewając płyn - nie jest drogi...

Może tez syczeć uszkodzone serwo.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 12-09-2019 o 21:36
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-09-2019, 21:58   #3
necak19
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-02-2018
Model: Transit III
Silnik: 2,5
Rocznik: 1989
Postów: 42
Domyślnie Odp: Syczy powietrze pod pedałem gazu

Płynu, nic nie ubywa. Jest taki sam stan jak przed trasą. Syczy z takiej szarej gumy z pedału hamulca
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
necak19 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-09-2019, 22:53   #4
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,971
Domyślnie Odp: Syczy powietrze pod pedałem gazu

Albo mechanicznie coś się przyciera w sterowaniu serwem, albo serwo straciło szczelność.
Nawet jak serwo całkiem padnie, to hamować możesz, tyle że deptać trzeba pedał bardzo, bardzo mocno.
Jeżeli pedał syczy przy jego deptaniu przy zgaszonym silniku - to spróbuj trysnąć WD40 na sztangę idącą od pedału do serwa.
Generalnie - jeżeli wciśniesz pedał przy zgaszonym silniku i kiedy teraz odpalisz silnik a pedał wejdzie nieco głębiej w podłogę - to oznacza, że serwo pracuje poprawnie i nie ma tragedii.

Trudno wyrokować jednoznacznie co tam się dzieje, ale zachowaj ostrożność...

Niezależnie od tego - o ile dobrze pamiętam moje jazdy Transitem 2,5D - to po twoim poście tak jak bym przypominał sobie takie ni to skrzypienie, ni to syczenie przy wciskaniu hamulca.. No - ale to było wiele lat temu, a pamięć ludzka jest zawodna... W ostatnim moim 2,5D zmieniałem pod koniec właśnie serwo, ale nie dlatego, że syczało, ale ponieważ przestało działać.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 12-09-2019 o 23:01
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-09-2019, 22:57   #5
ziemek56
ford::expert
 
Avatar ziemek56
 
Zarejestrowany: 30-12-2006
Skąd: Szczecin
Model: Ś. P. Transit 100
Silnik: 2,5 D
Rocznik: *1992 / +2011
Postów: 2,272
Domyślnie Odp: Syczy powietrze pod pedałem gazu

Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Może tez syczeć uszkodzone serwo.
Popychacz w serwie uszczelniony jest uszczelką wargową (ala simmering).
Prawdopodobnie serwo dosysa powietrze przez nieszczelność albo uszkodzonej uszczelki, albo np wżer na samym popychaczu. części nie kupisz nawet w serwisie.
Hamulec będzie lekko słabszy i bardziej miękki, ale nie jest to niebezpieczne. Jeśli nie ma dużego wycieku płynu nic gwałtownie raczej się nie pogorszy.
__________________
A prywatnie ... Toyotka D4D
ziemek56 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-09-2019, 16:17   #6
necak19
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-02-2018
Model: Transit III
Silnik: 2,5
Rocznik: 1989
Postów: 42
Domyślnie Odp: Syczy powietrze pod pedałem gazu

Witam,
Usterka naprawionaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. wymienione serwo! Koszt naprawy wraz z serwem 300zl. Myślę, że to dobra cena patrząc na to, że mój wybawiciel mechanik zlitowalnsiee nade mną i zrobił to odd ręki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. dodatkowo dostałem pompę hamulcowa na zapas bo była w używanym zestawie. dziękuję wam za pomoc
necak19 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:16.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.