Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-08-2010, 15:07   #1
NiN_PL
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 17-08-2010
Skąd: Net
Model: Galaxy
Silnik: 2.0 TdCi
Rocznik: 2007
Postów: 4
Lightbulb Gdzie jest złącze diagnostyczne ? Jaki Interfejs diagnostyczny ?

Witam,

Przelotnie przejrzałem forum ale nie znalazłem odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie.
Gdzie w Galaxy MK3 (2007 - 2.0 TdCi - 140 KM) znajduje się złącze diagnostyczne ?
Dodatkowa sprawa czy ktoś może mi polecić interfejs diagnostyczny który będzie współpracował tym autem.

Z góry dziękuję za pomoc.
NiN

NiN_PL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-08-2010, 21:17   #2
Dejwid
ford::average
 
Zarejestrowany: 03-06-2009
Skąd: wielkopolska
Model: Galaxy MK3
Silnik: 2.2 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 110
Domyślnie Odp: Gdzie jest złącze diagnostyczne ? Jaki Interfejs diagnostyczny ?

złącze jest nad małym schowkiem po lewej stronie od kierownicy interfejsu jeszcze nieznam jak go znajdziesz to się podziel info będe wdzięczny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dejwid jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-08-2010, 11:18   #3
Lukasz26C
ford::average
 
Imię: Lukasz
Zarejestrowany: 03-06-2010
Skąd: Szczecin/Norwegia
Model: Ford Galaxy III
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 61
Domyślnie Odp: Gdzie jest złącze diagnostyczne ? Jaki Interfejs diagnostyczny ?

Co do interfejsu .

Przerabiałem ten temat całkiem nie dawno i muszę cię zmatrwic ponieważ , pewny interefejs kosztuje 20 000 więc na użytek własny raczej nie opłacalne . KTS jest za 5 000 lecz nie ma pewności czy będzie dobrze rozpoznawał błędy.

Ale jeśli znajdziesz coś co dobrze sie połączy z twoim autem też chetnie bym taki zakupił .

PS. Powiadają że VCDS czyta forda ja zakupiłem i niestety sie rozczarowałem , dobrze ze można było go zwrócić
Lukasz26C jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-08-2010, 12:53   #4
NiN_PL
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 17-08-2010
Skąd: Net
Model: Galaxy
Silnik: 2.0 TdCi
Rocznik: 2007
Postów: 4
Domyślnie

Witajcie,
Dziękuję Dejwid zlokalizowałem. Jak go zobaczyłem to zacząłem się z siebie śmiać bo był w takim miejscu że nie sposób ominąć, jest tylko 1 warunek trzeba wiedzieć czego szukać.

Co do Interfejsu, interesuje mnie on tylko do wychwytywania błędów i ewentualnie ich kasowania. Nie zamierzam programować cylindrów ani dokonywać re-konfiguracji. Chcę generalnie wiedzieć co mojemu dolega przed ewentualną naprawą Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Właśnie zapaliła mi się lampka pomarańczowa silnika która zgasła po kilku odpaleniach ale zmartwiło mnie to.

BTW może ktoś ma opis kontrolek i definicję błędów (kody błędów).

NiN

Cytat:
Napisał Lukasz26C Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

PS. Powiadają że VCDS czyta forda ja zakupiłem i niestety sie rozczarowałem , dobrze ze można było go zwrócić
Nie jestem specjalistą w tym temacie ale moduły VCDS obsługują tylko auta z GRUPY VAG (VW, AUDI, SEAT, SKODA). Nowy Galaxy MK3 to niezależna konstrukcja i z tego co słyszałem z silnikiem grupy PSA (PEUGOTE).

NiN

Ostatnio edytowane przez TOMAS ; 18-08-2010 o 12:55 Powód: Regulamin §21
NiN_PL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-08-2010, 07:20   #5
Lukasz26C
ford::average
 
Imię: Lukasz
Zarejestrowany: 03-06-2010
Skąd: Szczecin/Norwegia
Model: Ford Galaxy III
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 61
Domyślnie Odp: Gdzie jest złącze diagnostyczne ? Jaki Interfejs diagnostyczny ?

Cytat:
Napisał NiN_PL Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Nie jestem specjalistą w tym temacie ale moduły VCDS obsługują tylko auta z GRUPY VAG (VW, AUDI, SEAT, SKODA). Nowy Galaxy MK3 to niezależna konstrukcja i z tego co słyszałem z silnikiem grupy PSA (PEUGOTE).

NiN
Co do CVDs to racja ponieważ jest to kontynułacja starego VAG-a .
Lukasz26C jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-08-2010, 10:07   #6
taxidriver
ford::professional
 
Avatar taxidriver
 
Zarejestrowany: 10-01-2008
Skąd: Lublin Polska G
Model: Galaxy, Santa Fe
Silnik: AUY, D4EB - 2.2 16V R4 CRDi
Rocznik: 2001, 2008
Postów: 1,064
Domyślnie Odp: Gdzie jest złącze diagnostyczne ? Jaki Interfejs diagnostyczny ?

xxx

Ostatnio edytowane przez taxidriver ; 23-08-2010 o 08:48 Powód: nie potrzebne sugestie wg łukasz26c
taxidriver jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-08-2010, 10:24   #7
Lukasz26C
ford::average
 
Imię: Lukasz
Zarejestrowany: 03-06-2010
Skąd: Szczecin/Norwegia
Model: Ford Galaxy III
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 61
Domyślnie Odp: Gdzie jest złącze diagnostyczne ? Jaki Interfejs diagnostyczny ?

Cytat:
Napisał taxidriver Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jest to już Ford w 100% a więc chyba E-cat powinien czytać jeszcze kolega coś ma i czytał mondka ale nie pamiętam o to było, zaraz zerkne na allledrogo i dopisze.Euroscan tu masz link do aukcji jest upierdliwy i na początku trudny ale po paru dniach zabawy łatwizna i naprawdę ma fajne bajery np hamownia testowałem osobiście.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
To co podałeś w linku działa tylko do modelów do 2004 roku. Galaxy III zaczęto produkować od 2006 wiec coś mi tu nie gra??
Lukasz26C jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-08-2010, 14:03   #8
taxidriver
ford::professional
 
Avatar taxidriver
 
Zarejestrowany: 10-01-2008
Skąd: Lublin Polska G
Model: Galaxy, Santa Fe
Silnik: AUY, D4EB - 2.2 16V R4 CRDi
Rocznik: 2001, 2008
Postów: 1,064
Domyślnie Odp: Gdzie jest złącze diagnostyczne ? Jaki Interfejs diagnostyczny ?

xxx

Ostatnio edytowane przez taxidriver ; 23-08-2010 o 08:48 Powód: nie potrzebne sugestie wg łukasz26c
taxidriver jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-08-2010, 20:41   #9
Lukasz26C
ford::average
 
Imię: Lukasz
Zarejestrowany: 03-06-2010
Skąd: Szczecin/Norwegia
Model: Ford Galaxy III
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 61
Domyślnie Odp: Gdzie jest złącze diagnostyczne ? Jaki Interfejs diagnostyczny ?

Cytat:
Napisał taxidriver Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie jestem diagnostą podaje ci sugestie co widziałem i co działa to już twoja chyba broszka doczytać dokładnie i zorientować się co działa i jaka diagnostyka twojego samochodu. Euroscanem diagnozował kolega błędy takich aut jak seat toledo 2009 r. Mondeo 2008 r. Focus 2006 r moja galaktyka 2001 r.LAND ROVER FREELANDER 2004 td , citroen xantia 1996 ostatnie dwa z kabelkami wciskanymi w złącze diagnostyczne. Zawsze masz serwis i oryginał forda do diagnostyki. Jeszcze KTS powinien sobie poradzić, więcej na temat diagnostyki na pewno znajdziesz u doktora GOOGLE!!!
Ta twoja sugestia była prawie trafna . Napisałem po to aby innych nie wprowadzać w błąd tak jak ja zostałem wprowadzony ostatnio przez właśnie takiego typu sugestie!!!!! .

Ale spoko UNIWERSALNY INTERFEJS DIAGNOSTYCZNY EUROSCAN 2009 (ELM 327) powinien sobie poradzić ale jeszcze sie upewnię . Znajdujący sie tutaj [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Lukasz26C jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-08-2010, 21:26   #10
taxidriver
ford::professional
 
Avatar taxidriver
 
Zarejestrowany: 10-01-2008
Skąd: Lublin Polska G
Model: Galaxy, Santa Fe
Silnik: AUY, D4EB - 2.2 16V R4 CRDi
Rocznik: 2001, 2008
Postów: 1,064
Domyślnie Odp: Gdzie jest złącze diagnostyczne ? Jaki Interfejs diagnostyczny ?

xxx

Ostatnio edytowane przez taxidriver ; 23-08-2010 o 08:49 Powód: nie potrzebne sugestie wg łukasz26c
taxidriver jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
diagnostyka , interfejs



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:52.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.