Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-05-2011, 10:17   #11
dusk
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-04-2011
Skąd: Wałbrzych
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 benzyna
Rocznik: 2007
Postów: 16
Domyślnie Odp: Regulacja zaworów 1.6 benzyna + LPG

Cytat:
Napisał conris Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
T

Niestety awarie nie pojawiają się w zsynchronizowaniu z przebiegiem lub czasem
przeglądów.
Tym bardziej te z udziałem gazu.

Trudno się z tym nie zgodzić. Moja intencją było poznanie pewnych zasad "zapobiegania". Okresowe kontrole dla mnie są formą właśnie zapobiegania. Oczywiście nie daje mi to gwarancji braku awarii itp. jednak znacznie zmniejsza ryzyko ich wystąpienia lub zmniejsza skalę a co za tym idzie koszty.

- Teraz wiem, że dodatkowo co 30 000 km powinienem sprawdzić luzy na zaworach. Co w moim przekonaniu dodatkowo zabezpieczy mnie przed większymi awariami. To trochę tak jak z dentystą. Jak sprawdzę i wyleczę małe ubytki to zapewne do rwania nie dopuszczę. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Czy zgodzisz się ze mną?


P.S.
Czy jest jakiś wątek, który pokazuje krok po kroku co trzeba kontrolować i w jakich odstępach czasu/przebiegu i jednocześnie odnoszący się do silników benzynowych w naszych foczkach?

dusk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-05-2011, 18:55   #12
janek33
ford::amateur
 
Imię: Janek
Zarejestrowany: 29-03-2009
Skąd: Kraków
Model: c-max
Silnik: 1.6 benzyna
Rocznik: 2004
Postów: 3
Domyślnie Odp: Regulacja zaworów 1.6 benzyna + LPG

Też dużo naczytałem się o wypalaniu gniazd zaworów.Dlatego chciałem je sprawdzić.Pojechałem do mechanika -powiedział mi po co, jeżeli coś będzie nie tak, .. będzie nierówna praca silnika , większe spalanie , zapali się kontrolka silnika.Pojechałem do drugiego -również powiedział jak nic się nie dzieje to po co.
Dodam tylko że na gazie przejechałem ponad 50tyś km i wszystko ok.
janek33 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-05-2011, 21:10   #13
dusk
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-04-2011
Skąd: Wałbrzych
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 benzyna
Rocznik: 2007
Postów: 16
Domyślnie Odp: Regulacja zaworów 1.6 benzyna + LPG

Cytat:
Napisał janek33 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Też dużo naczytałem się o wypalaniu gniazd zaworów.Dlatego chciałem je sprawdzić.Pojechałem do mechanika -powiedział mi po co, jeżeli coś będzie nie tak, .. będzie nierówna praca silnika , większe spalanie , zapali się kontrolka silnika.Pojechałem do drugiego -również powiedział jak nic się nie dzieje to po co.
Dodam tylko że na gazie przejechałem ponad 50tyś km i wszystko ok.

Mój mechanik się z tym zgodził dodając, że luzy na zaworach powinno się sprawdzać jak są ku temu przesłani/objawy.

Dla mnie to ważna informacja, że przejechałeś 50 000 na LPG i jest ok.

Dzięki za dodanie odpowiedzi.
dusk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-05-2011, 04:43   #14
Assan
ford::expert
 
Avatar Assan
 
Zarejestrowany: 14-03-2005
Skąd: Uurainen (Fin)
Model: Focus , Suzuki DL 650 V-Strom
Silnik: 1,6 , 650
Rocznik: 1999 , 2005
Postów: 3,325
Domyślnie Odp: Regulacja zaworów 1.6 benzyna + LPG

Cytat:
Napisał conris Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
CO TEN WPIS SZ. MODERATORA WNOSI DO DYSKUSJI?????????
To Ci wyjaśnię co wnosi,przestań siać herezje,gdzieś coś usłyszałeś usłyszałeś że się psują od gazu. Myślisz że ja na gazie nie jeżdziłem? Również znam ludzi którzy przejeżdzili Fokusami wiele tysięcy km bez najmniejszego problemu,problemem nie jest silnik a dupa nie gazownik,jak nie potrafi wyregulować składu mieszanki i tyle
Assan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-06-2011, 13:19   #15
pablo2_pm
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 09-08-2010
Skąd: Kalisz
Model: Ka Mk1
Silnik: 1.3
Rocznik: 2002
Postów: 1
Domyślnie Odp: Regulacja zaworów 1.6 benzyna + LPG

Czytam i muszę coś dodać od siebie, mam LPG od roku w mojej FFmk2 z 2005 r. i przejechane 25000km na gaziku, zawory nie "stukają", gaz po założeniu nie był ani razu regulowany , a na przeglądzie po 20tyś tylko gazownik się podpiął i wypiął... Dodam że instalacja z lubryfikacją bo warto dołożyć kilka zł i spać spokojnie nie obawiając się o zawory... ale to tylko moje doświadczenie... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pablo2_pm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-06-2011, 16:27   #16
sirbielu88
ford::average
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 09-02-2011
Skąd: Opole
Model: Focus Mk2 & Mondeo Mk4
Silnik: 1.6 TI-VCT & 2.0 TDCI
Rocznik: 2005 & 2008
Postów: 62
Domyślnie Odp: Regulacja zaworów 1.6 benzyna + LPG

Ja robię tak.
Jeżdżę pięć pełnych zbiorników LPG i później jeden PB zaoszczędzę i puki co nie widać różnicy w zaworach (badałem dwa razy) i w pracy silnika Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Także można śmigać na LPG, ale z głowąGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pozdrowionka
sirbielu88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-06-2011, 00:04   #17
MarekWu
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-06-2006
Skąd: Grójec
Model: VW Passat B6, Fiesta
Silnik: 2.0 TDI DSG; 1,25 Zetec 16v
Rocznik: 2006; 1997
Postów: 119
Domyślnie Odp: Regulacja zaworów 1.6 benzyna + LPG

Focus 99 rok od nowości, przy przebiegu 3000 km założony gaz podciśnieniowy, grzybki klapki itp. czasami se strzeli 4 razy do roku (h.j mu w d.pe). Teraz ma 86000km rozrząd popsuł głowicę. Po zdemontowaniu: gniazda ideał, zawory ideał (ale pokrzywione i połamane), tłoki czyściutkie na brzegach 5mm osadu-nagaru. Nic nie stukało nie pukało. Uważam że sprawdzanie luzu zaworowego w takim silniku to przesada, zajrzyjcie do niego jak będzie miał 160 tys. może coś tam dacie rade zmierzyć.

Wysokiej klasy specjaliści to chętnie by wam mierzyli te luzy zaworowe 1 raz w tygodniu za odpowiednią opłatą oczywiście.

Tak apropo samochód jeździ na syntetyku, silnik czyściutki jak łza. jak zdjąłem miskę olejową z zewnątrz uj.bana czytaj brudna, zlałem resztki oleju i żeby niebyła po oleju to można by w niej zjeść zupę.
Tłoki minimalne ślady zużycia, na czarnych powierzchniach ślizgowych ledwo wytarły się plamki ok 20% powierzchni. Gdyby ktoś pokazał mi taki tłok i zapytał ile może mieć ten samochód przebiegu odpowiedziałbym że 500 km. Widziałem tłoki na allegro z rozbieranych silników to istna pożoga, albo ktoś jeździł na oleju słonecznikowym, albo te silniki miały po 300 tys przebiegu, 3 razy cofnięte.
__________________
Co zrobić z Focusem:
http://www.youtube.com/watch?v=qgEvy...eature=related

Ostatnio edytowane przez MarekWu ; 23-06-2011 o 00:08
MarekWu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-06-2011, 00:05   #18
MarekWu
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-06-2006
Skąd: Grójec
Model: VW Passat B6, Fiesta
Silnik: 2.0 TDI DSG; 1,25 Zetec 16v
Rocznik: 2006; 1997
Postów: 119
Domyślnie Odp: Regulacja zaworów 1.6 benzyna + LPG

W samochodzie wymieniona 2 razy pompka paliwa. Oryginalna po ok 6 latach wyglądała jak leśne wykopalisko z czasów 2 Wojny Światowej.
__________________
Co zrobić z Focusem:
http://www.youtube.com/watch?v=qgEvy...eature=related
MarekWu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-09-2013, 17:52   #19
papse
ford::average
 
Avatar papse
 
Imię: Seba
Zarejestrowany: 07-12-2005
Skąd: DW / KR
Model: Focus Mk2 Wagon
Silnik: 1.6 100KM + Junkers
Rocznik: 2005
Postów: 57
Domyślnie Odp: Regulacja zaworów 1.6 benzyna + LPG

Witam Panowie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Odświeżę trochę temat, napiszcie proszę jak po tych dwóch latach wygląda eksploatacja Waszych foczek na lpg?
Sam noszę się z zamiarem montażu instalacji do swojego fordona, ale głupi już jestem od tego czytania Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.
papse jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-09-2013, 23:11   #20
Rafał A.(antek)
FORD|AUTHORIZED
 
Zarejestrowany: 07-10-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: Mondeo 4_Focus_Focus 2_Galaxy 3
Silnik: 2.5 T_2.0 16V_1.8 16V_2.0 TDCI
Rocznik: '07_'99_'06_'07
Postów: 9,185
Domyślnie Odp: Regulacja zaworów 1.6 benzyna + LPG

zagazowany c-max, ok 20 000km na LPG, luzy nie wiem, jeszcze nie sprawdzalem, ale LPG zarobilo na siebie i na nowy silnik,
__________________
Mechanika - Elektryka! Klimatyzacja-Opony! Montaż LPG!! - Warsztat, Ul. św. Teresy 56/58 bud C
Mail: rafantek@ford-service.eu tel: 791 054 854 www.ford-service.eu
Rafał A.(antek) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:16.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.