Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford B-MAX

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-12-2014, 16:58   #151
Mixto
ford::beginner
 
Imię: W...
Zarejestrowany: 20-02-2013
Model: Ford B-Max
Silnik: 1.4
Rocznik: 2012
Postów: 28
Domyślnie Odp: Zakup i pierwsze wrażenia

Ten samochód nie ma mankamentów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Właśnie przekroczyłem 13000 km przez dwa lata i oprócz czujnika w fotelu pasażera wszystko super i bez problemów, jest to drugie auto w domu i częściej stoi w garażu dlatego moja opinia może być mało pomocna - ale jak wsiadam do Maxia to czuje się tak "dostojnie" na wszystko mam czas, nigdzie się nie spieszę - niech inni czekają :-) :-) :-) Może te oszałamiające 90KM tak działa, nie wiem :-) D tej pory nie nabyłem opon zimowych - szkoda mi go wystawiać z garażu, na ten straszny Mróz :-) jest idealne do miasta i cudowne w prowadzeniu, wygodne i przemyślane.

Mixto jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-01-2015, 12:29   #152
leszek462
ford::amateur
 
Imię: leszek
Zarejestrowany: 23-08-2014
Skąd: Giżycko
Model: ford B-max
Silnik: 1,0 EB
Rocznik: 2014
Postów: 9
Domyślnie Odp: Zakup i pierwsze wrażenia

Zdecydowanie popieram opinię powyżej. Mam B-maxa od sierpnia i cały czas go chwalę mimo, że miałem sporo aut przed nim, większych i zdecydowanie mocniejszych. Początkowa nieufność przerodziła się w fascynację. Przy tak dużym tłoku na naszych ulicach jest idealnym rozwiązaniem. Dużo miejsca w środku i dziarskość w jeździe to jego główne zalety. No i zużycie paliwa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Polecam go każdemu kto ceni sobie powyższe zalety. Pozdrawiam Wszystkich i życzę pełnego zadowolenia z auta.
leszek462 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2015, 20:31   #153
dubik77
ford::average
 
Avatar dubik77
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 21-08-2013
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo Vignale i Fiesta ST
Silnik: Diesel i benzyna
Rocznik: 2017 i 2019
Postów: 110
Domyślnie Odp: Zakup i pierwsze wrażenia

Cytat:
Napisał Mixto Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... oprócz czujnika w fotelu pasażera wszystko super i bez problemów...
Żona wysiadla i mimo ze nic na fotelu pasażera nie leżało to pipczy że pasy niezapięte. Czy tak było u Ciebie, co musiałeś naprawić?
dubik77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2015, 21:46   #154
Mixto
ford::beginner
 
Imię: W...
Zarejestrowany: 20-02-2013
Model: Ford B-Max
Silnik: 1.4
Rocznik: 2012
Postów: 28
Domyślnie Odp: Zakup i pierwsze wrażenia

Tak, wymienili jakiś czujnik pod fotelem - podobno bo wszystko na gwarancji, więc nie wnikałem. Przez kilka miesięcy jeździłem z zapiętym pasem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. czekałem na przegląd po roku. Tęraz jest ok, ten czujnik padł kilka dni po odbiorze Maxia z salonu, ale nie chciało mi się z tym specjalnie jeździć do serwisu.
Mixto jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2015, 21:54   #155
dubik77
ford::average
 
Avatar dubik77
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 21-08-2013
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo Vignale i Fiesta ST
Silnik: Diesel i benzyna
Rocznik: 2017 i 2019
Postów: 110
Domyślnie Odp: Zakup i pierwsze wrażenia

Widać jakiś mankament. Poruszalem dziś fotelem, ponownie poradziłem i wysadzilem żonę i przestało pipkolic. Tfuu,tfuu odpukać. We środę przegląd, niech zerkną.
dubik77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2015, 14:02   #156
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,725
Domyślnie Odp: Zakup i pierwsze wrażenia

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] ale jak będziesz jechał do serwisu, to lepiej żeby było popsute, bo Ci jeszcze powiedzą, że wszystko jest ok Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-01-2015, 21:12   #157
sadam76
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-10-2014
Model: B-MAX
Silnik: 1,4
Rocznik: 2012
Postów: 14
Domyślnie Odp: Zakup i pierwsze wrażenia

Autko przejechało 19300km, czyli w niecałe 2miesiące zrobiłem 3000kmGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
I z każdym kolejnym dniem coraz bardziej się lubimy.
Plusy:
- przesuwane drzwi - super sprawa gdy trzeba 6latka przypiąć w foteliku, nie zauważyłem by córka choć raz próbowała stanąć na słynnym peszlu, musiałaby chcieć zrobić to celowo. Super sprawa na parkingach - nie ma obaw, że obije komuś auto, na parkingach można stawać przy filarach i spokojnie wysiąść.
- automatycznie ściemniające się lusterko - rewelka, żaden super gość ze światami świecącymi Panu Bogu w okno nie jest mi straszny.
- kamera cofania - ułatwia parkowanie, choć trzeba przecierać bo się brudzi.
- automatyczne wycieraczki - miałem poprzednio, dobra rzecz tu są jeszcze lepsze bo można regulować czułość.
- podgrzewana szyba - nim usunąłem śnieg z auta szyba wolna od lodu,
- podgrzewanie foteli - miałem poprzednio i tu też jest lepiej, szybciej się nagrzewa i można stopniować, choć i tak po 2-3minutach wyłączam
- obawiałem się trochę jak będzie się nagrzewało wnętrze podczas mrozów, spora objętość, ale jest naprawdę dobrze, przy -10stopniach na zewnątrz w aucie już po 10 minutach spokojnie można jechać bez kurtki - temp ustawiona na 22stopnie.
-komfort jazdy - nareszcie wygodnie (dotychczas była 206), cicho, choć z lekkim zacięciem "sportowym", autko nie przechyla się w zakrętach. Przynajmniej przy moim stylu jazdy.
- szklany dach polubiła córka - wieczorem można podziwiać gwiazdy, mi się podoba bo jest widniej w aucie.
Minusy:
- automatycznie działające światła - działają dość "dziwnie". W piękny słoneczny dzień odpalają mijania, a przy pochmurnej pogodzie tylko dzienne ledy. Choć w trasie gdy było i słoneczko i padał deszcz nie było problemu przełączały się odpowiednio.
- czasami drzwi potrafią zaklekotać na dołkach, choć nigdy nie włączyło się info o niezamkniętych drzwiach.
- system audio - a właściwie jedna jego część odpowiedzialna za ustalenie priorytetów ważności wyświetlania komunikatów. No bo co za inteligent wymyślił, że info o nie wykryciu/wykryciu telefonu jest ważniejsza od podglądu z kamery cofania i czujników przednich???? I tak naprawdę to jest jest największa wada B-Maxa jaką odkryłem dotychczas. Chyba skończy się na wyłączeniu BT w aucie.

Mam nadzieję, że podtrzymam dobrą passę na forum i nie będę zakładał wątków z usterkami (bo tak właśnie odczytuję tą olbrzymią liczbę wątków - nic się nie psuje więc ludzie nie piszą tylko jeżdżą).
Pozdrawiam
sadam76 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-01-2015, 13:33   #158
leszek462
ford::amateur
 
Imię: leszek
Zarejestrowany: 23-08-2014
Skąd: Giżycko
Model: ford B-max
Silnik: 1,0 EB
Rocznik: 2014
Postów: 9
Domyślnie Odp: Zakup i pierwsze wrażenia

Mam pytanie. Chcę zamontować hak holownicza do B- maxa do małej łódeczki,
takiej na ryby. Serwis forda za usługę chce kosmiczne pieniądze a jeżeli zrobię to w innym warsztacie straszy utratą gwarancji na samochód. Co zrobić?
leszek462 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2015, 16:50   #159
c-matix
ford::professional
 
Avatar c-matix
 
Zarejestrowany: 21-09-2009
Skąd: Krak
Model: Focus C-Max , Fusion
Silnik: 2.0 16v 145KM , 1.6 Tdci 90KM
Rocznik: 2006 Silver Polar, 2006 Jeans Metalik
Postów: 1,790
Domyślnie Odp: Zakup i pierwsze wrażenia

Cytat:
Napisał leszek462 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Serwis forda za usługę chce kosmiczne pieniądze a jeżeli zrobię to w innym warsztacie straszy utratą gwarancji na samochód. Co zrobić?
A ile krzyczą i za jaki hak stały czy odpinany ???
Co do gwarancji jest to ingerencja w elektrykę, ale wymiany olejów i podobne można robić w innych servisach i ASO musi to respektować z tego co wiem, oczywiście z wpisami w książke servisową. Ale jest jest z elektryką nie wiem
c-matix jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2015, 19:39   #160
tabsik86
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-12-2014
Model: b max
Silnik: 1.0
Rocznik: 2015
Postów: 16
Domyślnie Odp: Zakup i pierwsze wrażenia

widać ruszyło forum Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dziekuje bardzo za wszystko odpowiedzi z dnia na dzień jestem bardziej przekonany ze zamówienie było dobrym posunieciem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ale teraz tylko pozostało czekać na telefon od serwisu że zapraszają do salonu autko gotowe do odbioru.
ciekawią mnie jeszcze opinie odnośnie silnika 1.0 ecoboost pozdr
tabsik86 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:30.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.