Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-10-2018, 08:09   #21
marekkoczta
ford::average
 
Imię: marek
Zarejestrowany: 27-08-2017
Skąd: bialystok
Model: ford escape
Silnik: 2
Rocznik: 2016
Postów: 94
Domyślnie Odp: Domontowanie ACC w roczniku 2017

Cytat:
Napisał Escap Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tego nie wiem, schematy dotyczą modelu 2017 poliftowego. W modelu przed liftem część wtyczek się różni. Najlepiej zdobyć zdjęcie gdzie jest radar jeden i drugi (bo chyba się różnią) i porównać gniazda.


Wtyczka powinna być (jeśli jest taka instalacja - ja nie mam)w rejonie przedniego grilla, zderzaka, a druga strona wchodzi do DLC (Data Link Connector) który w 2017 jest umieszczony po lewej stronie kierownicy, tam gdzie gniazdo OBD (chyba nawet to to samo) W kierownicy jest są inne przyciski do tempomatu.

Podkreślam jeszcze raz temat i schematy dotyczą modelu MK2 FL - czyli modelu 2017 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Dodatkowo jeszcze schematy gdzie i jak idą kable do CAN
zobaczylem cos ciekawego ktos widzial w kuga lub escape head up to jest fajny bajer

marekkoczta jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-10-2018, 18:38   #22
ferolo22
ford::advanced
 
Imię: daniel
Zarejestrowany: 11-01-2013
Skąd: słupsk
Model: focus , Escape
Silnik: 1.6, 2.0
Rocznik: 2007, 2016
Postów: 422
Domyślnie Odp: Domontowanie ACC w roczniku 2017

Dobra pytanie teraz do was wiązkę doplotłem do radaru tylko nurtuję mnie jedna sprawa na schemacie co kolega dodał jest pokazane że radar ma we wtyczce mieć niby 5 przewodow ale patrząc już na drugie zdjęcie wtyczki występują tam jedynie 4 czyli 2 cany low high plus po bezpieczniku i minus a więc jaka poprawna jest konfiguracja?

Ostatnio edytowane przez ferolo22 ; 21-10-2018 o 20:22
ferolo22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-10-2018, 19:27   #23
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,034
Domyślnie Odp: Domontowanie ACC w roczniku 2017

Cytat:
Napisał ferolo22 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... jaka poprawna jest knfiguracja?
Na schemacie są 2 zasilania (VBAT) - to drugie jest dla samochodów ze start/stop i podawane jest w takim przypadku na wszystkie istotne moduły z przetwornika DC/DC w celu zapewnienia modułom stabilnego zasilania niezależnego od stanu pracy/zatrzymania silnika (ładowania aku) przez system start/stop.
Moim zdaniem te 2 zasilania są alternatywne albo pierwsze (bez start/stop) albo drugie (ze start/stop).
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-10-2018, 20:25   #24
ferolo22
ford::advanced
 
Imię: daniel
Zarejestrowany: 11-01-2013
Skąd: słupsk
Model: focus , Escape
Silnik: 1.6, 2.0
Rocznik: 2007, 2016
Postów: 422
Domyślnie Odp: Domontowanie ACC w roczniku 2017

No teraz rozumiem zastanawiało mnie własnie czemu jest tak pokazana przetwornica teraz już wiem. I tak za wczasu przeciągnołem przewód więcej to po prostu go zostawię bez wpiętego zasilania i zobaczymy jak to będzie się zachowywać po złożeniu całośći
ferolo22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-10-2018, 09:07   #25
syscorp
ford::beginner
 
Avatar syscorp
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 14-04-2006
Skąd: Łódź
Model: Ford Kuga
Silnik: Klekot 2.0TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 42
Domyślnie Odp: Domontowanie ACC w roczniku 2017

Cytat:
Napisał lukaszooo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
1. Radar ze stelarzem, wiązka zderzaka, przycisk kierownicy.
2. koszt: 1000-1500 radar, 300zł wiązka, 300zł przycisk.
3. Gwarancja zapewne zostanie utracona na elektronikę ze względu na modyfikacje wiązek jak i konfiguracji.

Wiązka auta wcale nie musi być przystosowana pod radar aktywny, wiązke da sie dorobić ale to już jakaś tam modyfikacja.... Kolejny temat to jak oryginalnie radar jest ochroniony, możliwe że oryginalnie jest z innym zderzakiem, grillem lub itp.
Tempomat aktywny na polskie drogi to chyba mus. Ja bez tego się irytuję i często zapominam włączyć. Tempomat sprzyja spokojnej jeździe za tirami Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. jeśli się nie spieszymy, mniej płacimy.
Ktoś się orientuje, czy można w to ustrojstwo uzbroić model z 2010?
syscorp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-11-2019, 07:37   #26
Escap
ford::advanced
 
Avatar Escap
 
Zarejestrowany: 25-05-2018
Model: Escape
Silnik: 2.0 EB 242KM 4x4
Rocznik: 2017
Postów: 310
Domyślnie Odp: Domontowanie ACC w roczniku 2017

Radar zamontowany, jest z tym trochę zabawy, ale naprawdę warto Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Działa aktywny tempomat i ostrzeganie przed kolizją.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg acc1.jpg (81.7 KB, 201 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg acc2.jpg (67.7 KB, 179 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg acc3.jpg (32.9 KB, 171 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg acc4.jpg (32.3 KB, 160 wyświetleń)
Escap jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-11-2019, 03:10   #27
deny24
ford::average
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 19-01-2019
Skąd: Lubaczów
Model: Escape
Silnik: 2.0 ecoboost
Rocznik: 2017
Postów: 73
Domyślnie Odp: Domontowanie ACC w roczniku 2017

Witam. Możesz udzielić trochę więcej informacji. Wymieniłeś kierownicę czy tylko element tempomatu i jak podłączenie przewodów w kierownicy, trzeba kombinować z wtyczką? Użyłeś przewodów od radaru z gotowej wiązki czy sam dorabiałeś? Wszystkie części z Kugi czy znalazłeś z Escape?
deny24 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-11-2019, 08:26   #28
Escap
ford::advanced
 
Avatar Escap
 
Zarejestrowany: 25-05-2018
Model: Escape
Silnik: 2.0 EB 242KM 4x4
Rocznik: 2017
Postów: 310
Domyślnie Odp: Domontowanie ACC w roczniku 2017

Cytat:
Napisał deny24 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Możesz udzielić trochę więcej informacji.
Części były z Kugi, są takie same, kierownice wymieniałem całą bo kupiłem wcześniej od ST-line grzaną, miała też sterowanie do tempomatu ACC. Przy kierownicy nic nie trzeba grzebać, najprościej to wystarczy wymienić tylko lewe przyciski (dostępne nawet w serwisie) wtyczki i połączenie jest takie samo - sygnały idą po can-ie. Instalację dorabiałem, od wtyczki 5 przewodów (wg instrukcji, którą dodałem na poprzednich stronach) podłączyłem do BJB czyli skrzynki bezpieczników w komorze silnika. Tak naprawdę najwięcej roboty to zdjęcie zderzaka, później wycięcie otworów w żaluzji i mocowanie uchwytu z radarem, mała modyfikacja mocowania, poziomowanie połączenie instalacji i składanie. Całość zajęła ok 6 godzin i programowanie z kalibracją z pół godzinki.
Escap jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-11-2019, 13:35   #29
deny24
ford::average
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 19-01-2019
Skąd: Lubaczów
Model: Escape
Silnik: 2.0 ecoboost
Rocznik: 2017
Postów: 73
Domyślnie Odp: Domontowanie ACC w roczniku 2017

Dzięki. Czyli żaluzja i atrapa została w oryginale? A jakieś przewody do deski przeciągałeś? Coś o tym w poprzednich postach było nadmieniane. Aktywację i adaptację robiłeś sam? I w jakim programie? Elektryka to nie mój konik, rzeczy mechaniczne jeszcze poogarniam i ewentualnie coś na kompie, ale czytanie schematów to już problem.
deny24 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-11-2019, 09:55   #30
Escap
ford::advanced
 
Avatar Escap
 
Zarejestrowany: 25-05-2018
Model: Escape
Silnik: 2.0 EB 242KM 4x4
Rocznik: 2017
Postów: 310
Domyślnie Odp: Domontowanie ACC w roczniku 2017

Cytat:
Napisał deny24 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czyli żaluzja i atrapa została w oryginale? A jakieś przewody do deski przeciągałeś?
Tak żaluzja została w oryginale, a przewody dociągnięte tylko do skrzynki bezpieczników w komorze silnika, tam połączyłem wszystkie 5 przewodów. Konfiguracja za pomocą UCDS-a zrobiona samodzielnie. Tak jak wcześniej napisałem od początku do końca niecałe 7 godzin, plus wcześniejsze przygotowanie mentalne, czyli czytanie, oglądanie zdjęć i sprawdzanie schematów :-)
Escap jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:10.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.