Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-05-2009, 20:31   #121
mruc
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 16-04-2009
Skąd: Gdynia
Model: Mondeo Mk3
Silnik: 2,0 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 11
Domyślnie Odp: Opony letnie. CO POLECACIE ?

Też kupiłem P7 w netcar.pl po 248 zł za szt (w styczniu 2009). Teraz są droższe (290 zł), ale to chyba i tak niezła cena. Do opon (szczególnie w tej cenie) nie mam zastrzeżeń.


Cytat:
Napisał Rondel Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja jakiś czas temu zakupiłem Pirelli P7. Mocno się przymierzałem do Nokiana, ale dostałem bardzo dobrą cenę na Pirelki i tak zostało. Poza tym zasugerowałem sie trochę testem ADAC gdzie Pirelli wypadły chyba najlepiej. Do tej pory przejechałem na tych gumach jakieś 3500 km i nie mam zastrzeżeń. Natomiast jeśli chodzi i o jazdę na mokrej nawierzchni to spisują się rewelacyjnie

mruc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2009, 23:40   #122
Barracuda
ford::average
 
Avatar Barracuda
 
Zarejestrowany: 01-09-2007
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo Ghia Executive
Silnik: 2.0 TDCi by K&N
Rocznik: 2003/2004
Postów: 108
Domyślnie Odp: Opony letnie. CO POLECACIE ?

ja mogę polecić Bridgestone Turanza ER300,
rewelka trzymanie na suchym na zakrętach gdzie inne już piszczały albo się ślizgały te jadą jak przyklejone. Hamowanie super, na mokrym też ok.

Alternatywnie polecam Excellence , ja płaciłem 430zł szt (205/50 ZR17 W) to już cena z założeniem. Generalnie ok, choć 1 znich reklamowałem i GY uznał mi reklamację w 90%. Super ciche, też dobrze się trzymają na zakrętach i rewelka na mokrym, chyba nawet lepiej niż Turanzy, choć wiadomo że nie testowałem ekstremalnie, bo kto chce z zakrętu wylecieć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Pozdrawiam,
Michał.

//Mondeo MK3 hatchback 2.0TDCi 6g Ghia Executive // Octavia 2009 2.0 TDI 6g Elegance//
// Powered by K&N //
Barracuda jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-08-2009, 19:13   #123
Papel
ford::average
 
Zarejestrowany: 24-04-2008
Skąd: Wolne Miasto Gdańsk
Model: brak
Silnik: brak
Rocznik: brak
Postów: 188
Domyślnie Odp: Opony letnie. CO POLECACIE ?

ja polecam opony Nokian ZG2. Mam je od 2 miesięcy i kupiłem przypadkiem...
zrobiłem na nich ok 3000 km może więcej i moje odczucia są bardzo pozytywne. Świetnie trzyma w zakrętach, jest cicha, podobno sporo można na nich przejechać (to wyjdzie za jakiś czas na znacznikach grubości bieżnika) a przede wszystkim rewelacyjna w deszczu. Nokian tą oponą pobił rekord w ilości odprowadzanej wody (powiedział mi to wulkanizator zmieniający mi oponyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i sprawdziłem na stronie producenta)
Wg mnie to opona naprawdę godna uwagi jeśli ktoś robi sporo kilometrów i ceni sobie komfort i przyczepność
Papel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-08-2009, 05:12   #124
marctwain
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 27-07-2009
Skąd: WARSZAWA
Model: MONDEO KOMBI AUT. ghia
Silnik: 2.0 TDCI 130@152/302@341Nm
Rocznik: 2005
Postów: 301
Domyślnie Odp: Opony letnie. CO POLECACIE ?

Witam, a ja polecam Conti PremiumContact (lub premium contact 2) Jeżdzę na takich od początku, tj, 2006. Rozmiar 205/55/16. Bardzo dobrze sie trzymają. Kosztują chyba około 350zł w Autocentrum, w necie. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
marctwain jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-08-2009, 07:04   #125
Cobretti
ford::professional
 
Avatar Cobretti
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 08-02-2008
Skąd: Nowa Sól - Berlin
Model: Chrysler Voyager
Silnik: 2.5CRDi 140KM
Rocznik: 2001
Postów: 1,675
Domyślnie Odp: Opony letnie. CO POLECACIE ?

ja po raz drugi proponuję Kleber Dynaxer HP2
pisze po raz drugi ponieważ to moje drugie auto na tych oponach...
opony za drugim razem wybrałem świadomie ponieważ byłem bardzo zadowolony z pierwszego wyboru - a jeżdżę naprawdę dużo
__________________
Chrysler Voyager, 2001r, 2.5CRDi 140KM - rodzinny autobus
Aktualnie na sterydach 167KM/390Nm
Cobretti jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-08-2009, 09:12   #126
mch12
ford::advanced
 
Avatar mch12
 
Zarejestrowany: 09-02-2009
Skąd: W-wa,Pr.Płn
Model: mondeo kombi
Silnik: 2,0 tdci (FL),webasto
Rocznik: 2003,XII,2004
Postów: 371
Domyślnie Odp: Opony letnie. CO POLECACIE ?

pytanko do posiadaczy FIRESTONE firehawk TZ 200 91V,

czy wasze opony są głośne bo mi sie wydaje, że strasznie szumią ( zależy od asfaltu) - tak że czasami mi się wydaje że łożyska mi siadają - powyżej 160 nic nie słychaćGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mch12 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-08-2009, 10:34   #127
Cobretti
ford::professional
 
Avatar Cobretti
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 08-02-2008
Skąd: Nowa Sól - Berlin
Model: Chrysler Voyager
Silnik: 2.5CRDi 140KM
Rocznik: 2001
Postów: 1,675
Domyślnie Odp: Opony letnie. CO POLECACIE ?

Cytat:
Napisał mch12 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
powyżej 160 nic nie słychać
lecisz ?? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Chrysler Voyager, 2001r, 2.5CRDi 140KM - rodzinny autobus
Aktualnie na sterydach 167KM/390Nm
Cobretti jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-08-2009, 10:54   #128
Rondel
ford::average
 
Zarejestrowany: 25-01-2009
Skąd: Bełchatów
Model: Mondeo Mk3 Kombi GhiaX
Silnik: 2.0 TDCI 96KW
Rocznik: 2004
Postów: 133
Domyślnie Odp: Opony letnie. CO POLECACIE ?

Witam
Jakiś czas temu pisałem o zakupionych oponach Pirelli P7. Do tego momentu przejechałem na nich ok 15000 km. Nie byłem przekonany do tych opon. Z każdym przejechanum kilometrem jestem coraz bardziej zadowolony. Są ciche, doskonale odprowadzają wodę, dobrze zachowują się w zakrętach ( auto nie pływa, nie piszczą). Chyba śmiało mogę polecić. Bardzo dobra relacja ceny do jakości.
Rondel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-08-2009, 11:12   #129
FaN_ToM
ford::beginner
 
Avatar FaN_ToM
 
Zarejestrowany: 24-04-2009
Skąd: Górnyśląsk
Model: Mondeo Kombi mk3
Silnik: TDCi 131 PS
Rocznik: 2005
Postów: 26
Domyślnie Odp: Opony letnie. CO POLECACIE ?

Cytat:
Napisał mch12 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pytanko do posiadaczy FIRESTONE firehawk TZ 200 91V,

czy wasze opony są głośne bo mi sie wydaje, że strasznie szumią ( zależy od asfaltu) - tak że czasami mi się wydaje że łożyska mi siadają - powyżej 160 nic nie słychaćGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mój samochód był w te opony ubrany jak go kupowałem, na początku nie przeszkadzało mi że są głośne i strasznie szumią ale jak przyszedł czas żeby wymienić na zimówki a zakupiłem Michelin PRIMACY ALPIN PA3 to dopiero zrozumiałem w samochodzie może być cicho. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wiosną postanowiłem zmienić opony i wybór padł na Continental ContiSportContact 2 i stwierdzam że naprawdę opony godne.
FaN_ToM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-08-2009, 11:36   #130
Kotot
ford::beginner
 
Avatar Kotot
 
Zarejestrowany: 16-01-2009
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo Mk III
Silnik: 1,8 / 125KM
Rocznik: 2003
Postów: 15
Domyślnie Odp: Opony letnie. CO POLECACIE ?

Witam,

Jeśli nadal aktualne to ze swojej strony mogę polecić Dunlopy SP Sport Maxx. Nie są może demonami cichości (choć to kwestia nawierzchni w dużej mierze) ale za to wydają się pięknie przyklejone do podłoża. Ja akurat posiadam 205/55/R16 z indeksem prędkości Y i naprawdę nie mam się na co poskarżyć bo trzymają pięknie i na suchym i w czasie sporych opadów (testowane w czasie ostatnich ulew). Dodatkowo cenowo stoją korzystnie bo można kupić w necie za mniej niż 300. Jak będą je dalej produkować to ani myślę patrzeć na inne letnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

P.S. Do tej pory machnąłem na nich jakieś 6 tysięcy, mogę jeszcze zrecenzować jak się będą zachowywały jesienią, jak temperatury nieco spadną.

Ostatnio edytowane przez Kotot ; 20-08-2009 o 11:40
Kotot jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:15.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.