Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-01-2019, 07:18   #1
mariotd
ford::average
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 29-06-2015
Model: Mondeo Mk4 Liftback
Silnik: 1.6 Ti-VCT (88 kW / 120 HP) + LPG BRC
Rocznik: 2011
Postów: 56
Domyślnie 1.8 TDCI przed lift VS 1.6 TDCI po lift - za i przeciw

Założyłem ten wątek ze względu, iż nie mogłem znaleźć porównania tych dwóch silników w większej budzie (czyli SMAX / Mondeo), jedynie problem ten został poruszony na forum Focusa. Ewentualnie się mylę, dlatego proszę o przeniesienie posta do stosownego tematu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Wiem, że najlepszym wyborem będzie 2.0 tdci 163KM (najlepiej z chipem + milion), że ten silnik będzie za slaby do budy etc. etc., a najlepiej 2.2 lub 2.0 EB Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Obecnie jeżdżę 1.6 120km w benzynie Mondeo, dla mnie jest to wystarczająca moc do JAZDY. Ojciec posiadał MK4 z 1.8 tdci, miałem okazję trochę tym pojeździć i również uważam, że do miasta jak i na trasy ten silnik jest JAK DLA MNIE w zupełności wystarczający. Jedynym minusem było EGR (zatkane) oraz fakt, że ten drugi rozrząd się rozsypał przed terminem (a serwis wymienił tylko ten zewnętrzny...).

Zastanawiam się nad zakupem Smaxa. Prawdopodobnie szukać będę wersji 2.0 tdci, ale zastanawia mnie porównanie powyższych dwóch jednostek napędowych.

Z jednej strony 1.8 tdci, żeliwny blok, brak DPF, stara sprawdzona konstrukcja Forda, dostępna w przedlifcie.

Z drugiej strony 1.6 tdci, PSA, nowszy, dopracowany, z DPF, dostępny w polifcie, zawsze to jest nowsze auto.

Jakie są Wasze odczucia między tymi dwoma silnikami? Wiadomo, że jak z niepewnego źródła to oba mogą się posypać, ale pytanie który z nich będzie tańszy w naprawie? Który z nich będzie bardziej wytrzymały? Osobiście nie katuję samochodów, po mieście nie jeżdżę na zbyt niskich obrotach, na trasie max. 140km/h, szybciej jedynie w momencie wyprzedzania, auto zawsze naprawiam na bieżąco, tym samym pilnując wszystkich wymian eksploatacyjnych w terminach...

Zatem teza jest prosta - kupuję zadbany motor:

a) 1.8 tdci
b) 1.6 tdci

o który będę dbać po zakupie - w którym samochodzie będę częściej zaglądać pod maskę?

mariotd jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2019, 07:47   #2
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: 1.8 TDCI przed lift VS 1.6 TDCI po lift - za i przeciw

Wziąłbym ten bez depeefa.
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2019, 08:03   #3
slawek-kali
ford::expert
 
Avatar slawek-kali
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Niemcy - Paderborn
Model: Smax Titanium S
Silnik: 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 4,941
Domyślnie Odp: 1.8 TDCI przed lift VS 1.6 TDCI po lift - za i przeciw

Nie wiem jak to porownac skoro juz na starcie jest roznica w cenie kupna tych aut!
Jesli stac Cie na 1.6tdci to kupuj, norma euro5, trwała jednostka 8V.
__________________
Sprawdz VIN - napisz maila!
Auta z Niemiec, Ogledziny, pomoc w kupnie -> dzial uslugi-KLIK
slawek-kali jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2019, 09:21   #4
Obiboc
ford::advanced
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 14-11-2016
Skąd: Gdańsk
Model: Hyundai IX 20/Ford S-max
Silnik: 1.4 Pb / 2.0 TDCi
Rocznik: 2015/2008
Postów: 263
Domyślnie Odp: 1.8 TDCI przed lift VS 1.6 TDCI po lift - za i przeciw

Cytat:
Napisał slawek-kali Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jesli stac Cie na 1.6tdci to kupuj, norma euro5, trwała jednostka 8V.
Tez brałbym młodsze 1,6. W pracy mamy flotę "pugów" z tym silnikiem i naprawdę dają radę, rekordzista z 2007 roku ma aktualnie 780 tys i dalej jeździ. Jeżeli brak dynamiki Ci nie przeszkadza bierz 1,6.
Obiboc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-01-2019, 15:30   #5
jbolek
ford::amateur
 
Imię: Jędrzej
Zarejestrowany: 24-01-2018
Skąd: Lesznowola
Model: S-MAX
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 7
Domyślnie Odp: 1.8 TDCI przed lift VS 1.6 TDCI po lift - za i przeciw

Mam s-maxa 1.6 z 2012, serwisowany, pewne pochodzenie - szczerze nie mam powodów do narzekania.
Szukałem 2.0 ale niestety nic wartego uwagi nie udało mi się znaleźć (polift, pewna historia i pochodzenie).
Znalazłem 1.6 w dobrej (świetny stan, mały przebieg, pełna historia serwisowa, z polskiego salonu i dobrze wyposażony). W podobnych jak i nieco wyższych cenach bywały 2.0 ale przynajmniej 100kkm więcej na liczniku, niepewna historia etc.
Może fakt czasem przydałoby się kilka KM więcej ale nie mogę jednocześnie powiedzieć, że auto jest mułowate - jest OK.
Jeździmy głownie z małymi dzieciakami a co za tym idzie bez przesadnego szaleństwa.
Spalanie faktycznie niestety podobne do 2.0 - trasa przy ok 130-140kmh 2+2 (2 małych dzieci) ii trochę bagażu trzeba liczyć 7-8l/100km (masa auta robi swoje)
Co do kosztów serwisu ciężko powiedzieć - nie mam porównania.
Generalnie przyzwoicie (ostatnio robiłem komplet sprzęgła z dwumasą - 2200zł za całość - bez tragedii)

Podsumowując - gdybym miał wybierać między 1.8 a 1.6 decydowałbym się na 1.6 - polift, młodszy, zapewne niższy przebieg (cena będzie na pewno wyższa)
jbolek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:37.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.