Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-04-2016, 14:35   #121
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,153
Domyślnie Odp: Jaki to model nowa nawigacja 8 calowa ?

Cytat:
Napisał elucidate Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Możecie opisać tę nową metodę co do gwarancji. (mam tu na myśli porównanie do sposobu sknabisa)?
a co chcesz więcej?
wszystko już zostało napisane: skanbis rozkręca, otwiera i grzebie programatorem w chipach, a nasza metoda jest z komputera

__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-04-2016, 22:13   #122
leszcz
FCP member
 
Avatar leszcz
 
Imię: Tomi
Zarejestrowany: 31-10-2005
Skąd: Osielsko
Model: FUSION 4x4
Silnik: 2.0EB
Rocznik: 2020
Postów: 7,165
Domyślnie Odp: Jaki to model nowa nawigacja 8 calowa ?

Cytat:
Napisał kolopeter Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dziwne ....
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Cytat:
Napisał mayak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nasza metoda jest z komputera
= amerykańska

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum....... teraz zaczyna to słabo wyglądać

Cytat:
Now the good part...
1) Program APIM as build with bit mentioned in thi thread.
2) Program ACM as build with bit mentioned in this thread. Not sure needed/what it does but i did it anyway.
3) Download license (BT4T-14F500-BE) and nav software pack (EA5T-14F657-AD hint! in my case)..
4) Flash this as normal usb stick update.
5) Stick in A7 nav SD Card.
6) Enjoy the trip!

There is no need for a total APIM flash...maybe that was posted to get past step 1 i did with forscan.

3) is tricky, i finally nailed it. What i posted earlier today (just updated zip with more accurate information) is very close to working download for your vehicle, just use your VIN/ESN/part numbers. Hint!
Get the xml (format is SYNC_ESN_VIN.XML) from the normal usb update from your vehicle, it has needed information (you can get this from ford/sync website and run it on USB stick) Hint!

Get the license/software pack while you can, f0rd can shut this down anytime i imagine.
I guess I will have to RTFM now?

This thread just got really fun!

No that is simply not the case. I have tried on now about 30 APIMS. I can not say what all is need but I do know the currentImagePartNumber and currentStrategyPartNumber need to match what the lic file is set to. Simply changing one of these cause a different Lic. file to be downloaded. I also looked at the file with a hex editor and did a hex compare and they match. So whatever they are doing is in the partition or outside the data its self. I think someone suggested driver signing? What you said is correct but the other data is also in the APIM. Currently we are trying to inject an APIM with known data. I'm pretty sure the VIN and Serial are part of the equation but if that is not the case then this is going to be an easy job. Getting the APIM inject is quite tricky and involved but I have to have it all done with one OBD2 tool in the end.

1FM5K7F81FGB90778 found in PCM or BCM can be change. FYI
XT5MFFY3 in APIM, I believe this can be changed.
EM5T-14F130-AA in APIM, I believe this can be changed.
DA5T-14D544-BD P4 in APIM, I believe this can be changed.
DM5T-14D205-AG in APIM, I believe this can be changed.
EA5T-14F657-AD for NAV specific to region.
I have yet to mess with the vehicle platform.

Also we have one APIM here that got stuck in program mode. I'm just guessing here but from what I know when you use IDS the ICP tells the APIM "open for writing" then closes it. Like I said this one never closed and when connecting to the computer it does show up as a device. My though is its just a bootloader. I have a a HID bootloader tool for writing ,if I can just read it, we may be able to change things.
Jutro jak będzie czas trzeba przetestować
__________________
Moja zabawa z nawigacjami
Moje mody we własnym aucie - C+/Tempomat/ACC/BLISS/CTA/CHIP/SYNC2>SYNC3 LOGA stacji Radiowych w SYNC3 bez wymiany ACMa Licznik USA na PL i inne zabawy
leszcz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-04-2016, 22:29   #123
kolopeter
ford::professional
 
Zarejestrowany: 05-06-2007
Skąd: Szczecin
Model: S-max FL, Ecopasqda st-line,Edge 2fl
Silnik: 2.0 tdci, 1.0 w 3 cyl at6, 2.0 w 4cyl at8
Rocznik: 2010,2018,2019
Postów: 1,756
Domyślnie Odp: Jaki to model nowa nawigacja 8 calowa ?

tak troszke brzydko brac .... kogos zaslugi.
kielichwina z warszawy.
A moze tak......rehabilitacja ?
Zrobilibyscie wreszcie cos dla ludzi a nie dla pieniedzy i napisali im instrukcje co i jak, aby znowu nie bylo 1000 pytan.... wiekszosc ludzi ma kablki ....
Nie mający "zdolnosci" i tak do was przyjada....

KTO JEST ZA ????
kolopeter jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-04-2016, 23:16   #124
leszcz
FCP member
 
Avatar leszcz
 
Imię: Tomi
Zarejestrowany: 31-10-2005
Skąd: Osielsko
Model: FUSION 4x4
Silnik: 2.0EB
Rocznik: 2020
Postów: 7,165
Domyślnie Odp: Jaki to model nowa nawigacja 8 calowa ?

Cytat:
Napisał kolopeter Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
KTO JEST ZA ????
+1

Cytat:
Napisał kolopeter Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tak troszke brzydko brac .... kogos zaslugi.
a chłopaki już dziękowali i piali z zachwytu
__________________
Moja zabawa z nawigacjami
Moje mody we własnym aucie - C+/Tempomat/ACC/BLISS/CTA/CHIP/SYNC2>SYNC3 LOGA stacji Radiowych w SYNC3 bez wymiany ACMa Licznik USA na PL i inne zabawy
leszcz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-04-2016, 00:45   #125
BrudnyHenryk
ford::advanced
 
Avatar BrudnyHenryk
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 12-09-2014
Skąd: Warszawa Wilanów
Model: FORD FOCUS MKIII TREND SPORT KOMBI
Silnik: 1.6 Ecoboost 150KM -> 182KM
Rocznik: 2012
Postów: 318
Domyślnie Odp: Jaki to model nowa nawigacja 8 calowa ?

Moralność Pani Dulskiej

Szukam, ale jakoś nie mogę znaleźć tu instrukcji:

1. Jak podnieść moc silnika 1.6EB (1.5EB) do 182 kM - krok po kroku.

2. Opis zmiany ustawień direct config.

3. Zmiany w BCMII - co można i jak.

4. Aktualizacja oprogramowania krok po kroku.

5...

Ręka do góry kto wymyślił to sam. Druga ręką kto się podzielił na forum

.................................
Wysłano z telefonu przy użyciu autokorekty
__________________
Modyfikacje w moim aucie: Moc 182 KM + Radio sync2 + Nawigacja + Kamera wsteczna
<tu wszystko o moim aucie>
§23
BrudnyHenryk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-04-2016, 07:08   #126
leszcz
FCP member
 
Avatar leszcz
 
Imię: Tomi
Zarejestrowany: 31-10-2005
Skąd: Osielsko
Model: FUSION 4x4
Silnik: 2.0EB
Rocznik: 2020
Postów: 7,165
Domyślnie Odp: Jaki to model nowa nawigacja 8 calowa ?

Cytat:
Napisał BrudnyHenryk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak podnieść moc silnika 1.6EB (1.5EB) do 182 kM
przyjedź masz to u mnie za FREE bo to znalazłeś

A teraz ... gdybyś był cwany bardziej to uzyskałbyś coś ode mnie .. ale nie byłeś
__________________
Moja zabawa z nawigacjami
Moje mody we własnym aucie - C+/Tempomat/ACC/BLISS/CTA/CHIP/SYNC2>SYNC3 LOGA stacji Radiowych w SYNC3 bez wymiany ACMa Licznik USA na PL i inne zabawy
leszcz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-04-2016, 07:50   #127
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,153
Domyślnie Odp: Jaki to model nowa nawigacja 8 calowa ?

Cytat:
Napisał leszcz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
amerykańska
nasza = stosowana przez nas
o swoim aucie mówisz 'mój samochód' czy mówisz forda samochód?
Cytat:
Napisał kolopeter Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
napisali im instrukcje
przeca to Twój link

Cytat:
Napisał BrudnyHenryk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Moralność Pani Dulskiej

Szukam, ale jakoś nie mogę znaleźć
dopiszę do listy 'step by step':
- chipowanie wszelkiej maści silników oraz usuwanie dpfów
- wymiana soczewek na lepsze w ksenonach mondeo4
- source code i gotowe wsady (bez zabezpieczeń) do wizualizacji parktronika, patch tpms (może być ta wersja przerobiona przez kol. dwojga nicków), polonizacja nx i fx itd

a tu najlepszy przykład owej "moralności":

Cytat:
Napisał leszcz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
gdybyś był cwany bardziej to uzyskałbyś coś ode mnie .. ale nie byłeś
coś w stylu: dobra [przecinek] zmiana
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-04-2016, 09:16   #128
leszcz
FCP member
 
Avatar leszcz
 
Imię: Tomi
Zarejestrowany: 31-10-2005
Skąd: Osielsko
Model: FUSION 4x4
Silnik: 2.0EB
Rocznik: 2020
Postów: 7,165
Domyślnie Odp: Jaki to model nowa nawigacja 8 calowa ?

tak ogólnie to brawo dla
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

i wielkie dla @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Dzięki nim mają to wszyscy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pytacie na PW ale zacznijcie pytać tu : do części auto potrzebny jest tylko ELM od np VIAKENA a do innych np MK5 UCDS bo tam nie dostanie się ELM Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Tak jak pisałem wcześniej metoda była znana od trochę dawna i stosowana ale nie chcieli koledzy mi jej przekazać(i nie byli to amerykanie).Pisali tylko ,że trwa to około 10min Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i tyle .Wczoraj im napisałem co i jak i .... napisali WoW -did you find it. life will be heavier Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..

A tu wszystko jak na tacy teraz podane przez @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Bump:
Cytat:
Napisał mayak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
coś w stylu: dobra [przecinek] zmiana
wyszedłem z propozycją współpracy i co z tego . Tak samo postąpiliście . Nic w tym nie ma nagannego.

Cytat:
Napisał mayak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
gotowe wsady (bez zabezpieczeń) do wizualizacji parktronika, patch tpms (może być ta wersja przerobiona przez kol. dwojga nicków)
jak są takie poproszę .bardzo poproszę

Cytat:
Napisał mayak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
polonizacja nx i fx itd
Własność firmy która mi to przekazała i to ich i wyłącznie sprawa dlaczego.Nie ma o co się tu przyczepiać.

Nie wiem po co te wojny. Wyszło jak wyszło i tyle .

Dziękujemy @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] za śledzenie for innych oraz znajomość perfekcyjną języka angielskiego Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Moja zabawa z nawigacjami
Moje mody we własnym aucie - C+/Tempomat/ACC/BLISS/CTA/CHIP/SYNC2>SYNC3 LOGA stacji Radiowych w SYNC3 bez wymiany ACMa Licznik USA na PL i inne zabawy

Ostatnio edytowane przez leszcz ; 28-04-2016 o 09:24
leszcz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-04-2016, 14:38   #129
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,034
Domyślnie Odp: Jaki to model nowa nawigacja 8 calowa ?

Cytat:
Napisał leszcz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...Dziękujemy @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] za śledzenie for innych oraz znajomość perfekcyjną języka angielskiego Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No tu to pojechałeś...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Koledze @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] co najwyżej należy się II nagroda za umiejętność używania GoogleGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Śladów śledzenia forów nie zauważyłem jakoś... O angielszczyźnie się nie wypowiadam, bo cytaty angielskie nie były z kolegi tylko m.in. z Marcina @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] ... Tu nie mam zastrzeżeń - angielszczyzna (pisana) jak się należy... No i oczywiście nie tylko "śledzenie" ale i "udzielanie się"...

O roztropności działań szanownych kolegów też się nie będę wypowiadał - działania takie zostały skomentowane "z góry" wcześniej w zacytowanym wątku z XDA stosownym ostrzeżeniem...

BTW - I nagroda za umiejętność używania Googla pozostaje jednak w rękach @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] z moim jakimś tam udziałem...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 28-04-2016 o 15:20
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-04-2016, 15:12   #130
elucidate
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 28-10-2015
Skąd: Warszawa
Model: Ford Focus
Silnik: 150KM
Rocznik: 2015
Postów: 222
Domyślnie Odp: Jaki to model nowa nawigacja 8 calowa ?

Gratulacje dla wszystkich. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. A jak kupowałem auto to mówili mi w serwisie ze nie można dolożyć Navi, Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ściemniacze. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

PS Czy jakaś dobra duszyczka mogłaby mi powiedzieć, czy to tę kartę będę potrzebował?
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez elucidate ; 28-04-2016 o 15:16
elucidate jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:13.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.