Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-06-2019, 21:30   #481
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: Ile palą wam autka ?

Cytat:
Napisał Kubulsen Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
spalanie, choć jest wysokie w porównaniu do zwykłych aut (niżej zawieszonych), to nie jest aż tak straszne jakby się mogło początkowo po tych wszystkich zapowiedziach z youtuberowych testów wydawać (choć trzeba przyznać, że spalanie chwilowe na komputerze przy lekko mocniejszym depnięciu i niższym biegu wskazywało jakbym jechał jakimś tirem, pokazywało: 20-26 litrów).
To byłby twój pierwszy samochód? Moje zwykłe, niżej zawieszone, małolitrażowe spala średnio 7,5 litra. A konkretnie to od 5 do 10, zależnie od prędkości.

weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-06-2019, 22:44   #482
Wacman
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 06-08-2015
Skąd: Słupsk
Model: Escape/Kuga Titanium 4x4
Silnik: 1,6 182KM
Rocznik: 2015
Postów: 286
Domyślnie Odp: Ile palą wam autka ?

Cytat:
Napisał Kubulsen Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... po przejechaniu nim ok. 200 kilometrów na komputerze miałem średnią 6,6 l. Pewnie komputer nieco zaniża...
Zaniża to mało powiedziane, po prostu pokazuje tyle ile chciałbyś aby spaliło Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. . Zalej do pełna i spalanie wylicz z tankowania, bo tyle co pokazuje ten optymistyczny komputer realnie może spalić Fiesta a nie taki kloc jak Kuga Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wacman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-06-2019, 08:25   #483
Kubulsen
ford::average
 
Zarejestrowany: 10-04-2008
Skąd: Tarnobrzeg
Model: Mondeo Mk III GHIA, Kuga 2019
Silnik: benzyna 2,0 + LPG, 1,5 Ecoboost 150 KM
Rocznik: 2004, 2019
Postów: 83
Domyślnie Odp: Ile palą wam autka ?

Cytat:
Napisał Wacman Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zaniża to mało powiedziane, po prostu pokazuje tyle ile chciałbyś aby spaliło Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. . Zalej do pełna i spalanie wylicz z tankowania, bo tyle co pokazuje ten optymistyczny komputer realnie może spalić Fiesta a nie taki kloc jak Kuga Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czytaj dokładnie - auto było testowe, więc nie mam obecnie możliwości (i chęci Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ) jego tankowania. Jak go odbierałem do testów to miał średnie spalanie na komputerze 11,3 l i pewnie był testowany - jak to auta od dealera - praktycznie tylko w mieście. Ja to spalanie wyzerowałem i testowałem przez ok. 200 km, tak jak napisałem - głównie w trasie. Napisałem, że najpewniej zaniża ale nie wiem czy to było o 0,5 czy może o 2,5 litra.
Odpowiadając weuek: Kugę porównuje do tego co mam - czyli mondeo mk3 - na benzynie spala podobnie co Kuga (choć wiem, wiem, dystans testowania Kugi za krótki i dane tylko z komputera pokładowego), ale w mondeo jest 2,0, stąd oczywisty wniosek, że spalanie w Kudze jest wyższe.
Kubulsen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-06-2019, 08:40   #484
ołowiany
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 30-09-2014
Model: kuga, bmw
Silnik: 0,7
Rocznik: 1997
Postów: 278
Domyślnie Odp: Ile palą wam autka ?

Cytat:
Napisał Kubulsen Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
na benzynie spala podobnie co Kuga
Plus LPG ? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ołowiany jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-06-2019, 10:29   #485
Misieksmig
ford::average
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 18-01-2013
Skąd: Zabrze
Model: Focus
Silnik: 1,0 EcoBoost
Rocznik: 2012
Postów: 175
Domyślnie Odp: Ile palą wam autka ?

Ja mam Focusa mk3, a więc technika ta sama co w Kudze i komputer zaniża max 0,5 litra. Jednemu spali mniej drugiemu więcej. Także posądzanie każdego komu Kuga spali poniżej 10 litrów, że kłamie to trochę przesada. Każdy ma trochę inną technikę jazdy. Wniosek jest taki, że Kuga bazuje na Focusie ale spali więcej. Z tym chyba zgodzą się wszyscy. Jak komuś bardzo zależy na niskim spalaniu to musi kupić coś pokroju Focusa a nie Kugi. Ja też zastanawiam się nad zakupem tego modelu i rozmawiam z ludźmi użytkującymi ten samochód i twierdzą, że do 10 litrów się mieszczą.

Ostatnio edytowane przez Misieksmig ; 20-06-2019 o 10:33
Misieksmig jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-06-2019, 10:47   #486
Kubulsen
ford::average
 
Zarejestrowany: 10-04-2008
Skąd: Tarnobrzeg
Model: Mondeo Mk III GHIA, Kuga 2019
Silnik: benzyna 2,0 + LPG, 1,5 Ecoboost 150 KM
Rocznik: 2004, 2019
Postów: 83
Domyślnie Odp: Ile palą wam autka ?

Cytat:
Napisał ołowiany Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Plus LPG ? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na samym lpg mam zużycie od 9 l. w trasie przy spokojnej jeździe (nie przekraczając 90-100 k/h) do 15 l. w mieście (na krótkich dystansach), ale to nie forum mondeo, więc nie ma co rozwijać tematu. Sama Kuga w trasie mnie pozytywnie pod tym względem zaskoczyła, choć jeszcze raz przyznaje, że miałem z nią tylko "pobieżny" kontakt.
Kubulsen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-06-2019, 14:11   #487
ołowiany
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 30-09-2014
Model: kuga, bmw
Silnik: 0,7
Rocznik: 1997
Postów: 278
Domyślnie Odp: Ile palą wam autka ?

Gdzieś wyżej pisałem, że kiedyś udało mi się na ok. 200 km trasie spalić 7,9. Jechałem w 4 osoby, miałem na haku 3 rowery, moja kuga ma troszkę większy silnik i automat, jechałem z południa Małopolski więc górki...Więc może jest możliwe te 6,6 ?
Ale to nie była jazda - to było powolne przemieszczanie się z prędkościami poniżej dopuszczalnych, właściwie męczarnia. Rodzina chciała wysiąść...
I dodam, że u mnie zawsze jazda z tempomatem powoduje wyższe spalanie niż bez. Sądzę, że potrafię jeździć ekonomicznie. Też wyżej zamieściłem zdjęcie z "normalnej" jazdy i jest to wynik spalania dość typowy dla mnie.
Nie rozumiem potrzeby kupowania "suv-a" jeśli się jako priorytet stawia niskie spalanie. Są focusy i fiesty w wersjach activ (jak komuś zależy na udawaniu "terenowego" ), że o samochodach innych marek nie wspomnę... Głupia moda.
ołowiany jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-06-2019, 18:53   #488
Wacman
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 06-08-2015
Skąd: Słupsk
Model: Escape/Kuga Titanium 4x4
Silnik: 1,6 182KM
Rocznik: 2015
Postów: 286
Domyślnie Odp: Ile palą wam autka ?

Cytat:
Napisał Kubulsen Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czytaj dokładnie...
Czytałem co napisałeś i wiem ile to auto "chleje" a te dane z komputera co Cię tak zauroczyły można sobie w buty wadzić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. kiedyś bawiłem się w "eco jazdę" i ledwie osiągnąłem wynik ok 8/100 a te dane co podajesz to jak napisałem pasują do Fiesty przy normalnej jeździe i to bez większego "gazowania" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez Wacman ; 20-06-2019 o 18:57
Wacman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-06-2019, 00:03   #489
Kubulsen
ford::average
 
Zarejestrowany: 10-04-2008
Skąd: Tarnobrzeg
Model: Mondeo Mk III GHIA, Kuga 2019
Silnik: benzyna 2,0 + LPG, 1,5 Ecoboost 150 KM
Rocznik: 2004, 2019
Postów: 83
Domyślnie Odp: Ile palą wam autka ?

Cytat:
Napisał Wacman Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czytałem co napisałeś i wiem ile to auto "chleje" a te dane z komputera co Cię tak zauroczyły ...
Chyba jednak nie do końca dokładnie.
Poza tym te dane mnie nie zauroczyły bo przecież napisałem, że jechałem bardzo wolno i przepisowo. Taka Skoda Karoq z 1,5 TSI i DSG (porównuje tylko spalanie - więc Panowie spokojnie z tym hejtem) jest nieco oszczędniejsza (być może stąd że blisko 10 cm niższa, lub z powodu trybu jazdy na dwóch cylindrach), więc nie ma mowy o podnietach. Po prostu miłe rozczarowanie, poza tym jechałem FWD a ty Wacman jak wynika z opisu masz 4x4.
Ponadto uważam, że Kuga przy stosunkowo fajnym wyglądzie ma całą masę wad, od konstrukcyjnych i ergonomicznych począwszy na technicznych i trwałościowych skończywszy, ale które auto ich nie ma, jednak... sentyment do marki pozostaje.
Kubulsen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-06-2019, 08:15   #490
Misieksmig
ford::average
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 18-01-2013
Skąd: Zabrze
Model: Focus
Silnik: 1,0 EcoBoost
Rocznik: 2012
Postów: 175
Domyślnie Odp: Ile palą wam autka ?

Kubulsen, jakie decyzje zapadły? Bierzesz Kugę czy jednak coś innego?
Misieksmig jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:53.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.