Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-05-2018, 07:24   #1
Gorash
ford::average
 
Zarejestrowany: 11-01-2014
Model: 'smaks' TitS
Silnik: 2.0
Rocznik: 2010
Postów: 50
Domyślnie Autoalarm Cobra ak4918 - trzy piknięcia przy uzbrajaniu i okazjonalne wycie

Panowie - sprawa jest prosta. Mam autoalarm dokładany przy sprzedaży u dealera - Cobra AK4918.

1. Niestety często przy uzbrajaniu pika trzy razy. Dodam że po zaprogramowaniu szyb sytuacja się uspokaja, ale tylko na jakiś czas (dzień, dwa). Co mogę zrobić z tym fantem?

2. Nie wiem czy związane z powyższym, ale alarm potrafi mi się rozwyć zupełnie przypadkowo np. po dwóch godzinach od uzbrojenia. Dioda miga wówczas 6 razy - wg instrukcji albo zadziałał czujnik zbicia szyby bądź czujniki ultradźwiękowe. Czujniki już próbowałem zaklejać - nie pomogło.

Błędów w FORSCANIE brak, kiedyś miałem trop modułu drzwi kierowcy bo pokazywał się błąd komunikacji, ale już go dawno nie widziałem, a problem dalej występuje.

Pytanie dodatkowe - jak nic się nie poprawi to zamierzam wyłączyć ten alarm na stałe. Pytanie czy te 3 mignięcia są od alarmu czy Ford ma w standardzie jakąś procedurę sprawdzającą niedomknięte szyby?

Gorash jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-05-2018, 07:37   #2
MARR
ford::average
 
Zarejestrowany: 23-11-2009
Model: MONDEO MK5/ FOCUS MK3
Silnik: 2,0 TDCI /1,0 125KM
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 147
Domyślnie Odp: Autoalarm Cobra ak4918 - trzy piknięcia przy uzbrajaniu i okazjonalne wycie

I mnie okazjonalnie było to samo - alarm zachowuje się tak gdy uzna, że któraś szyba nie jest w pełni domknięta. Zauważyłem że problem pojawiał się gdy wcześniej opuszczałem/podnosiłem którąś z tylnych szyb - z tym że zdarzało się to raz na jakiś czas.
Lekarstwem w moim przypadku było nie programowanie szyb tylko całkowite ich opuszczenie "z kluczyka" a następnie tak samo wykonane całkowite ich zamknięcie.



Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka
__________________
Mondeo MK5 2,0 TDCI 150KM 2019r/Focus MK3 1,0 EB 125KM 2017
MARR jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-05-2018, 07:46   #3
Gorash
ford::average
 
Zarejestrowany: 11-01-2014
Model: 'smaks' TitS
Silnik: 2.0
Rocznik: 2010
Postów: 50
Domyślnie Odp: Autoalarm Cobra ak4918 - trzy piknięcia przy uzbrajaniu i okazjonalne wycie

Cytat:
Napisał MARR Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
I mnie okazjonalnie było to samo - alarm zachowuje się tak gdy uzna, że któraś szyba nie jest w pełni domknięta. Zauważyłem że problem pojawiał się gdy wcześniej opuszczałem/podnosiłem którąś z tylnych szyb - z tym że zdarzało się to raz na jakiś czas.
Lekarstwem w moim przypadku było nie programowanie szyb tylko całkowite ich opuszczenie "z kluczyka" a następnie tak samo wykonane całkowite ich zamknięcie.



Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka
Rozumiem że miałeś problem nr 1 z mojej listy? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Też mam wrażenie, że to musi być coś z szybami.

Dodam, że mam dostęp bezkluczykowy, nie wiem czy tam jest otwieranie/zamykanie szyb z pilota.

Ogólnie dodam że mam
Gorash jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-05-2018, 11:19   #4
marooo9
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-03-2007
Skąd: Tczew
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.5T
Rocznik: 2009
Postów: 24
Domyślnie Odp: Autoalarm Cobra ak4918 - trzy piknięcia przy uzbrajaniu i okazjonalne wycie

Witam,

U siebie tez mam bezkluczykowy i mam włączony moduł domykania/pouszczania szyb z pilota.

Żeby sprawdzić otwieranie naciśnij i trzymaj wciśnięty przycisk otwierania na pilocie i tak od 5 do 10s jak masz włączony moduł komfortu powinny wszystkie szyby pójść w dół i odwrotnie z domykanie - przytrzymujesz na pilocie przycisk zamykania.
marooo9 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-05-2018, 12:56   #5
MARR
ford::average
 
Zarejestrowany: 23-11-2009
Model: MONDEO MK5/ FOCUS MK3
Silnik: 2,0 TDCI /1,0 125KM
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 147
Domyślnie Odp: Autoalarm Cobra ak4918 - trzy piknięcia przy uzbrajaniu i okazjonalne wycie

Dokładnie tak jak kolega marooo9 napisał Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja u siebie dodatkowo przy zakładaniu alarmu (miałem auto od nowości) wymusiłem na dealerze odcięcie zasilania rozrusznika (bo w "oryginalnej" wersji alarm tylko wył 30 sekund - i pozwalał na odpalenie auta i odjechanie nim, sic!!)
Po latach zaczęły się przypadki że po otwarciu auta nie mogłem go odpalić - po przekręceniu kluczyka była cisza.
Pomagała procedura a'la Windows : wysiąść, zamknąć drzwi, uzbroić, rozbroić, wsiąść, odjechać. Jak nie pomaga to od początku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ewidentnie widać było że alarm się do końca nie rozbrajał - tak jakby się zawieszał.

W końcu to wyłączyłem bo nie uśmiechało mi się że któregoś dnia w końcu nie odpalę a znając życie będzie to gdzieś w nocy na stacji benzynowej przy autostradzie we Włoszech czy Bułgarii Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Co do szyb to dla mnie była akurat super przydatna opcja - wielokrotnie się zdarzyło że to 3xpikanie przy zamykaniu powodowało iż zawracałem do auta i odkrywałem nie domkniętą szybę lub drzwi.

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka
__________________
Mondeo MK5 2,0 TDCI 150KM 2019r/Focus MK3 1,0 EB 125KM 2017

Ostatnio edytowane przez MARR ; 26-05-2018 o 13:04
MARR jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-05-2018, 19:56   #6
Mondomaniak
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-09-2008
Skąd: Lublin
Model: Mondeo V USA/C-Max
Silnik: 1.5180KM/2.0TDCI180KM
Rocznik: 2014/2017
Postów: 95
Domyślnie Odp: Autoalarm Cobra ak4918 - trzy piknięcia przy uzbrajaniu i okazjonalne wycie

U mnie był problem z samoczynnym wzbudzaniem alarmu. Fachmany w serwisie kabelki oczywiście polutowali ale zaizolowane były taśmą która po czterech latach się porozklejała od temperatury pod maską. Robiło się zwarcie na syrenie schowanej pod maskownicą. Radził bym pójść tym tropem koszulek termokurczliwych raczej żaden serwis nie stosował.
Mondomaniak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:30.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.