Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-08-2019, 14:51   #131
Tytuswalcz
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 10-06-2018
Skąd: Mirosławiec
Model: Mk4 /Mk5 2019
Silnik: 2.0 TDCI 163km/2.0 ecoblue 150km
Rocznik: 2010/2019
Postów: 2
Domyślnie Re: Adaptacyjne reflektory LED - ustawienia, opinie

Witam , odnośnie ustawiania świateł śmiało można jechać do każdej dobrej stacji robiącej przeglądy na urządzeniu sprawdza wysokość i ustawienie lewo-prawo bo też jest istotne. Tak zrobiłem w nowo odebranym z salonu mk5 2019 . Regulacja wysokości jak w normalnych lampach z tyłu a na boki w narożnikach lamp przy błotniku koszt 15zl . Oczywiście wszytko robimy na manualnym ustawieniu świateł mijania. Potrzebujecie fotek piszcie . Pozdrawiam.

Tytuswalcz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-08-2019, 15:13   #132
helik
ford::amateur
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 24-10-2018
Skąd: Zielona Góra
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0 ecoboost 240KM
Rocznik: 2015
Postów: 4
Domyślnie Odp: Re: Adaptacyjne reflektory LED - ustawienia, opinie

Cytat:
Napisał Tytuswalcz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam , odnośnie ustawiania świateł śmiało można jechać do każdej dobrej stacji robiącej przeglądy na urządzeniu sprawdza wysokość i ustawienie lewo-prawo bo też jest istotne. Tak zrobiłem w nowo odebranym z salonu mk5 2019 . Regulacja wysokości jak w normalnych lampach z tyłu a na boki w narożnikach lamp przy błotniku koszt 15zl . Oczywiście wszytko robimy na manualnym ustawieniu świateł mijania. Potrzebujecie fotek piszcie . Pozdrawiam.
Kolego, w moim autku światła świeciły ciut nisko, śrubokręt krzyżakowy, włączenie świateł 3-4 metry od ściany i pokręcenie śrubą wewnętrzną.. 3 obroty i jest super.
Myślałem, że auto samo skoryguje, ale nie, pozostało. Działa super, w ASo stwierdzili że jest w normie.
helik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-08-2019, 15:37   #133
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: Adaptacyjne reflektory LED - ustawienia, opinie

Tak regulacja świateł samemu na ścianie to rozwiązanie dla geniuszy ,ciężko podjechać na stację diagnostyczna i dać 10 zł na piwo.
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-09-2019, 20:51   #134
manius1450
ford::beginner
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 18-11-2018
Skąd: Lubań
Model: mondeo
Silnik: 2,0 180k
Rocznik: 2015
Postów: 48
Domyślnie Odp: Adaptacyjne reflektory LED - ustawienia, opinie

Czy jest ktoś z Dolnośląskiego kto naprawił by problem z lampami ? gdyż się zwieszają po 2-20 min i się obniżają, nie reagują na skręt i jest błąd B103D .
manius1450 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-11-2019, 20:03   #135
manius1450
ford::beginner
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 18-11-2018
Skąd: Lubań
Model: mondeo
Silnik: 2,0 180k
Rocznik: 2015
Postów: 48
Domyślnie Odp: Adaptacyjne reflektory LED - ustawienia, opinie

Nikt nie chciał mi pomóc, więc sam się za to zabrałem. Było dobrze jakiś miesiąc, ale już nie jest. Obecnie zawiesza się po 2-5 min. Wymieniłem sterownik będący pod lampą i nie pomogło. Chcę wymienić lampę. moja jest taka:
ES73-13D154-AD z 2015r a chciałbym wymienić na taką:
ES73-13D154-AH z 2018r tylko nie wiem czy to będzie działało?.

Czy ktoś już wymieniał na lampę z innymi oznaczeniami?
manius1450 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-03-2020, 18:02   #136
mbrejecki
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 27-01-2011
Skąd: kujawsko-pomorskie
Model: Ford Mondeo Vignale
Silnik: 2.0 TDCI/180 KM
Rocznik: 2017
Postów: 34
Domyślnie Odp: Adaptacyjne reflektory LED - ustawienia, opinie

Wyświetlił mi się parokrotnie komunikat - sprawdź światła adaptacyjne. Dzisiaj w ASO stwierdzono że błędem jestobwód silniczka reflektora z prawej strony, ogólna usterka elektryczna-kody DTC. Czy ktoś coś takiego miał u siebie i co może być z tą lampą nie tak. Oczywiście ASO przeprowadzi symulacje 2-godzinną pracy lamp i jeśli w tym czasie nie wyskoczy błąd to naprawy nie będzie.
mbrejecki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2021, 13:33   #137
Kuroyasami
ford::beginner
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 13-06-2019
Model: Mondeo Mk5 Liftback
Silnik: 1.5 Ecoboost
Rocznik: 2015
Postów: 29
Domyślnie Odp: Adaptacyjne reflektory LED - ustawienia, opinie

Cześć. Odgrzeję temat reflektorów LED, a mianowicie ustawiłem na stacji diagnostycznej światła na włączonej pozycji świateł mijania i na soczewce przyrządu jest ok. Problem pojawia się w momencie przełączenia włącznika świateł na tryb "auto". Strumień światła w lewym jak i w prawym reflektorze rozchodzi się na boki jakby samochód dostał zeza rozbieżnego i tu się obawiam, że najzwyczajniej w świecie mogę oślepiać kierowców jadących z naprzeciwka. Dodam, że reflektory ładnie skręcają i w DTC żadnych błędów nie ma. Czy to normalne zachowanie tych reflektorów czy trzeba przeprowadzić jakąś kalibrację?
Kuroyasami jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2021, 17:07   #138
p.saw
ford::professional
 
Avatar p.saw
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 22-05-2012
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MK5 FL Titanium
Silnik: 2.0 A8 EcoBlue 190KM
Rocznik: 2019, I rej. 2020
Postów: 1,311
Domyślnie Odp: Adaptacyjne reflektory LED - ustawienia, opinie

Cytat:
Napisał Kuroyasami Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Strumień światła w lewym jak i w prawym reflektorze rozchodzi się na boki jakby samochód dostał zeza rozbieżnego ... Czy to normalne zachowanie tych reflektorów czy trzeba przeprowadzić jakąś kalibrację?
Tak, to normalne. Gdybyś poczytał trochę ten wątek ewentualnie instrukcję obsługi a dla zupełnie leniwych obejrzał na YT filmiki Forda o działaniu świateł FDL Ford to wiedziałbyś dlaczego robią "zeza". Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
p.saw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-11-2021, 16:50   #139
Paszczaak
ford::amateur
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 23-07-2021
Skąd: Lubin
Model: Mondeo
Silnik: 2l D 180 ps
Rocznik: 2015
Postów: 2
Domyślnie Odp: Adaptacyjne reflektory LED - ustawienia, opinie

Witam. Mam problem z światłami led. Kupiłem Forda mondeo mk5 w maju i światła świeciły dobrze. Od jakiś 2 miesięcy świecą ewidentnie za nisko. Obojętnie czy w opcjach mam włączone auto czy wyłączone. Nawet jak się przełącza samo na długie to widzę przed sobą na drodze takie dwie jasne plamy jakby strumień wiązki bił w asfalt. O dziwo czasami około raz na 10 jazd do pracy świecą normalnie. Na stacji diagnostycznej pracownik swoim urządzeniem mierzył i stwierdził że jest ok. Elektromechanik żądnych błędów nie widzi na kompie. Coś tam ustawił bo niby faktycznie było ciut niżej i tu podał jakieś cyfry i po odbiorze auta było okej. Na drugi dzień jade o 5 rano do pracy i światła znów świecą za nisko. To trochę niebezpieczne bo mniejsze szanse na rekacje w porę jak mi wyskoczy oby tylko zwierzyna pod koła.
Światła witają mnie jak wsiadam lewo prawo góra dół. Same się przełączają na długie i krótkie jak coś jedzie bądź pusto przede mną. Nie wiem już gdzie szukać pomocy.
Druga przypadłość to inny odcień taki bardziej pod pomarańcz wpadajacy tej listwy led od dziennych. Z daleka się gubi. Z bliska ewidentnie inny odcień.
Wybaczcie za haotycznosc wpisy i Ewentualne błędy. Proszę o pomysły co może być nie tak.
Paszczaak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-11-2021, 10:23   #140
BartNS
ford::beginner
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 09-05-2014
Skąd: Warszawa / Nysa
Model: Galaxy
Silnik: 2.0 tdci biturbo
Rocznik: 2016
Postów: 23
Domyślnie Odp: Adaptacyjne reflektory LED - ustawienia, opinie

Cytat:
Napisał Paszczaak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
.. Obojętnie czy w opcjach mam włączone auto czy wyłączone...
Na stacji diagnostycznej pracownik swoim urządzeniem mierzył i stwierdził że jest ok
A jak mierzył to włącznik auto był włączony/wyłączony. Ja jak kupiłem samochód to ewidentnie automatyczne długie oślepiały, a dodatkowo oświetlały połowę samochodu z przodu. Przed weekendem poczytałem forum i pojechałem na stacje na ustawianie świata. Sprawdziliśmy i światła były ustawione poprawnie jak był włączony tryb auto, po ustawieniu nikt jeszcze nie zamrugał.

Odpal samochód, włącz mijania i zobacz jak świecą światła, "odcięcie" światła powinno być gdzieś na środku, później przełącz na auto i światła powinny się "rozjechać" u mnie na auto były ustawione idealnie a na drodze wszystko wariowało.
BartNS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:57.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.