Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-03-2019, 14:43   #1
verbena
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 23-03-2019
Model: Focus
Silnik: 1,6
Rocznik: 2011
Postów: 5
Domyślnie Pompa sprzęgła z czujnikiem - wymiana

Witam,
To mój pierwszy post tutaj więc wybaczcie jeśli coś niejasno napiszę. Przyszłam po pomoc i radę bo niestety ale specem samochodowym to ja nie jestemGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ale do rzeczy:
Ford Focus 2011 diesel 1,6 115KM z funkcją start/stop
W zeszłym tygodniu podczas jazdy nagle strzeliło sprzęgło, po prostu wyskoczyło do góry ponad poziom hamulca, w sumie kilka razy tak strzeliło i to jedyny objaw. Mój mechanik powiedział że jest pompa do wymiany ale on tego nie zrobi bo on nie ma odpowiedniego sprzętu czy coś no nieistotne.
Zadzwoniłam do innego warsztatu i powiedziałam że muszę wymienić pompę paliwa podkreślając że ma być ona z czujnikiem, zawołali 333zł pompa 200 robocizna (w środę już mieli zamawiać pompę). Ok zawiozłam auto wczoraj dziś było do odbioru bo tak się umówili. Odbierając auto (mąż pojechał odebrać) nie dało się normalnie odpalić, mechanik powiedział że pompa wymieniona działa ale czujnik nad nią nie (podobno podczas zepsucia pompy tak strzeliło że go uszkodziło) i że tylko na trytkach trzyma bo oni inaczej nie zdążyli i że będę musiała jeszcze raz podjechać i ten czujnik wymienić bo przez niego jest problem z odpalaniem. Ogólnie poinstruował że auto musi być odpalane na luzie ale ma być jednocześnie wciśnięte sprzęgło i hamulec bo inaczej się krztusi i nie odpali i żebym uważała bo może wszystko walnąć i będzie lipaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Podczas jazdy okazało się że nie działa tempomat, ikona zmiany biegów i ciągle świeci się ikona start/stop.

Mam wrażenie a wręcz jestem przekonana że zostałam nabita w butelkę, że pompę zamontowali bez czujnika stąd te problemy. Oczywiście jak mąż odbierał auto to był tylko mechanik więc w poniedziałek będę tam dzwonić tylko tutaj pytanie do was co o tym wszystkim myślicie?
Czy warsztat ma obowiązek udzielić mi informację jaki model i markę pompy zamontowali? Czy ktoś może mi podać markę i model takiej właśnie pompy z czujnikiem, bo chyba nie ma ich wiele? Jak w wyglądzie różni się pompa z czujnikiem od tej bez? Czy może rzeczywiście to wina tego drugiego czujnika wyżej?

Wybaczcie jeśli post jest chaotyczny, ale aż się we mnie gotuje na samą myśl o całej sytuacji Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

verbena jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2019, 17:26   #2
krzys1968
ford::expert
 
Avatar krzys1968
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 13-10-2010
Skąd: Gliwice-Berlin
Model: fokus Mk2 FL byl i milo wspominam ; focus Mk3
Silnik: 1.6tdci 109Ps ; 1.6 tdci 115Ps
Rocznik: 2008 ; 2014
Postów: 2,977
Domyślnie Odp: Pompa sprzęgła z czujnikiem - wymiana i problem

Nie bardzo rozumiem co ma sprzęgło do pompy paliwa, chyba że chodzi o pompę sprzegla . Po tym jak strzeliło auto odpalało normalnie ,kontrolki sie swiecily ? A z jakiego miasta lub miejscowości Pani jest, może jest kolega z forum z tej samej miejscowości.

Ostatnio edytowane przez krzys1968 ; 24-03-2019 o 01:56
krzys1968 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2019, 23:47   #3
verbena
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 23-03-2019
Model: Focus
Silnik: 1,6
Rocznik: 2011
Postów: 5
Domyślnie Odp: Pompa sprzęgła z czujnikiem - wymiana

Wiedziałam że mogłam źle to określić w poście. Chodzi dokładnie o pompę sprzęgła. Jak strzeliło to później auto odpalało normalnie musieliśmy tylko uważać i delikatnie odpuszczać sprzęgło podczas jazdy by nie odskakiwało gwałtownie, żadne kontrolki czy błędy nie wyskakiwały. Auto przez 3 dni po tej całej sytuacji było normalnie użytkowane aż do oddania na warsztat. Takie cyrki z tym wszystkim zrobiły się po odbiorze z warsztatu. Jestem z Katowic
verbena jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-03-2019, 01:56   #4
krzys1968
ford::expert
 
Avatar krzys1968
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 13-10-2010
Skąd: Gliwice-Berlin
Model: fokus Mk2 FL byl i milo wspominam ; focus Mk3
Silnik: 1.6tdci 109Ps ; 1.6 tdci 115Ps
Rocznik: 2008 ; 2014
Postów: 2,977
Domyślnie Odp: Pompa sprzęgła z czujnikiem - wymiana

Przypuszczam, że czujnik mógł zostać uszkodzony podczas wymiany pompy, a i sama pompa była sprawna. Może któraś sprężyna pękła, a jest ich 2 i dla tego pedal sprzęgła tak odskakiwał. A i czujników na pedale sprzęgła jest 2 sztuki może wtyczkę nie włożono dokładnie. Ale to tylko moje podejrzenia. Na Forum jest strefa Slaska, gdzie koledzy z forum polecają warsztaty, które zajmują się naprawa Forda jak się nie mylę to w Katowicach jest ich parę np: Ford Sławek . Co do pompy to wygląd jest taki sam tylko dostawców jest paru. Kontrolki się świeca z powodu uszkodzonego czujnika.

Ostatnio edytowane przez krzys1968 ; 24-03-2019 o 07:22
krzys1968 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-03-2019, 20:44   #5
verbena
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 23-03-2019
Model: Focus
Silnik: 1,6
Rocznik: 2011
Postów: 5
Domyślnie Odp: Pompa sprzęgła z czujnikiem - wymiana

Dziękuję za odpowiedź. Zobaczymy co mi jutro powiedzą w tym warsztacie bo dla mnie logiczne jest ze to oni coś zrobili nie tak skoro oddali mi auto w gorszym stanie z wieloma wadami i problemami których nie było gdy je tam pozostawiałam. Na przyszłość na pewno skorzystam z polecanych tutaj warsztatów.
verbena jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-03-2019, 17:06   #6
verbena
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 23-03-2019
Model: Focus
Silnik: 1,6
Rocznik: 2011
Postów: 5
Domyślnie Odp: Pompa sprzęgła z czujnikiem - wymiana

Historia nie ma jeszcze swojego finału. Zostawiłam dziś auto w warsztacie po raz kolejny i mąż po pracy pojechał je odebrać. Dziwnym trafem kierownika akurat nie było choć miał wytłumaczyć co znów naprawił i za co skasował kolejne 100zl. W skrócie kierownik zjawił się jak tylko mąż wyjechał z warsztatu, nic nie zostało wymienione a auto dalej miało błędy. Mąż wrócił do warsztatu zastał kierownika i koniec końców okazało się że wsadził pompę bez czujnika mimo iż zapłaciliśmy za tą z czujnikiem i zaczął kręcić że to wszystko wina elektryki. 100zl oddali auto zostało na warsztacie i jutro mają zamontować prawidłową pompę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
verbena jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-03-2019, 18:08   #7
krzys1968
ford::expert
 
Avatar krzys1968
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 13-10-2010
Skąd: Gliwice-Berlin
Model: fokus Mk2 FL byl i milo wspominam ; focus Mk3
Silnik: 1.6tdci 109Ps ; 1.6 tdci 115Ps
Rocznik: 2008 ; 2014
Postów: 2,977
Domyślnie Odp: Pompa sprzęgła z czujnikiem - wymiana

Troche to dziwne

Ostatnio edytowane przez krzys1968 ; 26-03-2019 o 18:27
krzys1968 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-03-2019, 19:52   #8
Gaius1984
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-07-2012
Model: Focus MK3
Silnik: 1,6 EB 150KM
Rocznik: 2012
Postów: 58
Domyślnie Odp: Pompa sprzęgła z czujnikiem - wymiana

Heh ... przechodzę coś odrobinę podobnego tylko z innym nastawieniem warsztatu.
Pompa sprzęgła z czujnikiem kosztuje na pewnej stronce, 302 zł.
Komputer wywala błąd P0807 (ewidentnie pompa sprzęgła)
Bez tego czujnika nie będzie koleżance działać nic co wymaga odczytu położenia sprzęgła.
Podpowiedzi zmiany biegów , auto start-stop, tempomat i jeszcze jakieś cudo tylko nie pamiętam co to było.

Z praktycznych rad odbierając autko zerknijcie na pedał sprzęgła czy czujnik jest wpięty a nie np ułamany i przyklejony obok (jeden z chłopaków tutaj na forum tak miał)
Do tego warto poprosić o podłączenie przy odbiorze kompa i pokazanie czy są kolejne błędy.
Mam nadzieję, że odrobinkę pomogłem jak coś to pisz na priv Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Gaius1984 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-03-2019, 09:46   #9
Rororo
ford::beginner
 
Imię: Emanuel
Zarejestrowany: 02-07-2014
Skąd: W-wa
Model: Focus mkIII
Silnik: 1,6 Diesel
Rocznik: 2011
Postów: 29
Domyślnie Odp: Pompa sprzęgła z czujnikiem - wymiana

Prześlesz link do tej części - mam to samo. Nie działa jeszcze hill asist;(
Rororo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-03-2019, 11:27   #10
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,367
Domyślnie Odp: Pompa sprzęgła z czujnikiem - wymiana

Ale jaki link do części?

Wpisujesz w jakimkolwiek sklepie: pompa sprzęgła focus mk3 i masz wersje dla aut ze start/stop i te "bez". Te "z" mają czujnik.
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:53.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.