Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-05-2019, 11:31   #1
Pawel FX
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 03-05-2019
Skąd: Kraków
Model: Grand C-Max
Silnik: 2,0 TDCi
Rocznik: 2012
Postów: 8
Angry zatarty silnik??

Witam wszystkich, napiszę parę(?) słów o smutnej i zapewne kosztownej przygodzie. 2,0 TDCi 163km 230 tys nalotu. Samochód z historią , regularnie serwisowany, używam go w 90% na autostradach. Lubię dynamicznie jeździć ale bez pałowania i pajacowania. W środę przedświąteczną przeszedł serwis olejowy, tylne hamulce czyli pełny standard. W piątek przed świętami zrobiłem trasę do Rzeszowa i popołudniu chciałem wrócić. Po odpaleniu czerwona kontrolka ciśnienia oleju wali po oczach, silnik chodzi głośno , momentami jak ciuchcia.. Poziom oleju ok więc musiałem wrócić do Krk na lawecie i odstawić auto do warsztatu. Cały czas łudziłem się że to może czujnik oleju, ale niestety nie. Diagnoza mechanika : zatarta pompa olejowa co podobno w konsekwencji może oznaczać zatarcie silnika. Nowa pompa zamówiona jest w Fordzie w DE, dopiero po wymianie i uruchomieniu silnika będzie można ocenić spustoszenia. Z kosztem wymiany pompy już się pogodziłem ale jak pomyślę o parunastu tys za remont silnika to szlag mnie trafia... Szukałem na necie opinii ale wszędzie piszą o tym silniku raczej pozytywnie. Co o tym myślicie, miał ktoś może podobne przygody?


Ostatnio edytowane przez Pawel FX ; 03-05-2019 o 11:36
Pawel FX jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-05-2019, 12:38   #2
slawek-kali
ford::expert
 
Avatar slawek-kali
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Niemcy - Paderborn
Model: Smax Titanium S
Silnik: 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 4,941
Domyślnie Odp: zatarty silnik??

przecież to popularny silnik.. sam słupek używany dostaniesz juz za 2000-3000zl... więc o jakich kilkunastu tysiącach piszesz? no chyba ze masz tak miłego mechanika Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Sprawdz VIN - napisz maila!
Auta z Niemiec, Ogledziny, pomoc w kupnie -> dzial uslugi-KLIK
slawek-kali jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-05-2019, 13:08   #3
madamsz
ford::professional
 
Avatar madamsz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 04-12-2011
Skąd: Mielec i okolice
Model: Focus 1,6 tdci; Fusion 1
Silnik: 1,6 ON; 1,4 Pb
Rocznik: 2012; 2004
Postów: 1,313
Domyślnie Odp: zatarty silnik??

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., a jak się postara to i "angola" kupi całego na części - będzie i coś innego do wyciągnięcia.
__________________
Było Mondeo 1999 1.8TD, był C-Max 2007 1.6 TDCI, jest Fusion I, i Focus 2012 1.6 TDCI, o Merivie B nie wspomnę bo wstyd
madamsz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-05-2019, 15:10   #4
Jaryska
ford::professional
 
Imię: ADAM
Zarejestrowany: 16-05-2018
Skąd: OTWOCK
Model: Mondeo MK3
Silnik: 1,8 cm3 DURATEC HE
Rocznik: 2003
Postów: 1,453
Domyślnie Odp: zatarty silnik??

Jak można zatrzeć pompę olejowa, jak cały czas jest w niej olej, chyba że przegapiłes dolanie oleju, dolałeś i napisałeś posta, że stan oleju OK.

Pompa olejowa jest na wale korbowym silnika, i jeżeli ma olej to daaje cisnienie, jak wypracowana, to daje może troche słabsze.

Twoja relacja jest mało wiarygodna, bo kontrolka powinna się zaświecić w czasie jazdy, ale nie po nocy, jak olej gesty, i cisnienie musi być.

Kupisz nową pompę, szkoda wogóle zakładac, bo masz zniszczony wał korbowy, i wszystkie panewki.

Tylko zakup innego silnika ograniczy koszty, a pompe odeślij, uratujesz parę złotych.
Jaryska jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-05-2019, 15:26   #5
Pawel FX
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 03-05-2019
Skąd: Kraków
Model: Grand C-Max
Silnik: 2,0 TDCi
Rocznik: 2012
Postów: 8
Domyślnie Odp: zatarty silnik??

ok,dziekuję za reakcję. tylko jaki sens miałoby podawanie nieprawdziwej relacji? kogo chciałbym oszukać? samego siebie? poziomu oleju nie sprawdzałem, byłem 2 dni po wymianie. Nie jestem mechanikiem, polegam na opinii gościa u którego serwisuję samochód. Kontrolka zaświeciła się po odpaleniu i przejechaniu paru metrów, po ok 4 godzinnym postoju. Czy taka demolka silnika o jakiej piszesz jest pewna? Wg mechanika u którego zostawiłem samochód montaż pompy jest konieczny aby uruchomić silnik i sprawdzić czy dalej jeszcze jest coś uszkodzone. Jeżeli uważacie że robi coś nie tak to proszę o ewentualne rady jak postąpić dalej ...

Bump: Mechanik stanowczo odradza mi wymianę na używany silnik, twierdzi że już się na tym przejechał i nie ma żadnej pewności że używka będzie ok, czy nie będzie już zajechany. Jestem trochę skołowany...
Pawel FX jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-05-2019, 16:16   #6
Jaryska
ford::professional
 
Imię: ADAM
Zarejestrowany: 16-05-2018
Skąd: OTWOCK
Model: Mondeo MK3
Silnik: 1,8 cm3 DURATEC HE
Rocznik: 2003
Postów: 1,453
Domyślnie Odp: zatarty silnik??

Podłaczyc manometr mechaniczny, uruchomic silnik, i zobaczyc, jakie jest cisnienie na jakich obrotach.
Nic wiecej juz sie nie zepsuje, co miało sie stac, juz sie stało, bo zauwazyłes zmiane odgłosu pracy silnika.

Kazdy bedzie Ci podawał inna porade, ale jak zrobisz to tylko zalezy od Ciebie.
Jaryska jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-05-2019, 16:34   #7
Pawel FX
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 03-05-2019
Skąd: Kraków
Model: Grand C-Max
Silnik: 2,0 TDCi
Rocznik: 2012
Postów: 8
Domyślnie Odp: zatarty silnik??

Zakładając że silnik jest uszkodzony w takim stopniu jak piszesz jaki powinien być w przybliżeniu rozsądny koszt remontu? chodzi o koszt szacowany oczywiście a nie dokładny kosztorys. Pompę więc i tak trzeba założyć?
Pawel FX jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-05-2019, 19:06   #8
zbinek512
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 17-03-2012
Model: ford focus
Silnik: 2.0 tdci 163km
Rocznik: 2013
Postów: 330
Domyślnie Odp: zatarty silnik??

Rozbiórka oględziny wału, cylindrów panewek, pomierzenie. Trudno powiedzieć o kosztorysie bez rozebrania silnika. Być może jak chwilę chodził ze świecącą kontrolką oleju (nie jechałeś nim), to nic mu się nie stało. Wymień pompę oleju i zobaczysz.
zbinek512 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-05-2019, 16:20   #9
lab
ford::beginner
 
Imię: Adrian
Zarejestrowany: 11-10-2015
Skąd: Plewiska k. Komornik
Model: Grand C-MAX
Silnik: 2.0 Duratorq 163KM
Rocznik: 2012
Postów: 17
Domyślnie Odp: zatarty silnik??

Z tych objawów które kolega opisał to wygląda jak obrócona panewka etc. W ub. roku na autostradzie między Poznaniem i Łodzią miałem podobną akcję, powrót na lawecie. Remont silnika razem z wymianą paru rzeczy jak dwunasta etc 13 tys

Więc się da, niby super silnik ale jak poleciało to wszystko.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
lab jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-05-2019, 18:25   #10
Kwiatek6178
ford::beginner
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 02-07-2018
Skąd: Nysa
Model: Cmax
Silnik: 2.0 diesel
Rocznik: 2013
Postów: 30
Domyślnie Odp: zatarty silnik??

Czy masz juz diagnozę.
Kwiatek6178 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:43.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.