Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > LPG
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-02-2006, 13:27   #1
gavinx
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-02-2006
Postów: 13
Domyślnie Przy 180KM/h zaczyna się dławić :(

Witam,

od jakiegoś czasu zauważyłem coś niepokojącegoGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a mianowicie: ostatnio na autostradzie A4 jechałem z Wrocławia do Katowic. Samochód bardzo niemiło Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. mnie zaskoczył. Rozpędzał się momentalnie do 179km/h (2.5 V6) ale jak dochodziło do 180 zaczynały się takie szarpnięcia jak np. kończy się gaz. Popuszłałem troszęczkę nogę do 178-179 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i jechał normalnie.

Mam gaz sekwencyjny. Czy filt gazu może być przyczyną czy raczej będzie to mapa a może jeszcze coś innego ??

gavinx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2006, 11:55   #2
mark
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 05-02-2006
Skąd: Czestochowa
Model: mondeo
Silnik: 2.0+LPG
Rocznik: 2001
Postów: 100
Domyślnie

podejrzewam ze przy takiej predkosci za slaba mieszanka gaz-pow przy mikserze odkrec gaz i wtedy sie przejedz tylko sie nie zabij na tych naszych dziurawych drogach
mark jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2006, 12:06   #3
jagrall
ford::expert
 
Avatar jagrall
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 28-05-2005
Skąd: Ruda Śląska
Model: Mondeo Mk IV
Silnik: 2,0 tdci
Rocznik: 2010
Postów: 3,770
Domyślnie

ja też mam sekwencję. mój kiedyś bardzo słabł powyżej 150km/h. pojechałem do gazownika, zwiększył mi dawkę na wyższych obrotach i teraz 200 leci bez problemu
__________________
"tylko dwie rzeczy są nieskończone. wszechświat i ludzka głupota. mam wątpliwości co do wszechświata" - Albert Einstein
Było: Mondeo MkII 1,8 + sekwencja, mkIII 2,2tdci
jagrall jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2006, 12:41   #4
gavinx
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-02-2006
Postów: 13
Domyślnie

byłem o normalego mechanika i powiedział mi, że uszkodzili mi trójnik od ciśnienia od serwa i że zaciąga mi lewe powietrze, oczywiście gazownik mówi, że to bzdura, że nie mogli tego uszkodzić. Orientuje się może ktoś ile taki trójnik może kosztować??

[ Dodano: 2006-02-18, 14:59 ]
Cytat:
Napisał jagrall
ja też mam sekwencję. mój kiedyś bardzo słabł powyżej 150km/h. pojechałem do gazownika, zwiększył mi dawkę na wyższych obrotach i teraz 200 leci bez problemu
zastanwiałem się też nad tym czy to nie zamała dawka gazu, ale na 3-cim biegu ciągnie mi do 145km/h przy 7500obr/min, a znowu na piątce dzisiaj mi się dławił, zmulał, przy 120KM/h :/

[/quote]

[ Dodano: 2006-02-18, 15:01 ]
Cytat:
Napisał mark
podejrzewam ze przy takiej predkosci za slaba mieszanka gaz-pow przy mikserze odkrec gaz i wtedy sie przejedz tylko sie nie zabij na tych naszych dziurawych drogach
przy sekwencji też jest możliwość jakiegoś ręcznego podawania dawki gazu??
gavinx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-03-2006, 18:47   #5
mlody11
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 10-03-2006
Postów: 2
Domyślnie

jakiej firmy jest ta sekfencja??? ja by stawiał na temperature gazu, może spadać przy więkrzych prędkosciach, przy wtrysku gazu niema możliwosci wzbogacenia ręcznie mieszanki, wszystkim steruje komp
mlody11 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:38.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.