Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-02-2016, 18:58   #21
_vinci_
ford::average
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 24-02-2014
Model: MONDEO MK V
Silnik: EcoBoost 1,5 160KM
Rocznik: 2016
Postów: 89
Domyślnie Odp: Spalanie 1,5 Ecoboost

Czy miał ktoś z Was (osób mających teraz 1,5 EB) poprzednio MK IV 1,8 TDCI 125KM ?
Jeśli tak, to jak oceniacie ten silnik w porównaniu do poprzednika (spalanie, dynamika, elastyczność) ?

_vinci_ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-02-2016, 20:15   #22
cattani75
ford::expert
 
Avatar cattani75
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 15-09-2008
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK5 Titanium, Fiesta MK8 ST-Line
Silnik: 2.0 EB, 1.0 EB
Rocznik: 2016, 2019
Postów: 3,823
Domyślnie Odp: Spalanie 1,5 Ecoboost

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Już za późno na te refleksje. :-)
Ja mam 2.2 TDCi 175KM i w 1.5EB automat na jeździe próbnej brakowało mi trochę kopa. Ale nie na tyle, żebym go bezwzględnie skreślił. Zastanawiałem się chwilę, ale przejażdżka z @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] EB 203KM sprawiła, że nie miałem złudzeń, którą wersję wybrać. Kilka łez na stacji benzynowej nie zaszkodzi. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Reasumując, w porównaniu z Twoim poprzednim dieslem chyba nie będziesz narzekał. :-)
cattani75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-02-2016, 20:21   #23
_vinci_
ford::average
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 24-02-2014
Model: MONDEO MK V
Silnik: EcoBoost 1,5 160KM
Rocznik: 2016
Postów: 89
Domyślnie Odp: Spalanie 1,5 Ecoboost

Cytat:
Napisał cattani75 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Już za późno na te refleksje. :-)
oj tam, oj tam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ale fakt, że dealer nie miał takiej wersji. Na jeździe próbnej jechałem 2.0 TDCI 150KM. A z 1.5 EB miałem do czynienia w C-Maxie (też na jeździe próbnej) i nie było tragedii. Ale teraz, jak już moje auto zjechało ze statku na ląd to mnie zaczynają nawiedzać czarne myśli, że za mało, że mogłem więcej, że auto cięższe itp ... tzw świrowanie przedodbiorowe Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
_vinci_ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-02-2016, 20:50   #24
cattani75
ford::expert
 
Avatar cattani75
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 15-09-2008
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK5 Titanium, Fiesta MK8 ST-Line
Silnik: 2.0 EB, 1.0 EB
Rocznik: 2016, 2019
Postów: 3,823
Domyślnie Odp: Spalanie 1,5 Ecoboost

Dlatego właśnie wziąłem 203 KM. Siedzę teraz spokojnie... :-)
cattani75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-02-2016, 21:14   #25
_vinci_
ford::average
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 24-02-2014
Model: MONDEO MK V
Silnik: EcoBoost 1,5 160KM
Rocznik: 2016
Postów: 89
Domyślnie Odp: Spalanie 1,5 Ecoboost

Cytat:
Napisał cattani75 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dlatego właśnie wziąłem 203 KM. Siedzę teraz spokojnie... :-)
Ale Ty się przesiadasz z 2,2 a ja z 1,8 więc odczucia będziemy mieli zapewne troszkę inne - zwłaszcza na początku, bo potem ....
No nic, na razie pozostaje mi też spokojnie czekać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
_vinci_ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-02-2016, 08:20   #26
Malenstwo8
ford::advanced
 
Avatar Malenstwo8
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 30-01-2016
Skąd: Zgierz
Model: Mondeo MK5 Kombi Titanium X/Fiesta Mk7
Silnik: 1,5 EB/1.25
Rocznik: 2016/2009
Postów: 387
Domyślnie Odp: Spalanie 1,5 Ecoboost

Cytat:
Napisał _vinci_ Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ale Ty się przesiadasz z 2,2 a ja z 1,8 więc odczucia będziemy mieli zapewne troszkę inne - zwłaszcza na początku, bo potem ....
No nic, na razie pozostaje mi też spokojnie czekać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie dramatyzuj Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja się przesiadam z 2,5T i nie panikuje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak naprawdę to zamieniam tylko 2 na 1 w oznaczeniu pojemności Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Turbo zostaje
Damy rade.
Malenstwo8 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-02-2016, 11:06   #27
_vinci_
ford::average
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 24-02-2014
Model: MONDEO MK V
Silnik: EcoBoost 1,5 160KM
Rocznik: 2016
Postów: 89
Domyślnie Odp: Spalanie 1,5 Ecoboost

Cytat:
Napisał Malenstwo8 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie dramatyzuj Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja się przesiadam z 2,5T i nie panikuje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak naprawdę to zamieniam tylko 2 na 1 w oznaczeniu pojemności Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Turbo zostaje
Damy rade.
Czuję się pocieszony Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak naprawdę to nie mogę się już doczekać i z tego czekania mi się takie myśli plączą po głowie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
_vinci_ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-02-2016, 11:43   #28
Malenstwo8
ford::advanced
 
Avatar Malenstwo8
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 30-01-2016
Skąd: Zgierz
Model: Mondeo MK5 Kombi Titanium X/Fiesta Mk7
Silnik: 1,5 EB/1.25
Rocznik: 2016/2009
Postów: 387
Domyślnie Odp: Spalanie 1,5 Ecoboost

Cytat:
Napisał _vinci_ Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czuję się pocieszony Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak naprawdę to nie mogę się już doczekać i z tego czekania mi się takie myśli plączą po głowie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No ja też nie mogę się doczekać, a do maja daaalekooo...
Malenstwo8 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-02-2016, 12:21   #29
labusm
ford::average
 
Avatar labusm
 
Zarejestrowany: 27-02-2008
Skąd: śląskie
Model: Mondeo MK V
Silnik: 1,5 EB
Rocznik: 2015
Postów: 58
Domyślnie Odp: Spalanie 1,5 Ecoboost

Cytat:
Napisał _vinci_ Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy miał ktoś z Was (osób mających teraz 1,5 EB) poprzednio MK IV 1,8 TDCI 125KM ?
Jeśli tak, to jak oceniacie ten silnik w porównaniu do poprzednika (spalanie, dynamika, elastyczność) ?
Cytat:
Napisał cattani75 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Już za późno na te refleksje. :-)
Ja mam 2.2 TDCi 175KM i w 1.5EB automat na jeździe próbnej brakowało mi trochę kopa. Ale nie na tyle, żebym go bezwzględnie skreślił. Zastanawiałem się chwilę, ale przejażdżka z @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] EB 203KM sprawiła, że nie miałem złudzeń, którą wersję wybrać. Kilka łez na stacji benzynowej nie zaszkodzi. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Reasumując, w porównaniu z Twoim poprzednim dieslem chyba nie będziesz narzekał. :-)
Cytat:
Napisał _vinci_ Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
oj tam, oj tam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ale fakt, że dealer nie miał takiej wersji. Na jeździe próbnej jechałem 2.0 TDCI 150KM. A z 1.5 EB miałem do czynienia w C-Maxie (też na jeździe próbnej) i nie było tragedii. Ale teraz, jak już moje auto zjechało ze statku na ląd to mnie zaczynają nawiedzać czarne myśli, że za mało, że mogłem więcej, że auto cięższe itp ... tzw świrowanie przedodbiorowe Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cytat:
Napisał _vinci_ Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czuję się pocieszony Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak naprawdę to nie mogę się już doczekać i z tego czekania mi się takie myśli plączą po głowie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cytat:
Napisał Malenstwo8 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No ja też nie mogę się doczekać, a do maja daaalekooo...
Nie wydaje się wam, Szanowni Koledzy, że to trochę OT jest???
Zupełnie nic do tematu nie wnosi.....
labusm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-02-2016, 17:27   #30
MATIevo
ford::beginner
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 28-03-2015
Model: Mondeo mk5
Silnik: 1.5 EB 204 KM by heko
Rocznik: 2015
Postów: 35
Domyślnie Odp: Spalanie 1,5 Ecoboost

Może delikatny OT, ale nie jest prawdą, że do tematu nic nie wnosi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Pozwala odpowiedzieć na pytanie, czy spalanie 1.5 EB nie jest zbyt małą korzyścią w porównaniu z przeciętną mocą Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Miałem wcześniej 2.2, 175 KM, manual, teraz 1.5, manual i nie narzekam. Nie czuję sie poszkodowany - chociaż mocy brakuje (ale w 2.2 też brakowało).

Ostatnio edytowane przez MATIevo ; 09-02-2016 o 17:52
MATIevo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:36.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.