Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-09-2013, 08:52   #1
Bzyk90
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 10-10-2010
Skąd: Siedlce
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2013
Postów: 12
Domyślnie Głośna praca silnika po aktywacji tempomatu w ASO

Witam wszystkich

Jak wielu z nas postanowiłem zamontować w swoim mondeo tempomat, wszystko wykonałem zgodnie z instrukcją zamieszczoną na forum. Aby aktywować tempomat pojechałem do ASO Forda, wytłumaczyłem Pani czego oczekuje i samochód pojechał na serwis. Po około godzinie czasu Pani powiedziała, że wszystko się udało, odebrałem samochód i tu rozpoczęły się problemy.

1. Po odpaleniu samochodu silnik pracuje ok, ale gdy zaczynam jechać, samochód przyspiesza silnik pracuje bardzo głośno, słychać z niego jakieś stuki których nigdy wcześniej nie było.
2. Gdy przyśpieszam chce zmienić bieg na wyższy puszczam pedał gazu a samochód na moje puszczenie gazu reaguje dopiero po sekundzie. Gdy puszczam gaz samochód dalej przez sekundę przyspiesza zamiast zacząć zwalniać.
3. Gdy przekraczam prędkość 110km/h w kabinie słychać sygnał dźwiękowy tak jakby rezerwa paliwa się załączała

Czy ktoś ma jakieś pomysły co może być nie tak? Proszę o pomoc


Ostatnio edytowane przez Bzyk90 ; 07-09-2013 o 10:07
Bzyk90 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-09-2013, 20:14   #2
1olek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar 1olek
 
Zarejestrowany: 29-11-2005
Skąd: Dublin
Model: MKII Ghia / MKIII ZETEC
Silnik: 2.5 V6 / 1.8
Rocznik: 1997 / 2002
Postów: 6,370
Domyślnie Odp: Głośna praca silnika po aktywacji tempomatu w ASO

Odepnij aku, aby wykasowac pamiec kompa, jak to nie pomoze to najprawdopodobniej tempomat aktywowali ale cos innego przy okazji wylaczyli lub przestawili. Wroc do nich niech sprawdza co jest nie tak.
__________________
Pomoc tylko na forum ! Nie pros o pomoc przez PW !
1olek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-09-2013, 21:42   #3
benio
ford::professional
 
Avatar benio
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 25-04-2008
Skąd: Scyzorykowo
Model: Mdo Mk3 i MK4 HB; Fiesta Mk7
Silnik: 2.0TDCi; 1,4Pb
Rocznik: 2006; 2009
Postów: 1,663
Domyślnie Odp: Głośna praca silnika po aktywacji tempomatu w ASO

Cytat:
Napisał Bzyk90 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...
1. Po odpaleniu samochodu silnik pracuje ok, ale gdy zaczynam jechać, samochód przyspiesza silnik pracuje bardzo głośno, słychać z niego jakieś stuki których nigdy wcześniej nie było.
...
Może wykasowali kody wtryskiwaczy i teraz silnik wykonuje samoadaptację, która może troche potrwać i do tego czasu silnik moze pracować głośniej.

Cytat:
Napisał Bzyk90 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...
3. Gdy przekraczam prędkość 110km/h w kabinie słychać sygnał dźwiękowy tak jakby rezerwa paliwa się załączała ...
W ASO bawili się WDS'em/IDS'em i w elektronicznym układzie sterowania zestawem wskaźników (HEC) i włączyli Ci sygnalizację pomiaru pędkości - wtedy po przekroczeniu 110km/h rozlega się "tiiii".

Odpięcie aku nic nie da.
benio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-09-2013, 21:12   #4
Bzyk90
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 10-10-2010
Skąd: Siedlce
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2013
Postów: 12
Domyślnie Odp: Głośna praca silnika po aktywacji tempomatu w ASO

Dzięki za podpowiedzi.

Odłączenie akumulatora niestety nie pomogło, jutro jestem umówiony do ASO aby zobaczyli co się dzieje, gdy będę coś wiedział to dam znać
Bzyk90 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-09-2013, 19:13   #5
Bzyk90
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 10-10-2010
Skąd: Siedlce
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2013
Postów: 12
Domyślnie Odp: Głośna praca silnika po aktywacji tempomatu w ASO

Byłem w ASO na kolejną diagnostykę IDSm aby sprawdzili co się dzieje,
Sygnał dźwiękowy, który pojawiał się po przekroczeniu 110km/h został wyłączony, niestety pozostałych rzeczy nie potrafili poprawić. Silnik wyraźnie głośno pracuje jak jest zimny( nigdy wcześniej nie było tego, dopiero po aktywacji tempomatu się pojawiło), jak jest ciepły jest lepiej, ale to nie jest to co było. Z tych informacji co mi udzielili to zrobili całą diagnostykę IDSm, wraz z przelewami wtrysków oraz sprawdzeniem ciśnienia na wtryskach i pompie i wszystko jest w normie. Ich diagnoza jest taka iż po aktywacji tempomatu zmieniła się mapa wtrysków i oni z tym nic nie mogą zrobić, trzeba się przyzwyczaić do pracy silnika i jeździć.
Bzyk90 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-09-2013, 20:54   #6
benio
ford::professional
 
Avatar benio
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 25-04-2008
Skąd: Scyzorykowo
Model: Mdo Mk3 i MK4 HB; Fiesta Mk7
Silnik: 2.0TDCi; 1,4Pb
Rocznik: 2006; 2009
Postów: 1,663
Domyślnie Odp: Głośna praca silnika po aktywacji tempomatu w ASO

Moim zdaniem nie mogli poradzić sobie z aktywacją tempomatu (nie wiedzieli gdzie się to włącza) i zaktualizowali soft w ECU na taki z tempomatem, co spowodowało zmianę mapy wtrysków.
Co prawda nie przeczytałem wszystkich postów na Forum, dotyczących aktywacji tempomatu, ale na żadnym z nich nie natknąłem się by ktoś napisał o głośniejszej pracy silnika po tym procesie.

PS
A czy sprawdzali, czy kody wtryskiwaczy poprawnie są wpisane w komp pojazdu?
benio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-09-2013, 21:31   #7
Bzyk90
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 10-10-2010
Skąd: Siedlce
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2013
Postów: 12
Domyślnie Odp: Głośna praca silnika po aktywacji tempomatu w ASO

Cytat:
Napisał benio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Moim zdaniem nie mogli poradzić sobie z aktywacją tempomatu (nie wiedzieli gdzie się to włącza) i zaktualizowali soft w ECU na taki z tempomatem, co spowodowało zmianę mapy wtrysków.
Jeżeli chodzi o aktywację to pojechałem do serwisu z gotową instrukcją wydrukowaną z forum i poprosiłem o aktywację tak jak w tej instrukcji, nie wiem czy zastosowali się do niej czy zrobili po swojemu.


Cytat:
Napisał benio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A czy sprawdzali, czy kody wtryskiwaczy poprawnie są wpisane w komp pojazdu?
Pytałem o to czy wtryski nie pogubiły kodów. Odpowiedzieli mi, że nie i wszystko jest w porządku. Stwierdzili iż ten silnik będzie teraz tak pracował co nie było dla mnie żadnym pocieszeniem
Bzyk90 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-09-2013, 21:37   #8
benio
ford::professional
 
Avatar benio
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 25-04-2008
Skąd: Scyzorykowo
Model: Mdo Mk3 i MK4 HB; Fiesta Mk7
Silnik: 2.0TDCi; 1,4Pb
Rocznik: 2006; 2009
Postów: 1,663
Domyślnie Odp: Głośna praca silnika po aktywacji tempomatu w ASO

Chyba mapy wtryskiwaczy nie zależą od aktywacji tempomatu.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ale że nie jestem specjalistą w tym temacie, więc niech ktoś kumaty się wypowie (napisze).
benio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-09-2013, 21:41   #9
Tari
ford::average
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 02-01-2010
Skąd: Toruń
Model: Mondeo MK3 Kombi/Galaxy MK3
Silnik: 3x Mondeo: MK3 2,0 130/MK3 2,0 130/MK3 2,2 155/Galaxy 2007 2,0 140
Rocznik: M2006/M2006/M2007/G2007
Postów: 133
Domyślnie Odp: Głośna praca silnika po aktywacji tempomatu w ASO

hehe mi aso w 2009 albo 2010 zrobilo samowolna aktualizacje i uszkodzili kompa a w zasadzie cos w pamieci i objawy mialem podobne. przyjechalem cichym niedymiacym samochodem na przeglad a wyjechalem ledwo odpalajacym traktorem i skonczylo sie na regeneracji wtryskow i zmianie komputera.. a taka cisza jak byla po kupieniu juz nie wrocila. w twoim przypadku jednak mysle o innej opcji: z tego co pamietam aktualizacja kompa w aso wiazala sie z glosniejsza praca z racji podwyzszenia cisnienia na zimny rozruch itd. zeby wtryski pochodzily dluzej czyli psuly sie po gwarancji.
mozesz obrac kilka drog, podmiana komputera na niesplamiony przez aso albo wygenerowac nowe kody i miec nadzieje, ze bedzie dobrzeGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zostaje jeszcze klocenie sie z aso ale szczerze watpie ze stana na wysokosci zadania Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
mam ids'a gg: 4977835
Tari jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-09-2013, 15:32   #10
Bzyk90
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 10-10-2010
Skąd: Siedlce
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2013
Postów: 12
Domyślnie Odp: Głośna praca silnika po aktywacji tempomatu w ASO

Cytat:
Napisał Tari Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wygenerowac nowe kody i miec nadzieje, ze bedzie dobrzeGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W jaki sposób wygenerować nowe kody??


Cytat:
Napisał Tari Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
podmiana komputera na niesplamiony przez aso
W jaki sposób dobrać odpowiedni komputer, po jakimś kodzie czy numerze seryjnym? Sądzę, że było kilka różnych komputerów z różnymi parametrami. A może każdy komputer od 2.0 TDCI 115km będzie odpowiedni, czy trzeba go w jakiś sposób programować??
Bzyk90 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:48.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.