Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fusion

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-02-2018, 22:35   #31
Erpolis
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-10-2017
Model: c-max
Silnik: 1,6
Rocznik: 2011
Postów: 31
Domyślnie Odp: Wymiana oleju w skrzyni biegów

Witam

Mam problem z wyciekiem ze skrzyni biegow.
Skrzynia automatyczna niektórzy mówią półautomatyczna 1.4 benzyna.

Wyciek pojawił się w okolicy wybieraka
Może miał ktoś podobna sytuacje gdzie znajduje się uszczelniacz wybieraka oring czy coś podobnego.
Na pewno nie ma go na zewnątrz tak jak to jest w manualnej skrzyni gdzie chyba oring jest razem z gumową harmonijką.

Ma ktoś pomysł?

Erpolis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2020, 18:29   #32
wiktor_1951@interia.pl
ford::amateur
 
Imię: wiktor
Zarejestrowany: 09-11-2020
Skąd: legionowo
Model: fusion
Silnik: 1.6
Rocznik: 2008
Postów: 3
Angry Olej w skrzyni biegów

Witam.
Jestem "raczkujący" na tym forum ale zapytam młodszych, bardziej doświadczonych, czy:
1. w skrzyni biegów (manualnej) wymienia się olej ?;
2. gdzie znaleźć korek wlewu oleju (mechanik nie znalazł).
Moja fusia, to 1.6 benzyna 2008 r. (po liftingu).
Pozdrawiam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wiktor_1951@interia.pl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-11-2020, 12:16   #33
medrek11
ford::beginner
 
Imię: Lukas
Zarejestrowany: 16-07-2015
Skąd: Kraków
Model: Ford Fusion
Silnik: 1.4 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 27
Domyślnie Odp: Olej w skrzyni biegów

Cytat:
Napisał [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam.
Jestem "raczkujący" na tym forum ale zapytam młodszych, bardziej doświadczonych, czy:
1. w skrzyni biegów (manualnej) wymienia się olej ?;
2. gdzie znaleźć korek wlewu oleju (mechanik nie znalazł).
Moja fusia, to 1.6 benzyna 2008 r. (po liftingu).
Pozdrawiam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam!!
1.olej powinno się wymieniać co 60tys.
2.ja mam fusion 1.4tdci 2006rlift wykręca sie czujnik biegu wstecznego i wlewasz dopóki nie będzie sie wylewał i wkrecasz czujnik i gotowe u mnie ok 2l.weszło
medrek11 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2020, 19:18   #34
wiktor_1951@interia.pl
ford::amateur
 
Imię: wiktor
Zarejestrowany: 09-11-2020
Skąd: legionowo
Model: fusion
Silnik: 1.6
Rocznik: 2008
Postów: 3
Thumbs up Odp: Wymiana oleju w skrzyni biegów

Dzięki.
Ja przekroczyłem 100 tys. i nikt mi tego nie podpowiedział Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wiktor_1951@interia.pl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2020, 19:36   #35
lukaszooo
ford::expert
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 24-06-2015
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Model: KUGA
Silnik: 1.5 eb
Rocznik: 2020
Postów: 2,435
Domyślnie Odp: Wymiana oleju w skrzyni biegów

Nigdy nie zagłębialem się w serwisowke fusiona ale większość producentów twierdzi że olej w manualnej skrzyni jest dozywotni co jest lekko absurdalne ale często prawdziwe w pewnym zakresie.
Z tymi 60tys to ktoś coś usłyszał i walnął głupotę..... Co 60tys wymienia się olej w skrzyniach automatycznych, w powershiftach ma to ogromne znaczenie dla żywotności. W skrzyni manualnej wymiana oleju co 60tys to całkowite wywalenie pieniędzy w błoto a nawet szkodzenie. Olej jest nie wymienny i przewidziany na całe życie auta czyli nie 600tys i 30 lat ale zapewne 150tys i max 10lat. Często wymiana na olej nie oryginalny bardziej szkodzi niż pomaga.
Podsumowując wymiana oleju w manualu co 60tys to bzdura. Wymiana oleju na nie oryginalny bardziej szkodzi niż pomaga a głównym objaw to problemy z wrzucaniem jedynki i wstecznego co jest bardzo bardzo częste w opisach "wymieniaczy".
lukaszooo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2020, 19:06   #36
G Jaco
ford::average
 
Imię: jacek
Zarejestrowany: 12-10-2020
Skąd: Łódź
Model: Fusion
Silnik: 1.6 Benzyna 100KM
Rocznik: 2010
Postów: 97
Domyślnie Odp: Wymiana oleju w skrzyni biegów

Okej, ja mam taką sytuację:
zdarza się że muszę mocnej popchnąć wajchę kiedy chce wrzucić jedynkę oraz zdarza się że wsteczny nie wjedzie do końca i słychać chrobotanie jak się puszcza pedał sprzęgła, wtedy muszę jeszcze raz od nowa wrzucić wsteczny i pójdzie.

auto ma 10 lat i 125tys. Czy w takim razie to będzie czas na wymianę na nowy pewny i oryginalny olej?
G Jaco jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2020, 09:19   #37
slawomirro
ford::professional
 
Avatar slawomirro
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 02-04-2016
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta mk6 Ghia
Silnik: 1.6 100KM
Rocznik: 2007
Postów: 1,650
Domyślnie Odp: Wymiana oleju w skrzyni biegów

Cytat:
Napisał lukaszooo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Olej jest nie wymienny i przewidziany na całe życie auta czyli nie 600tys i 30 lat ale zapewne 150tys i max 10lat.
Olej jest wymienialny.
Ford określił żywotność oleju skrzyni na 200 tys. km lub 10 lat.

Cytat:
Często wymiana na olej nie oryginalny bardziej szkodzi niż pomaga.

Podsumowując wymiana oleju w manualu co 60tys to bzdura.
Bzdury i mity.

Olej ma spełniać normę: WSD-M2C200-C i musi być typu: 75W90
Do Fiesty/Fusion pasują:
Ravenol VSG 75W-90
Castrol SYNTRANS 75W-90
Ford 75W-90

Wymiana oleju nie szkodzi.

Do skrzyni biegów potrzeba 2,3 litra płynu, ale przy samodzielnej wymianie można wylać ze skrzyni tylko 1,6 litra przez odkręcenie tzw śruby wybieraka. (nie wolno ruszać lewarka ani linek zmiany biegów bez tej śruby!!!). Śruba jest na pewnej wysokości, wiec dlatego tylko 1,6l wychodzi.Resztę (ale też nie wszystko) można odessać rurką i strzykawką.
slawomirro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2020, 09:50   #38
Skolmi
ford::expert
 
Zarejestrowany: 11-02-2004
Model: Focus
Silnik: PNDD + LPG
Rocznik: 2018
Postów: 3,510
Domyślnie Odp: Wymiana oleju w skrzyni biegów

Cytat:
Napisał slawomirro Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ford określił
Masz może jakiegoś screena z TISa, FTBa, ADy, Haynesa albo czegokolwiek wiarygodnego?
Skolmi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2020, 12:35   #39
lukaszooo
ford::expert
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 24-06-2015
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Model: KUGA
Silnik: 1.5 eb
Rocznik: 2020
Postów: 2,435
Domyślnie Odp: Wymiana oleju w skrzyni biegów

Co do częstych wymian i norm lekkość i klas. Przykład z życia mechanika. Bardzo popularna i dobra skrzynia występująca w VW 1.9tdci 6 biegowa. Olej motul spełniający wszelkie normy powoduje problemy z jedynka na zimnym, revanol o dokładnie takich samych parametrach takich problemów nie ma.
Z mojego doświadczenia jeśli ma się wymienić na byle co to lepiej nie wymieniać. Wymiana co 60tys to całkowita bzdura, ja w swoich autach gdy nie zarazilem się jeszcze automatem wymienialem olej co 120-150 tys.
lukaszooo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2020, 22:24   #40
slawomirro
ford::professional
 
Avatar slawomirro
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 02-04-2016
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta mk6 Ghia
Silnik: 1.6 100KM
Rocznik: 2007
Postów: 1,650
Domyślnie Odp: Wymiana oleju w skrzyni biegów

Cytat:
Napisał Skolmi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Masz może jakiegoś screena z TISa, FTBa, ADy, Haynesa albo czegokolwiek wiarygodnego?
Po kilka latach trudno mi powiedzieć z którego dokumentu to przepisałem.
Sprawdzam i wynotowuję cenne informacje, ale nie zapisuję sobie że ten szczegół jest z tego a tego miejsca. Na pewno z sufitu tego nie wziąłem, ale teraz nie jestem wstanie do tego wrócić. Jak znajdę - wyślę Ci na priv.
slawomirro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
fusion , olej wymiana , skrzynia biegów


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:32.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.