Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-02-2011, 13:49   #1
goodghost
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 10-02-2011
Model: ZX4
Silnik: 2.0
Rocznik: 2007
Postów: 5
Question Dorobienie świateł - tylne przeciwmgielne

Witam,

Mam następujący problem. Otóż, druga rzecz której się czepili na przeglądzie to światła tylne przeciwmgielne. Chodzi o to że ich... po prostu nie mam. ZX4 jest z USA, a tam nie ma wymogu, aby te światła były z tyłu. Orientuje się ktoś gdzie w Krakowie lub okolicach ktoś wykonuje takie przeróbki? Reszta świateł została przerobiona, oprócz tych przeciwmgielnych tylnnych.

goodghost jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-02-2011, 19:56   #2
Jester
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-05-2007
Skąd: Częstochowa
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 2,379
Domyślnie Odp: Dorobienie świateł - tylne przeciwmgielne

Sam nie dasz rady? Lampka ze sklepu pod albo w zderzak i kabelek z wyłącznikiem.
__________________
Jeździsz jak wariat? Jesteś nadzieją polskiej transplantologii.
http://www.spritmonitor.de/en/detail/237674.html
Jester jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-02-2011, 20:09   #3
nostress_pz
ford::average
 
Avatar nostress_pz
 
Zarejestrowany: 03-10-2010
Skąd: k/Kraków
Model: Focus
Silnik: 1.8 tddi
Rocznik: 2003
Postów: 130
Domyślnie Odp: Dorobienie świateł - tylne przeciwmgielne

w zderzak albo pod? Jester a estetyka? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja bym wolał nawet wywiercić dziurę w lampie (od wewnątrz oczywiście) i zrobić jakiś patent, żeby włożyć tam żarówkę. Najlepiej z tym podjechać do kogoś kto się zajmuje spawaniem plastików. A wiązki to nawet samemu możesz przeprowadzić.
W okolicach Krk nie słyszałem żeby ktoś takie rzeczy robił. Ale jeśli Ci się nie spieszy to w poniedziałek jadę do gościa i zapytam czy on by się tego podjął.
nostress_pz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-02-2011, 07:33   #4
goodghost
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 10-02-2011
Model: ZX4
Silnik: 2.0
Rocznik: 2007
Postów: 5
Domyślnie Odp: Dorobienie świateł - tylne przeciwmgielne

byłoby super nostress_pz jakbyś zapytał, bo ja się kompletnie na tym nie znam, więc jeśli chodzi o pytanie czy sam nie dam rady to odpowiem, że nie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. jestem informatykiem, więc z motoryzają mam tyle wspólnego co jazda samochodem i właśnie ewentualny przegląd Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
goodghost jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-02-2011, 11:42   #5
Jester
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-05-2007
Skąd: Częstochowa
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 2,379
Domyślnie Odp: Dorobienie świateł - tylne przeciwmgielne

Światło przeciwmgłowe tylne musi spełniać określone normy. Dodanie żarówki nic nie da. Wybór oprawek jest taki, że na pewno coś dopasujesz. Jak nie zależy ci na normach to kup listwę z czerwonych mocnych LEDów i przyklej pod zderzakiem :-)
A na serio: możesz zrobić fotkę tylnych świateł? Jeśli masz dwa światła cofania to można jedno przerobić i raczej nikt się nie zorientuje.
Trochę Wikipedii:
Światła przeciwmgłowe tylne umieszczane są niekiedy jako jedna dodatkowa lampa na tylnym zderzaku[6], częściej jednak znajdują się one w zespole lamp tylnych, nie bliżej niż 10 cm od świateł "stop", nie niżej niż 25 i nie wyżej niż 100 cm nad jezdnią. Zazwyczaj stosowane są do tych świateł żarówki P21W.
__________________
Jeździsz jak wariat? Jesteś nadzieją polskiej transplantologii.
http://www.spritmonitor.de/en/detail/237674.html

Ostatnio edytowane przez Jester ; 11-02-2011 o 11:47
Jester jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-02-2011, 22:32   #6
Bux
ford::average
 
Zarejestrowany: 24-05-2008
Model: Focus mkI
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 151
Domyślnie Odp: Dorobienie świateł - tylne przeciwmgielne

mała podpowiedź światło przeciwmgłowe jest równoległe z wstecznym białym i w focusiku hb jest takowy zestaw w zderzaku
Bux jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-02-2011, 23:03   #7
nostress_pz
ford::average
 
Avatar nostress_pz
 
Zarejestrowany: 03-10-2010
Skąd: k/Kraków
Model: Focus
Silnik: 1.8 tddi
Rocznik: 2003
Postów: 130
Domyślnie Odp: Dorobienie świateł - tylne przeciwmgielne

Bux - to jest wersja "hamerykańska" - w zx4 nie ma takowych świateł w zderzaku
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ale owszem - można jedno światło od wstecznego przerobić na przeciwmgłowe - kwestia podciągnięcia wiązki i zmiany koloru światła przez naklejenie od wewnątrz czerwonej taśmy przeźroczystej (są specjalne do lamp)
nostress_pz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2011, 06:58   #8
goodghost
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 10-02-2011
Model: ZX4
Silnik: 2.0
Rocznik: 2007
Postów: 5
Domyślnie

dziś prześlę zdjęcie, bo mój ma dorobione światła w zderzaku tylko nie wiem co za idiota nie wstawił przeciwmgielnych jak już je przerabiał

no i podbili przegląd, nic z tego nie rozumiem, jeden diagnosta się czepia wszystkiego czego może, a inny powie, że jest wszystko super i podbije, ech nasza PL

Ostatnio edytowane przez Wojtek ; 13-07-2012 o 17:39 Powód: Nie piszemy dwóch postów pod rząd. Proszę stosować EDYCJĘ.
goodghost jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2011, 11:56   #9
Jester
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-05-2007
Skąd: Częstochowa
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 2,379
Lightbulb Odp: Dorobienie świateł - tylne przeciwmgielne

Cytat:
Napisał nostress_pz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
można jedno światło od wstecznego przerobić na przeciwmgłowe - kwestia podciągnięcia wiązki i zmiany koloru światła przez naklejenie od wewnątrz czerwonej taśmy przeźroczystej (są specjalne do lamp)
Właśnie o to mi chodziło. Światło przeciwmgłowe musi być z lewej strony. Wyłącznik może być uniwersalny byle z kontrolką - przypomina żeby nie świecić w oczy następnemu kierowcy jak nie ma potrzeby. Godzina roboty z kabelkami.
__________________
Jeździsz jak wariat? Jesteś nadzieją polskiej transplantologii.
http://www.spritmonitor.de/en/detail/237674.html
Jester jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2011, 17:20   #10
Bux
ford::average
 
Zarejestrowany: 24-05-2008
Model: Focus mkI
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 151
Domyślnie Odp: Dorobienie świateł - tylne przeciwmgielne

kolego nostress_pz wiem o tym chodziło mi że mozna takowe zakupić, za grosze u gości od plastików opakowac w zderzak, podłaczyc i śmigać. A co do przeróbki wstecznego na przeciwmgielne żarówką czerwona zamiast białej i włącznik z doprowadzeniem pradu. Ja tak pośrednio rozwiązałem światło wsteczne w przyczepce przy 7-pinach działa pod włącznikiem przeciwmgielnych ale jest białe.

Ostatnio edytowane przez Bux ; 12-02-2011 o 17:22
Bux jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:02.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.