Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Ka

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-11-2018, 08:23   #1
Karlee13
ford::amateur
 
Imię: Aleksandra
Zarejestrowany: 08-11-2018
Model: Ford Ka
Silnik: 1,3 benzyna
Rocznik: 2004
Postów: 5
Domyślnie przy wciskaniu sprzęgła zaczyna ono gazować

Dzień dobry. Od końca sierpnia jestem posiadaczką Forda Ka, to mój pierwszy samochód, prawko mam od niedawna, więc proszę o zrozumienie, szczególnie jeśli chodzi o nazewnictwo problemu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Od jakichś 2 tygodni z autem dzieje się coś złego. Zaczęło się od tego, że przy wciskaniu sprzęgła zaczyna ono gazować (?). Chcę zmienić bieg, a samochód rwie do przodu i hałasuje... Poza tym jest problem z odpalaniem. Auto stało tydzień u mechanika, który stwierdził że "wyciekał płyn chłodniczy i wszystko się grzało". Auto odebrałam dwa dni temu, od tego czasu stal pod domem no i dziś rano problem z odpaleniem, a po przejechaniu ok. 20 km i próbie zmiany biegów znowu to "gazowanie"... Czy ktoś wie co to wszystko może oznaczać?

Karlee13 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-11-2018, 09:06   #2
damianisko5
ford::professional
 
Zarejestrowany: 07-03-2012
Skąd: małopolska/Kraków
Model: Focus MKI, Fiesta MK5
Silnik: 1,6/1,25
Rocznik: 2004/2000
Postów: 1,216
Domyślnie Odp: Sprzęgło "gazuje", problem z odpaleniem

Podstawowe porady - sprawdzenie ewent. błędów na kompie. I do sprawdzenie włącznik/czujnik pedału sprzęgła o raz "krokowiec". Pewnie sama tego nie zrobisz, a jeśli masz zaufanie do jakiegoś mechanika, to zleć mu sprawdzenie. Inny może Ci zaproponować wymianę pół auta i naciągać na kosmiczne koszty!!! I pisz co zdziałałaś. Gdzie mieszkasz?
damianisko5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-11-2018, 19:17   #3
Karlee13
ford::amateur
 
Imię: Aleksandra
Zarejestrowany: 08-11-2018
Model: Ford Ka
Silnik: 1,3 benzyna
Rocznik: 2004
Postów: 5
Domyślnie Odp: Sprzęgło "gazuje", problem z odpaleniem

Cytat:
Napisał damianisko5 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Podstawowe porady - sprawdzenie ewent. błędów na kompie. I do sprawdzenie włącznik/czujnik pedału sprzęgła o raz "krokowiec". Pewnie sama tego nie zrobisz, a jeśli masz zaufanie do jakiegoś mechanika, to zleć mu sprawdzenie. Inny może Ci zaproponować wymianę pół auta i naciągać na kosmiczne koszty!!! I pisz co zdziałałaś. Gdzie mieszkasz?
Zachodniopomorskie. Według mechanika komputer nic nie wykazał... Kurczę, no szkoda że zamiast początkowej przyjemności z jazdy, mam lęk przed wsiadaniem do niego, bo nigdy nie wiadomo kiedy sprzęgło zacznie wariować. Dzisiaj to 'gazowanie' wystąpiło dwukrotnie.
Karlee13 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-11-2018, 09:11   #4
damianisko5
ford::professional
 
Zarejestrowany: 07-03-2012
Skąd: małopolska/Kraków
Model: Focus MKI, Fiesta MK5
Silnik: 1,6/1,25
Rocznik: 2004/2000
Postów: 1,216
Domyślnie Odp: Sprzęgło "gazuje", problem z odpaleniem

Cytat:
Napisał Karlee13 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zachodniopomorskie. Według mechanika komputer nic nie wykazał... Kurczę, no szkoda że zamiast początkowej przyjemności z jazdy, mam lęk przed wsiadaniem do niego, bo nigdy nie wiadomo kiedy sprzęgło zacznie wariować. Dzisiaj to 'gazowanie' wystąpiło dwukrotnie.
To mechanik z kompem nie sprawdził przy okazji czujnika/włącznika przy pedale sprzęgła??/ To czysta robota!! A co z krokowcem?
damianisko5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-11-2018, 15:51   #5
lukaszek_socho
ford::professional
 
Imię: x
Zarejestrowany: 19-08-2009
Model: x
Silnik: x
Rocznik: x
Postów: 1,259
Domyślnie Odp: przy wciskaniu sprzęgła zaczyna ono gazować

Dobra to od początku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Do tego, żeby silnik pracował potrzebne są iskry ze świec zapłonowych, benzyna i powietrze. W tym autku obrotami silnika steruje komputer. To on za pośrednictwem zaworu bocznikowego powietrza reguluje ilość powietrza a za pośrednictwem wtrysków paliwa reguluje dawkę benzyny.
W Twoim aucie najprawdopodobniej usterka leży w zaworze bocznikowym. To on reguluje wolne obroty silnika. Najprawdopodobniej się nie zamyka na tyle na ile powinien i dlatego silnik Ci wyje.
Ta usterka nie ma nic wspólnego ze sprzęgłem. To nie sprzęgło wariuje a obroty silnika.
Po otwarciu maski znajdź coś takiego https://ford.sklep.pl/pol_pm_zawor-b...ik-13463_3.jpg
Odłącz od tego przewody elektryczne i zobacz jak auto będzie sie zachowywało. Powinno Ci zapalić tylko z przyciśniętym pedałem gazu a po puszczeniu gazu zgasnąć.

Ostatnio edytowane przez lukaszek_socho ; 09-11-2018 o 16:12
lukaszek_socho jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-11-2018, 23:41   #6
Karlee13
ford::amateur
 
Imię: Aleksandra
Zarejestrowany: 08-11-2018
Model: Ford Ka
Silnik: 1,3 benzyna
Rocznik: 2004
Postów: 5
Domyślnie Odp: przy wciskaniu sprzęgła zaczyna ono gazować

Cytat:
Napisał lukaszek_socho Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dobra to od początku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Do tego, żeby silnik pracował potrzebne są iskry ze świec zapłonowych, benzyna i powietrze. W tym autku obrotami silnika steruje komputer. To on za pośrednictwem zaworu bocznikowego powietrza reguluje ilość powietrza a za pośrednictwem wtrysków paliwa reguluje dawkę benzyny.
W Twoim aucie najprawdopodobniej usterka leży w zaworze bocznikowym. To on reguluje wolne obroty silnika. Najprawdopodobniej się nie zamyka na tyle na ile powinien i dlatego silnik Ci wyje.
Ta usterka nie ma nic wspólnego ze sprzęgłem. To nie sprzęgło wariuje a obroty silnika.
Po otwarciu maski znajdź coś takiego https://ford.sklep.pl/pol_pm_zawor-b...ik-13463_3.jpg
Odłącz od tego przewody elektryczne i zobacz jak auto będzie sie zachowywało. Powinno Ci zapalić tylko z przyciśniętym pedałem gazu a po puszczeniu gazu zgasnąć.
Dziękuję za odpowiedź. Będziemy próbować, ale auto i tak do mechanika na bank po weekendzie... Dzisiaj po pracy odpalił mi za bodajże 8 razem i to z użyciem gazu... Wiem że nie powinno się tyle próbować, ale musiałam wrócić do domu. Jakiś koszmar...

1. Problem z odpaleniem
2. Ten ryk silnika
3. I jeszcze światła zaczęły żyć własnym życiem...

Co się dzieje z tym autem?! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Karlee13 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-11-2018, 07:42   #7
Jaryska
ford::professional
 
Imię: ADAM
Zarejestrowany: 16-05-2018
Skąd: OTWOCK
Model: Mondeo MK3
Silnik: 1,8 cm3 DURATEC HE
Rocznik: 2003
Postów: 1,453
Domyślnie Odp: przy wciskaniu sprzęgła zaczyna ono gazować

Trafiłaś na padake, lepiej pomyśl o pozbycji sie tego złomu, bo pewnie zaraz wyjdą inne usterki, a jako Kobieta, cięzko bedzie sobie z tym poradzić.
Jazda z każdą duperelą do mechanika,koszmar.
Jaryska jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-11-2018, 16:22   #8
Karlee13
ford::amateur
 
Imię: Aleksandra
Zarejestrowany: 08-11-2018
Model: Ford Ka
Silnik: 1,3 benzyna
Rocznik: 2004
Postów: 5
Domyślnie Odp: przy wciskaniu sprzęgła zaczyna ono gazować

Cytat:
Napisał Jaryska Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Trafiłaś na padake, lepiej pomyśl o pozbycji sie tego złomu, bo pewnie zaraz wyjdą inne usterki, a jako Kobieta, cięzko bedzie sobie z tym poradzić.
Jazda z każdą duperelą do mechanika,koszmar.
Zaczynam myśleć o pozbyciu się. Ale żeby sprzedać choć za podobną kwotę co kupiłam, to i tak chyba muszę naprawić?
Karlee13 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-11-2018, 08:06   #9
lukaszek_socho
ford::professional
 
Imię: x
Zarejestrowany: 19-08-2009
Model: x
Silnik: x
Rocznik: x
Postów: 1,259
Domyślnie Odp: przy wciskaniu sprzęgła zaczyna ono gazować

Hmm nie do końca to musi być złom. Być może są 2-3 sprawy do ogarnięcia i będzie z tego dobre auto. Widzę, że nie trafiłaś na dobrego mechanika. To jest auto dość proste w diagnostyce. Ciśnienie paliwa, ciśnienie na cylindrach, szczelność dolotu, stan kabli i świec, stan czujników, stan filtra powietrza i paliwa.
No i musi palić... bo czemu by miało nie palić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Znajdź dobrego mechanika, który bierze drożej, ale weźmie się porządnie i powie co jest nie tak. Z "Panem Kaziem" co naprawia na zasadzie "może się uda trafić, albo kobieta się odczepi" to nic dobrego nie będzie.
lukaszek_socho jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-11-2018, 19:59   #10
Karlee13
ford::amateur
 
Imię: Aleksandra
Zarejestrowany: 08-11-2018
Model: Ford Ka
Silnik: 1,3 benzyna
Rocznik: 2004
Postów: 5
Domyślnie Odp: przy wciskaniu sprzęgła zaczyna ono gazować

Auto odebrane od mechanika. Czujnik temperatury płynu chłodzącego. Mam nadzieję, że już będzie ok... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Karlee13 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:05.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.