Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-02-2007, 13:12   #1
tazzer
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-02-2007
Skąd: Sopot
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2003
Postów: 32
Domyślnie 6000 CD nie dzialaja przyciski, ale gra.

Witam Was, przeszukalem archwium, ale nie bylo nic co by mi pomoglo (a przynajmniej nie znalazlem).
Opisze problem: radio dzialalo przez jakies 4 miesiace bez zarzutu. Potem dwa czy 3 razy zacinaly sie przyciski (nie reagowaly), czyli nie moglem zmienic stacji, wyjac plyty, zmienic z radia na cd, czy z cd na radio, zmienic basy, itd. Dzialal jedynie przycisk/pokretlo wlaczenia/glosnosci. No i za chwile wracalo do normy, czyli moglem zmieniac wszystko. Po 3cim razie zostalo mi ostatnio ustawione radio i nic nie moglem juz zmieniac - procz wlaczenia/glosnosci. I tak jezdzilem jakis czas, myslac, ze sie moze znowu odblokuje, ale nie chcialo. Wiec odlaczylem akumulator, zeby zresetowac radio - teraz prosi o kod, ktorego nie moge wpisac, bo przyciski nie dzialaja......
Czy ktos mial podobny problem? Czy musze sie udac z tym do serwisu....
Dziekuje za wszelkie odpowiedzi.
Pozdrawiam

__________________
"My ball, my game" MJ
tazzer jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2007, 13:17   #2
frompoland
ford::professional
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 31-03-2006
Skąd: M22/BSI
Model: Ford Mondeo Titanium X Pac
Silnik: Petrol 240HP
Rocznik: 2014
Postów: 1,499
Domyślnie

tazzer, może kable od tyłu się odłączyły ? sprawdzałeś przewody? po dociskaj przewody i wtedy spróbuj
frompoland jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2007, 13:19   #3
Robsi
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 25-01-2007
Skąd: Katowice
Postów: 8
Domyślnie Re: 6000 CD nie dzialaja przyciski, ale gra.

[potrafisz wyciągnąć to radyjko? jeśli tak, to oddaj je do elektronika, jeśli nie pomoże to ASO Ford może to naprawić ale pewnie zapłacisz ze 2 stówki, hej
__________________
Robsi
Robsi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2007, 14:30   #4
tazzer
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-02-2007
Skąd: Sopot
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2003
Postów: 32
Domyślnie

dzieki za odpowiedzi.
Po napisaniu posta poszedlem probowac je wyjac, i mam je kolo siebie;]
Wszytskie kabelki (3 gniazdka: od glosnikow, zasilanie i jeszcze jeden nie wiem od czego) byly docisniete. Styki sa posmarowane jakims smarem (pewnie to jakis smar przewodzacy).
Myslisz, ze elektronik pomoze? Bede musial sprobowac.
__________________
"My ball, my game" MJ
tazzer jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2007, 18:56   #5
Slawko
 
Postów: n/a
Domyślnie

w środku któras złaczka nie kontaktuje. najlepiej porozłaczać i ponownie powpinac.
Niestety musisz rozebrac radio.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-02-2007, 10:47   #6
tazzer
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-02-2007
Skąd: Sopot
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2003
Postów: 32
Domyślnie

Wyjalem radio. Wtyczki z tylu mysle, ze sa dobrze polaczone, gdyby byly zle, to by w ogole nie dzialalo, albo np. tylko jakas funkcja typu "phone". Bo do takich funkcji sa osobne kabelki z tylu.
Rozebralem radio. W sumie mozna docisnac tylko dwie tasmy. Jedna tasme, ktora idzie od panelu z przodu do plyty glownej (sprawdzilem omomierzem, kabelek jest dobry), druga tasma (juz taka plaska, gdzie nie ida druty, a sciezki) idzie od plyty glownej do moduly odtwarzania CD. Podociskanie, wyjecie/wlozenie, posmarowanie stykow miedzy panelem wyjmowanym a radiem spirytusem nie przyniosly zadnych efektow Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Moze problem tkwi w panelu przednim (nie tym malutkim wyjmowanym, ale calym)? Tylko, zeby go rozkrecic potrzebuje klucz T...6? Nie jestem pewien, bo do obudowy musialem dokupic za 11zl T8. We wszystkich zestawach jakie mam sa tylko do T10. Chyba bede jednak musial oddac do elektronika.
Moze ktos wie, gdzie w trojmiescie warto oddac radio?
pozdrawiam
__________________
"My ball, my game" MJ
tazzer jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-12-2015, 01:59   #7
tomaso83
ford::amateur
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 02-12-2015
Skąd: CSW
Model: focus c-max
Silnik: 1.8
Rocznik: 2003
Postów: 8
Domyślnie Odp: 6000 CD nie dzialaja przyciski, ale gra.

Witam,
podpinam się pod temat.Jestem świeżym posiadaczem ce maksiora. Niestety mam te same objawy co kolega autor. Wrzuciłem płytkę i nie jestem wstanie jej wyciągnąć ponieważ jak Nie działają żadne przyciski funkcyjne prócz gałki włącznika radia. Proszę o pomoc
tomaso83 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:57.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.