Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-04-2019, 15:32   #1
morelson
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 05-04-2019
Skąd: Warszawa
Model: Focus
Silnik: 2.0 EcoBoost
Rocznik: 2015
Postów: 10
Domyślnie Jak poprawnie dostosować reflektory biksenonowe (ST)

Cześć!
Wszedłem w posiadanie Focusa ST 2.0 184kW sprowadzonego ze Stanów w wersji poliftowej z 2015 roku z ksenonami. Auto kupiłem już z europejskimi lampami adaptacyjnymi i chciałbym dowiedzieć się jak je dostosować. Nie zamierzam wymieniać szyby aby światła przełączały się z drogowych na mijania, co mam nadzieję nie uniemożliwia prawidłowego działania tych świateł. Obecnie przy załączaniu świateł drogowych nadal świecą tylko mijania, przy skręcie kierownicą światło się nie porusza. Przypuszczam, że problem tkwi w module HCM, o ile wersje z USA coś takiego posiadają. Póki co doszedłem do tego, by kupić moduł HCM oraz czujniki poziomowania na wahacze i poprowadzić ich instalację. Do tego oczywiście będą również potrzebne spryskiwacze reflektorów, aczkolwiek w tym momencie najbardziej zależy mi na samym działaniu świateł. Czy po instalacji ww. komponentów i kalibracji wszystko będzie, lub powinno być ok? Nie wiem też w którym miejscu znajduje się ten moduł sterowania światłami, by zobaczyć czy coś tam figuruje. Znalazłem numery części i sprawa wygląda następująco(proszę o poprawę jeżeli się pomyliłem):
nr HCM -> f1cb-13c148-ad
nr czujnika poziomu -> 3m51-13d036-ah
Czy czujnik z przodu ma inny numer niż z tyłu(różni się czymkolwiek)?
Ew. poprosiłbym o namiary na osobę, która się czymś takim już zajmowała.

Edit:
Moduł znajduje się po stronie kierowcy. Wychodzi na to, że posiadam odpowiedni moduł, tylko prawdopodobnie jest źle zaprogramowany. Widziałem, że światła adaptacyjne mają opcję wyboru strony doświetlania w komputerze pokładowym, która niestety z przyczyn oczywistych u mnie nie występuje. Znacie kogoś do kogo mógłbym się zgłosić na odblokowanie tej opcji w menu i zakodowanie świateł?


Ostatnio edytowane przez morelson ; 10-04-2019 o 14:01
morelson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-04-2019, 14:00   #2
morelson
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 05-04-2019
Skąd: Warszawa
Model: Focus
Silnik: 2.0 EcoBoost
Rocznik: 2015
Postów: 10
Domyślnie Odp: Jak poprawnie dostosować reflektory biksenonowe(ST)

bump
morelson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
elektryka , focus , światła


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:40.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.