Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-09-2019, 14:38   #581
bidżej
ford::professional
 
Avatar bidżej
 
Zarejestrowany: 01-08-2006
Skąd: Stuttgart
Model: Focus MK4
Silnik: 2.0 EcoBlue + A8
Rocznik: 2018
Postów: 1,416
Domyślnie Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.

Cytat:
Napisał tryhp3 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Focus Active to Focus na szczudłach, a recenzenci zauważyli jedynie, że nieco bardziej wychyla się na zakrętach.
nie no miej litość, Focus Active to jest Focus na sprężynach dłuższych o 10mm, a nie auto o podwyższonym zawieszeniu i całej karoserii (xceed jest od ceeda dłuższy o 8.5cm, wyższy o 4cm i szerszy o 2.5cm)

bidżej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-09-2019, 14:58   #582
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,725
Domyślnie Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] o 30mm, a nie 10. xceed wyższy o 40mm to zaledwie 1cm więcej od Foki, więc żadna różnica, zwłaszcza, że większość jak nie całość tej różnicy to prześwit.
Dla mnie oba nadal są zwykłymi kompaktami na szczudłach. Trochę inna buda tego nie zmieni.
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-09-2019, 15:24   #583
forger
ford::advanced
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 15-04-2019
Skąd: Lublin
Model: Focus Active HB
Silnik: 1.5 EB 150KM M6
Rocznik: 2019
Postów: 377
Domyślnie Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.

Ford podaje różnice 30 mm z przodu i 34 mm z tyłu. 1 cm pochodzi od opon o wyższym profilu, reszta to zawieszenie. Focus Active HB jest o 19 mm dłuższy i według niektórych źródeł szerszy o 19 mm od pozostałych wersji - być może ma szersze błotniki, albo kolejny błąd w danych.
forger jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-09-2019, 15:35   #584
bidżej
ford::professional
 
Avatar bidżej
 
Zarejestrowany: 01-08-2006
Skąd: Stuttgart
Model: Focus MK4
Silnik: 2.0 EcoBlue + A8
Rocznik: 2018
Postów: 1,416
Domyślnie Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.

Cytat:
Napisał boncio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] o 30mm, a nie 10. xceed wyższy o 40mm to zaledwie 1cm więcej od Foki, więc żadna różnica, zwłaszcza, że większość jak nie całość tej różnicy to prześwit.
Dla mnie oba nadal są zwykłymi kompaktami na szczudłach. Trochę inna buda tego nie zmieni.
skoro większość tej różnicy to prześwit to tym gorzej dla xceeda :>
bidżej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-09-2019, 06:07   #585
Adamson92
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-09-2019
Model: Focus St-Line
Silnik: 1.5
Rocznik: 2019
Postów: 26
Domyślnie Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.

Ja natomiast w poprzednim tygodniu odebrałem swojego Focusa i już w pierwszych dniach zaczęły się kłopoty. Poza kilkoma problemami, które zniknęły cudownie same (na godzinę przestały grać głośniki z przodu od strony kierowcy, przy zamykaniu samochodu dwa razy ekran pozostawał podświetlony czy też dziwne klikanie, cykanie pedału hamulca przy mocniejszym wciśnieciu, którego na początku na sto procent nie było a jest dalej obecne) najbardziej irytuje mnie rzecz, która pojawiła się na trzeci dzień po odbiorze samochodu tzn dziwne drgania(wręcz trzaski) z okolicy słupków B lub też z drzwi. Najłatwiej wybudzić te dzwięki głośniejszą muzyką, tak jakby basy były zbyt mocno ustawione, natomiast co ciekawe dzwięk zanika przy otworzeniu drzwi, przy delikatnym pociągnięciu szyby w swoją stronę lub przy wciśnieciu łokcia w lewy podłokietnik. To samo jest od strony pasażera. Na początku podejrzewałem uszczelki, jednak to nie one i pierwszego dnia od pojawienia się czegoś takiego dzwięki te potrafił występować nawet na super równej drodze. Czy ktoś spotkał się z czymś takim? Miałem wcześniej dwa nowe samochody i takie rzeczy pojawiały się po 4,5 miesiącach, ale po 3 dniach to już lekka przesada.

Ostatnio edytowane przez Adamson92 ; 21-09-2019 o 06:14
Adamson92 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-09-2019, 07:23   #586
Tomek_ST-line
ford::advanced
 
Avatar Tomek_ST-line
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 28-10-2018
Skąd: Osnabrück
Model: Focus Turnier ST-Line
Silnik: 2.0 EcoBlue 150KM
Rocznik: 2018
Postów: 237
Domyślnie Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.

Cytat:
Napisał Adamson92 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja natomiast w poprzednim tygodniu odebrałem swojego Focusa i już w pierwszych dniach zaczęły się kłopoty. Poza kilkoma problemami, które zniknęły cudownie same (na godzinę przestały grać głośniki z przodu od strony kierowcy, przy zamykaniu samochodu dwa razy ekran pozostawał podświetlony czy też dziwne klikanie, cykanie pedału hamulca przy mocniejszym wciśnieciu, którego na początku na sto procent nie było a jest dalej obecne) najbardziej irytuje mnie rzecz, która pojawiła się na trzeci dzień po odbiorze samochodu tzn dziwne drgania(wręcz trzaski) z okolicy słupków B lub też z drzwi. Najłatwiej wybudzić te dzwięki głośniejszą muzyką, tak jakby basy były zbyt mocno ustawione, natomiast co ciekawe dzwięk zanika przy otworzeniu drzwi, przy delikatnym pociągnięciu szyby w swoją stronę lub przy wciśnieciu łokcia w lewy podłokietnik. To samo jest od strony pasażera. Na początku podejrzewałem uszczelki, jednak to nie one i pierwszego dnia od pojawienia się czegoś takiego dzwięki te potrafił występować nawet na super równej drodze. Czy ktoś spotkał się z czymś takim? Miałem wcześniej dwa nowe samochody i takie rzeczy pojawiały się po 4,5 miesiącach, ale po 3 dniach to już lekka przesada.
U mnie jest podobnie. Jak gra muzyka to cała buda tańczy 😝
Tomek_ST-line jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-09-2019, 12:25   #587
B4Bci4 z Bydzi
ford::average
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 16-04-2019
Skąd: Bydgoszcz
Model: focus mk4
Silnik: 1,5
Rocznik: 2019
Postów: 121
Domyślnie Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.

zacznij od przesmarowania uszczelek , są strasznie suche i czasami powodują dziwne dźwięki, wyeliminujesz 1 przyczynę, zostanie wtedy szukanie dalej
B4Bci4 z Bydzi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-09-2019, 15:14   #588
Adamson92
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-09-2019
Model: Focus St-Line
Silnik: 1.5
Rocznik: 2019
Postów: 26
Domyślnie Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.

Wszystkie ussczelki już przesmarowalem i nie pomogło, w poprzednim samochodzie też to przerabiałem, tam problemem były akurat uszczelki. Chyba czas na ASO, tak nawiasem mówiąc dzisiaj znowu przestały działać przednie głośniki z lewej, szok...
Adamson92 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-09-2019, 16:08   #589
timbersher
ford::advanced
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 12-10-2017
Skąd: internet
Model: Fiesta MK7 FL
Silnik: 1.25
Rocznik: 2017
Postów: 211
Domyślnie Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.

TO jakiś cyrk w piętnastoletnim samochodzie nie ma takich rzeczy a co dopiero w nowym. Zgłaszajcie wszystko co tylko można na gwarancji to jedynie jest nadzieja na poprawę jakości.
timbersher jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-09-2019, 18:17   #590
bidżej
ford::professional
 
Avatar bidżej
 
Zarejestrowany: 01-08-2006
Skąd: Stuttgart
Model: Focus MK4
Silnik: 2.0 EcoBlue + A8
Rocznik: 2018
Postów: 1,416
Domyślnie Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.

Cytat:
Napisał Adamson92 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
najbardziej irytuje mnie rzecz, która pojawiła się na trzeci dzień po odbiorze samochodu tzn dziwne drgania(wręcz trzaski) z okolicy słupków B lub też z drzwi
u mnie na trzeszczące i dzwoniące osłony słupków B pomogło trochę przestawienie wysokości pasów i wepchnięcie osłon głębiej pod uszczelki drzwi. Nadal sie odzywają, ale rzadziej i ciszej.

Bump:
Cytat:
Napisał timbersher Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zgłaszajcie wszystko co tylko można na gwarancji to jedynie jest nadzieja na poprawę jakości.
ten samochód tłuką już prawie dwa lata, jak się coś poprawi, to dopiero po lifcie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
bidżej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:58.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.